Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Умряла PSG16 - от тук накъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

    Моята помпа замина за англия, след като тук се оказа, че никой не може да ми даде гаранция, че няма да се развали ако се поправи. Ще пиша и за резултата.
    Ще кажа също каквото знам до момента, дано помогне на някой.

    1. На помпата има 2 номера, като и двата са бошовски - един на помпата и един на електрониката.
    2. Електрониката на помпата на Фронтера е една и съща - едно към едно с тази на Зафира на същите години, но софтуера в нея е различен. Възможно е да се презапише софтуера от старата на новата помпа, но това става само с програматор - CarProg. Процедурата е възможно, само ако старата помпа на е пълно аут.
    3. Поенето в помпата с поялник въобще не може да се прави, понеже вътре са сложени алуминиеви спойки. Възможно е със специалин поялник. С обикновен, но професионален и с много търпение е възможно да се смени транзистор като на
    3. Датчика за обороти на помпата доста често здава багажа. Той не е идентичен с такъв от VP44, но е идентичен с този на PSG5, но трябва да се запои на лентовия кабел, понеже той не е идентичен с този на PSG5. При мен за съжаление не е той, защото дава данни в OP-COM на живи данни. Имам мнение, че се прецаква и не работи въпреки че дава данни, не знам дали е възможно..
    4. Помпата е закодирана към имобилайзера. Ако се вземе стара помпа, то трябва да имате собствения си код. Ако го нямате, трябва да прочетете чипа на имобилайзера, и от там може да се извади. Ако нямате имобилайзера е още по-трудно - трябва да се чете флаша на ECU с Carprog. Преди да сложите стара помпа трябва тя да е "девствена" - без код.
    5. Има английски сайт, който предлага добра цена за ребилд на старата помпа, и замяна на елементи, ако са дефектирали. Има такъв и в германия, и в Полша. Мога да дам координати на заинтересованите, мисля че е против правилата да давам директно линкове.
    6. В германския ибей има чисто нови помпи. Всичките са за зафира и астра, но за фронтера си трябва пълно препрограмиране със стария софтуер.
    7. Ваденето на помпата е свързано с махане на агренажна верига, понеже тя върти помпата. Разглобяването не е никак малко. Електрониката се вади сравнително по-лесно - без разглобяване на агренажната верига.

    Коментар


    • #32
      От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

      Шапка ти свалям, че ти се занимава... стискам палци всичко да е наред като се върне помпата от ребилд и да не са ти свалили поне 2 кожи от гърба....
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

        Ако четеш с китайският клониг на "кар прог" , даваш ли си сметка колко грешки ще ти вкара. Колкото пъти и да прочетеш , файловете се все се различват, и неможеш да си сигурен , кой е верният. В Англия наистина има помпи втора употреба по 200 паунда без лентовият кабел , уж тествани, ама колко живот има в тях - въпрос на късмет!

        Коментар


        • #34
          От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

          Честно казано, за карпрог-а не съм сигурен как работи, надявам се да е ок, наистина. Видях, че в някои сайтове му правят някои доработки, че да сработи. Имам един ELM327, който не сработи като го взех, но с малко преработка, сега е като оригинала.
          В германия има чисто нови, според описанието, 1500 евра са. Тези в Англия на старо - не бих ги взел, тук са по 100-200лв, но не е ясно нищо за тях.
          Не си заслужава да се взима на старо това нещо. В момента има 2, и двете са за астра.

          Коментар


          • #35
            От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

            Да допълня инфото:
            Вече имам работещ CarProg, мога да чета кода от OBD2 буксата, и от свалена помпа - също.

            Централният процесор е MPC555,
            EEPROM 95320
            Flash 29F

            Има 2 фирми, които намерих че поправят такива помпи за момента:

            Английска - http://www.ecutesting.com/ - като се оправи, доживотна гаранция - докато се продаде колата, искат цялата помпа да отиде при тях

            Сръбска - http://autodijagnostika.biz - 6 месеца гаранция, но твърдят че поправят всичко, искат само ECUто.

            В България за сега няма фирма, която да поправя всяка грешка, но са намерили цаката на повечето.

            Коментар


            • #36
              От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

              А цена на ремонта при едните и при другите?
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #37
                От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

                Зависят то повредата, но ориентировъчно:
                Английската: 370 лири
                Сръбската: 80 евро

                Единствената грешка, която не може да се поправи е P0606 - PCM / ECM Processor Fault,, и познайте кой има такава
                Тя се поправя с помпа на старо, или с нова. Нова е по-добрият вариант, щото старата не е ясно колко ще издържи.

                Коментар


                • #38
                  От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

                  И най-важното: На тази фронтера помпата е с номер 0470504207, заменима е със следните:

                  0470504 214


                  0470504216

                  0470504226

                  0470504217

                  0470504227

                  Opel Nr 24451347

                  55350002

                  55351528

                  55352156

                  55352661

                  93174504

                  93175025

                  Номерата на електрониките са еднакви.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

                    Здравейте,
                    само да приключа темата, защото не съм писал. При мен се потвърди че не е датчик и че моята помпа е пипана веднъж вече и поправяна, заради което обаче ECU е изгоряло напълно. Колата ми работи с нова помпа за 3.2к от ибей и 1 година гаранция.
                    Това е със слагането в неофициален сервиз и програмиране от официалния сервиз.
                    По мои сметки и потвърдени от майстор който не взима много, конверсията към бензинка щеше да ми излезе към 3.5к без газовата уредба.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

                      Жалко, че не можа да минеш по-тънко и само потвърди лошата слава за ремонтирането на тази помпа! Дано си е заслужавало парите, въпреки че и аз на твое място сигурно щях да постъпя по същият начин!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #41
                        От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

                        Успех и много без аварийни колега .
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

                          Здравейте,
                          имам проблем като колегата, който е пуснал темата.
                          Грешката която ми излиза на диагностика е Р1604-Replace ECU, и не може да се изтрие.
                          Моята помпа е с номер 047054217, намерих си помпа втора употреба с номер 0470504226.
                          Дайте съвет къде да ми сменят ГНП-то

                          Коментар


                          • #43
                            От: Умряла PSG16 - от тук накъде?

                            Първоначално публикуван от qan Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            имам проблем като колегата, който е пуснал темата.
                            Грешката която ми излиза на диагностика е Р1604-Replace ECU, и не може да се изтрие.
                            Моята помпа е с номер 047054217, намерих си помпа втора употреба с номер 0470504226.
                            Дайте съвет къде да ми сменят ГНП-то

                            Ако си от София, потърси колегата Лозан /Isuzo/ има и телефон в профила.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X