Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бавните 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • бавните 4x4

    моля, ако има желание някой нека отдели 3 минути най-общо да обясни какво всъшност са бавните 4х4. За мен и други като мен които карат джип но са на Вие с устройството , ще еполезно поне като общша култура. принципа на действие. предварително благодаря

  • #2
    До: бавните 4x4

    Просто допълнителна редукция на скоростта и увеличаване на въртящия момент. Има моменти в които не ти трябва скорост, но ти трябва мощност - е тогава си трябват бавните предавки.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: бавните 4x4

      Да, всичко на всичко още един понижаващ редуктор.
      Главният параметър на редукторите е предавателното отношение. Например ако е 2:1, при 1 000 оборота на първичния вал (входният), на вторичният (изходния) ще има 500 оборота. Но пък два пъти по-голямо усилие.
      Скоростната кутия е набор от няколко редуктора. Колкото скорости има колата. Всичките са понижаващи, и колкото по-ниска предавката - толкова по-бавно върви на нея колата, но толкова е по-силна, и повече се катери. А задната скорост често е по-мощна и от първа скорост, и това също може да се използва за измъкване от ямите. Когато и на първа на мотора не му стига сила, тогава може да включиш бавните. Тогава всички скорости стават по-силни, умножени по предавателното отношение на понижаващата предавка в РК.

      Коментар


      • #4
        До: бавните 4x4

        благодаря

        Коментар


        • #5
          До: бавните 4x4

          Борко, само не се увличай с тия "бавни", че има опасност от пристрастяване - много е готино

          Коментар


          • #6
            До: бавните 4x4

            Да а страничния ефект на пристрастяване с бавни е нужда от нова раздатка
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: бавните 4x4

              Затова си купувайте V8 с автоматик - бавни почти не трябват
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: бавните 4x4

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Да а страничния ефект на пристрастяване с бавни е нужда от нова раздатка
                А горното се случва само ако ги ръчкаш много често.

                Аз пък само веднъж превключих от бързи на бавни.. И от тогава така си карам, вече 4000км....

                Коментар


                • #9
                  До: бавните 4x4

                  Капацитетите тук доста добре се справиха с обяснението за БАВНИТЕ. Но пропуснаха да предупредят лаиците за 1 надпис: "Completely STOP the vehicle!" На български ще рече: СПРИ напълно колата! Това е важно да се спазва, тъй като на повечето РК няма синхронизатори, а става механично зацепване на муфите на допълнителният редуктор. Превкючването по време на движение, най-често е съпроводено с едно "кърррррррр, хърррррррррр......" но все пак включва, няколко пъти. После следва "къррррр ... ТРЯС". И това ТРЯС е много неприятно, особено изразено във финикийска мерна система.
                  Последно редактирано от Yaro; 07-09-07, 10:24.
                  Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                  http://www.cardomain.com/ride/2562837

                  Коментар


                  • #10
                    До: бавните 4x4

                    В книжката, която имам за моят джип специално са отделили 2 страници на бавните. Инстрикциите са:

                    Спираш на равно, колата трябва да е напълно стряла, освобовдаваш спирачките и тогава си играеш с 4х4 и бързи/бавни, независимо дали включваш или изключваш.

                    И наистина включват перфектно.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: бавните 4x4

                      На отделни автомобили има синхронизатори и обикновено в инстрекциите към автомобила е указано до каква скорост може да се превключва. Други пък казват че може да се превключва и в движение, стига да се движиш направо (без да завиваш в момента на превключването). Моята РК не е синхронизирана, но никога не хърка защото оперирам с нея по същия начин като със несинхронизирана скоростна кутия (да обяснявам ли за двойното амбриране и междинната газ?), колегата GAD може да потвърди за скоростта с която се работи с двете ръчки
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: бавните 4x4

                        при мен е едно кръгло копче 2H - 4H - 4L , нямам 2 ръчки . във всеки случай преди разходката никога не бях карал на бавните на повече от 1ва, а по време на похода , на голямото нанагорно в началото, включих бавни 2ра и е нещо невероятно като мощ, не съм и подозирал какви възможности има мойта джипка.
                        е да винаги спирам преди да включа бавни, спирам дори и за бързи 4х4 , когато вкл.

                        Коментар


                        • #13
                          До: бавните 4x4

                          Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                          спирам дори и за бързи 4х4 , когато вкл.
                          дори? егати много здрава РК трябва да имаш за да го правиш без да спираш
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: бавните 4x4

                            ами в книжката ми пише че 4H може да се включват при скорост до 70 км

                            Коментар


                            • #15
                              До: бавните 4x4

                              явно не съм никак запознат с коерйското автомобилостроене.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X