Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

    Както и каза по горе колегата, ядове дават инжектори, клапани, помпи. Това към 150 хул. - на читавите горивни системи. Ако не се оправят навреме може да се стигне до разрушаване на целия ДВГ. Така, че окло тая граница ще се сблъскаш с ремонт на гор. система. Аз Форд ДВГ не харесвам, ама това си е мое мнение. Но, виж го тоя 2,4, че май е със старата разпределителна ГНП. И виж каква е ГНП, че там Форд имат традиция да монтират екзотики, или да не е ВП 44 ....

    Коментар


    • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
      Хич не е друга тема,щото бая ги загледаждам,обаче в БГ няма много информация за тях.Вече не помня в кой сайт четох,че дори след 2006 нямат читави дизелови мотори.Уж ги купи Рено,ама аз по чужди сайтове четох,че рядко има екземпляр с 3,0Д който да изкара повече от 150-160К без сериозен проблем с мотора.В сравнение с това Пумите са къде-къде по яки.
      Да прав си..братята Руснаци пищят яко от всички дизелови 3.0 DI, независимо от годината на производство..Но-о-о....погледни бензиновите , на дълъг път, за което ти е необходима колата, няма да е алчна , а моторите са безкомпромисни с мощност до 400 коня !
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Както и каза по горе колегата, ядове дават инжектори, клапани, помпи. Това към 150 хул. - на читавите горивни системи. Ако не се оправят навреме може да се стигне до разрушаване на целия ДВГ. Така, че окло тая граница ще се сблъскаш с ремонт на гор. система. Аз Форд ДВГ не харесвам, ама това си е мое мнение. Но, виж го тоя 2,4, че май е със старата разпределителна ГНП. И виж каква е ГНП, че там Форд имат традиция да монтират екзотики, или да не е ВП 44 ....
        И аз не харесвам,щото съм участвал в раглобяването и опитите за съживяване на един такъв(ама беше на Фокус и тогава не знаех за Пуми и т.н. така че не знам дали имат нещо общо) с неупешен край.

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Да прав си..братята Руснаци пищят яко от всички дизелови 3.0 DI, независимо от годината на производство..Но-о-о....погледни бензиновите , на дълъг път, за което ти е необходима колата, няма да е алчна , а моторите са безкомпромисни с мощност до 400 коня !
        Дааа,така е,ама де ги тия бензиновите-в ОАЕ,Дубай-там много им се кефят и ги тачат.Долу горе същата екзотка като Тойота 7...А и в моя случай икономичността е по-важна от мощността.
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
          А и в моя случай икономичността е по-важна от мощността.
          Скачай тогава на турбодизелова 80-ка , ама тук сега Яро ще напише, че трябват 20 000 евро
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Скачай тогава на турбодизелова 80-ка , ама тук сега Яро ще напише, че трябват 20 000 евро
            То лошо в 80ката няма,ама и тях ги няма вече читави.Срещат се изключително рядко и все някакви ошмулени съм гледал.
            Абе тука никой ли не харесва Дифендър??!?! До сега всички освен Таргата ми подсказват за нещо друго!
            Таргааа,или ние с тебе нещо сме се объркали или всички други са тотално заблудени и си нямат и най-малка представа каква машина е Дифендъра?
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

              Е има и още един... но за сега си мълча защото аз гледам "морги" както се изрази жена ми
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                Ами аз си мисля,че тия фордови двигатели не може да са толкова лоши,все пак повечето ДВГ монтирани в Дифендъра са се доказали като доста издръжливи и безпроблемни,отделно и транзита на форд си е куче,та не знам...
                M.P.

                Коментар


                • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                  Младене, що не вземеш един Td5 и да му обновиш салона щом ти е толкова важен?
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                    Младене, що не вземеш един Td5 и да му обновиш салона щом ти е толкова важен?
                    Христо,главно заради таблото след 2007.Вече тествахме този от Фото мое-като вентилация,отопление и климатизация е на светлинни години от предишните табла.До сега само бях чел какви са били разликите,но сега вече съм убеден.Вратите и уплътненията им обаче си искат реглаж и дори допълнителни уплътнения.
                    И второ,но не последно-не искам нищо да правя вече.Искам да наливам гориво и да карам-поне 5 години.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                      ....
                      И второ,но не последно-не искам нищо да правя вече.Искам да наливам гориво и да карам-поне 5 години.
                      Е ти си направи вече Дифендъра и сега вместо да дадеш некой леф да ти оправят салона - изцяло нова машина искаш, която никога няма да стигне това безпроблемно ниво, което можеш да достигнеш след години работа по стара машина.
                      А и го знаеш на пръсти.
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Е ти си направи вече Дифендъра и сега вместо да дадеш некой леф да ти оправят салона - изцяло нова машина искаш, която никога няма да стигне това безпроблемно ниво, което можеш да достигнеш след години работа по стара машина.
                        А и го знаеш на пръсти.
                        Да,така е.Сигурно вече 2 години време само карам и наливам гориво и не мисля за нищо.Обаче ми е малък бе.Климатик не мога да му сложа,щото съм му скъсил рамата отпред.Клетката няма да му махна,щото е така яко направена,че аз по състезнията не съм виждал по-яка,изобщо това е безсмислена кауза.Толкова пари и труд хвърлих да го направя боепособен и жертвах целия комфорт който имаше,че..... ме хваща яд.....От бонбон го направих брутлен кален глиган и сега да се мъча пак да го правя бонбон...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DEFENDER 005.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5573006
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                          Да,така е.Сигурно вече 2 години време само карам и наливам гориво и не мисля за нищо.Обаче ми е малък бе.Климатик не мога да му сложа,щото съм му скъсил рамата отпред.Клетката няма да му махна,щото е така яко направена,че аз по състезнията не съм виждал по-яка,изобщо това е безсмислена кауза.Толкова пари и труд хвърлих да го направя боепособен и жертвах целия комфорт който имаше,че..... ме хваща яд.....От бонбон го направих брутлен кален глиган и сега да се мъча пак да го правя бонбон...
                          За мен това е единственият път.
                          Да не говорим, че в момента имаш поне 50% от необходимият тунинг - само трябва да се премести на дългата база.
                          Мини да говориш с някой фирми за мунинг и им кажи всичко, каквото искаш като промени и виж какво ще ти отговорят.

                          п.п. хич не съм сигурен, че ще можеш да го продадеш другояче, освен на части.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            За мен това е единственият път...
                            Чудесно, но е къс. И с това приключва всичко при положение, че Младен иска да си вози семейството. Друг въпрос е тунинга от късия колко е необходим за дългия.

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            п.п. хич не съм сигурен, че ще можеш да го продадеш другояче, освен на части.

                            Няма смисъл да се разваля готова кола за части, но ако той се реши може да го върне в сток вариант и да го продаде така, а частите отделно. Но този път също е дълъг.

                            Коментар


                            • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                              Младене, днес видях едно Д2 на автовоз, спрял на една бензиностанция тук в Габрово. Явно чакаше някой да го посрещне. Ще обиколя автокъщите, за да видя дали някъде не са го стоварили, и ще го огледам. Беше от новите, с фейслифта и изглеждаше, поне външно, много добре. Знам, че не търсиш Диско, но току виж си размислил.
                              Последно редактирано от Радослав Стефанов; 24-03-14, 20:31. Причина: доп.
                              LR Disco II 99 - TD5
                              www.lre-bulgaria.org

                              Коментар


                              • От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Чудесно, но е къс. И с това приключва всичко при положение, че Младен иска да си вози семейството. Друг въпрос е тунинга от късия колко е необходим за дългия.


                                Няма смисъл да се разваля готова кола за части, но ако той се реши може да го върне в сток вариант и да го продаде така, а частите отделно. Но този път също е дълъг.
                                Не си ме разбрал, Яро - имам прдвид да премести хубавите части на един дълъг стар Дефендър. За да стане безпроблемен
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X