Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

    Здравейте колеги!
    Вече направих първа беля. Вчера след обяд имах работа в планината - целта беше един връх в нашата планина - на около 1500 м. над морето. Машинката се катереше перфектно докато не стигах един наклон на който имаше около 15 - 20 пресен сняг. Направих няколко опита но не можах да го преодолея. Реших да мина по заобиколен маршрут но и там се натъкнах на същия сняг и поузорих машинката. Взе да намирисва на изгоряла гума и реших да върна докато не съм направил някоя беля, но тя вече беше станала. Двигателя взе да се форсира сериозно а колата не вървеше и така до един лек наклон, който въобще не можах да преодолея. Върнах назад и вече нямах никакви скорости - дори на отпуснат съединител нищо не се включваше. За съжаление не се сетих да опитам да включа скоростите на изгасен двигател и да запаля. И така заключих колата, метнах си раничката на гърба и полека-полека слязох до селото където си живея. Сега Ферозата е в планината, а се чудя как да я смъкна от там.
    Дайте някаква идея каква беля съм надробил, и дали мога да я смъкна на дърпане на запален двигател?

    Коментар


    • #17
      От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

      Честита придобивка и от мен!
      Аз с моята Фероза имах същото преживяване първата зима след като я взех. Надявам се в планината да си я карал на бавните предавки!
      Най-вероятно си запалил съединителя. Но вината не е само в теб, бил си е износен!
      Да остана без съединител в планината винаги ме е притеснявало. Би трябвало да можеш да включиш първа скорост и да запалиш на стартер, след което да се придвижиш до селото. /Преди години така съм се прибирал с ладата от единия край на София до другия, през всички светофари. Там си включвах всички скорости без съединител със подаване на междинна газ. Пробвал съм го и на ферозата. Пак става, но по-трудно./
      Успех!
      O877886339

      Коментар


      • #18
        От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

        Благодаря за мнението! Утре сутринта ще го пробвам, но за всеки случай ще отида до там с руски трактор 4х4! На връщане имам само 2 по-високи изкачвания и след това само спускане до крайната цел. И все пак се радвам, че това ми се случи, за да мога да си оправя джипката и да разчитам на нея в бъдеще1 защото определено ми харесва..... а като идвам към Лозен ще те потърся, защото имам приятел, които живее там и ще се радвам да споделим опит, а защо не и по бира!

        Коментар


        • #19
          От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

          Добре дошъл!
          O877886339

          Коментар


          • #20
            От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

            Вчера успях да смъкна от планината моята фероза с помощта на това руско чудо на техниката Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00096.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5569069
            Но за съжаление нямам никакви скорости. Още в планината запалих двигателя, позагрях го и опитах да включа на скорост - включвах бързи - бавни, но нищо. Изключих двигателя и в положение първа - бавна запалих, но ефекта беше нулев. И така прикачен за руската машинка бавно и славно се домъкнахме до с.Гърляно. Утре ще трябва по същия метод да се доберем до областния център Кюстендил и бате Кольо да си каже тежката дума.
            Ако имате идея каква беля съм надробил, моля споделете, та да спестим време за излишни експерименти.
            А това е вида на ферозата след първия ми безславен опит да покоря връх Връшник. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00113.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5569070

            Коментар


            • #21
              От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

              Миризмата е била на феродо, не на гума. Най вероятно е счупено феродото...
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #22
                От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                Утре ще разбера какво е станало. Вече е на канала и я разглобяват. Дано не е нещо голямо и скъпо, че доста се опосках, а колата ми трябва .....

                Коментар


                • #23
                  От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                  Съединителят ще да е.Най-вероятно ''феродото'' ще е на парцали.На времето и аз си го причиних това без нужда обаче, на един пуст грътцки плаж.После ми сменяха ''дискус симблекти'' в техен сервиз...
                  Тома Томов
                  Вече с Kia Sportage.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                    Като сменяш съединителя, погледни си задния семеринг на коляновия Вал. Води се големия. Ако ти сълзи, не е лошо да го смениш и него, заедно със съединителя. Успех с ремонта.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X