Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

    Здравейте колеги,
    а съм ново излюпен собственик н старичка Фероза /1992 г./, която ще използвам предимно за ежедневно придвижване от къщата ми на село до работно то ми място по асфалт - около 700 км. месечно и разбира се при необходимост за катерене в планината. Количката е поизкърпена, но напълно стандартна в момента. Абсолютно наложително е монтирането на газова уредба, но дилемата е каква - инжекцион и обикновена . Не съм привърженик на метана, така че не ме навивайте- катерих планината с метанова Нива и се наложи да превключа на бензин, застига до там където бях тръгнал. Ще се радвам на всякакви мнения, предложения и споделен опит.
    С пожелания за успешен ден и скорошни срещи по офроуд трасетата!
    Валери

  • #2
    От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

    Да ти е честита придобивката ! А по въпроса за газовата, спрямо цената получаваш различно качество. Газовия инжекцион запазва динамиката на колата, разхода остава почти като на бензин,но е по скъпа инвестицията, обикновената газова по малка начална инвестиция, като резултат разхода ще е завишен и няма да върви като на бензин но всичко много зависи от газаджите...
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

      Здравей, колега. Мой приятел има фероза 1,6 пълна инжекция и е с обикновена газ Lovato. Доволен е. Аз също съм с обикновена газ пак Lovato на витарата 1,6 моно и съм доволен. Относно разхода, да, има разлика обикновената газ от инжекциона, както сподели и колегата auto_marin. И още нещо... не слагай 20 л. бутилка, аз съм с такава и е неудобство честото спиране по бензиностанции, а 30 литровата заема долу-горе същото пространство, просто е по дебела. Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

        Привет и да ти е честита. Аз карам с обикновена газова и особена разлика във вървежа не виждам. И експерименти съм си правил - по един и същи стръмен баир един път на газ и един на бензин, няма осезаема разлика поне за мен.
        Оператор на италиански реактивен жребец

        Коментар


        • #5
          От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

          Имам фероза с обикновена газова уредба и моето мнение е, ако се кара предимно на къси разстояния е по-добрия вариант, понеже при инжекциона винаги пали на бензин и чак след определени градуси превключва на газ.

          Коментар


          • #6
            От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

            Слагай си обикновено газово,не се харчи за ГИ.Само намери правилния майстор,който да свърши качествено настройката и монтажа.Мой приятел кара като твоята Фероза и е с обикновена газова слагана по спомен в Карлово.Никакви ядове.

            Коментар


            • #7
              От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

              Благодаря на всички колеги за отговорите. Мнението надделя за обикновена газова - досега съм карал опели и с едното и другото и наистина всичко зависи от майстора и това колко и как караш. Последно бях с ГИ и зимата докато загрее двигателя и прехвърли на газ, аз вече съм минал 12-те километра от село до работата ми в града - ефект никакъв. След това ако тръгна на дълъг път вече се усеща - с 1400 сс и 60 kW двигател и умерено каране разхода падаше под 8, но това при мен са инцидентни случай.
              Въпроса го зададох не толкова за разхода, а преди всичко как влияе газовата като цяло на двигателя на Ферозата. В момента на бензин е перфектна - пали мигновено, пъргава е и учудващо тиха. Не бих искал това коренно да се промени, но това наистина зависи от майстора. За момента клоня към едно момче, което има Роки и се надявам да е натрупал достатъчно опит на неговата, за да се справи подобаващо и с моята Фероза.
              Едно от нещата, които ми каза момчето е че доста сваляло разхода е смяната на хъбовете от автоматични на ръчни и мисля, че има логика. Може би следващото нещо, което ще направя е именно това.
              Та това е за сега - хубав и успешен ден на всички!

              Коментар


              • #8
                От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                Имам Фероза от две години и е с обикновена газова уредба BRC със симулатор и до сега нямам никакви ядове.В големите студове я паля на бензин за около 300-400м.и след това си я прехвърлям на газ,а имам случай когато нямам бензин и направо я паля на газ и до сега никакви проблеми.Разхода ми е 10л. на градско и 8-9на извън градско.Много не вярват но това е което съм засякъл неколкократно и съм страшно доволен.По отношението на мощността няма почти никаква разлика от бензина.
                Прави са колегите по горе че най вече е важен майстора който ще ти монтира.
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                  Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                  Имам Фероза от две години и е с обикновена газова уредба BRC със симулатор и до сега нямам никакви ядове.В големите студове я паля на бензин за около 300-400м.и след това си я прехвърлям на газ,а имам случай когато нямам бензин и направо я паля на газ и до сега никакви проблеми.Разхода ми е 10л. на градско и 8-9на извън градско.Много не вярват но това е което съм засякъл неколкократно и съм страшно доволен.По отношението на мощността няма почти никаква разлика от бензина.
                  Прави са колегите по горе че най вече е важен майстора който ще ти монтира.
                  Успех!
                  Подкрепям мнението на колегата. 3 години съм карах само на газ при приблизително същия разход.
                  Когато взех ферозата цената на ГИ бше съизмерима с цената на самата джипка.
                  При ферозата авансът е статичен. Компютърът не може да го управлява. Настройва се с въртене на делкото.
                  След това в зависимост от оборотите с вакуум делкото измества аванса.
                  Газта иска повече аванс от бензина. За да работи добре и на двете горива е най-удачно да се сложи аванс процесор.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                    Вальо, не смяната,а слагането на хъбове,без значение автоматични или ръчни.Другото е постояно зацепени капачки.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                      Благодаря ти за инфото и се извинявам за тъпите въпроси, но съм "абсоютно начинаещ" с Ферито. Намерих комплект ръчни втора употреба - 2 бр. за 150 лв. и мисля да ги поръчам. Надявам се да има ефект, защото ще я карам ежедневно предимно по асфалт, а катеренето по планините ще е само по работа и при необходимост.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                        Колега ръчните хъбове са хубаво нещо, обаче преди да си закупиш такива е добре да провериш с каква раздатка е въпросната кола, ако е фултайм ръчните хъбове ще са ненужни...
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                          Мдааа , да видим дали колегата е ударил джакпота и е с фул-тайм машина
                          Оператор на италиански реактивен жребец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                            Да не се повтаряме-http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=150857
                            Честито! И успех!
                            VENI-VIDI-VICI!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Каква газова уредба да монтирам на Daihatsu Feroza 1.6 70 kW

                              Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                              Мдааа , да видим дали колегата е ударил джакпота и е с фул-тайм машина
                              Джакпота е парт с ръчни хъбове и баМни.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X