Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бавните 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: бавните 4x4

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    явно не съм никак запознат с коерйското автомобилостроене.
    С вакуумни хъбове е.Затова.
    Борко,вакуумните хъбове са удобство,но за сметка на здравина и сигурност.Ако си решил да понаджапваш по-честичко из калта,по-добре да и ги смениш с автоматични(инерционни),а най-добре с ръчни.Вакуумните позволяват включване при скорост 70-80км/ч,но много лесно попада вода или кал в мембраната вътре и те оставят точно в средата на локвата "само на задно"
    П.С.От вакуумни се минава на ръчни.Просто се сменят.Ако искаш инерционни ти трябва една "перчата гайка",която да държи главината и да осъществава вклюването.При всички случаи,каквото сменяш,не изхвърляй нищо.После може да ти се наложи да търсиш дистанциращи гайки...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      До: бавните 4x4

      моя милост гледам да спирам винаги преди превключване ! та нека се счупаят тези и тогава може би ръчни, че като моите оригинални във фирмения сервиз са по 280 долара парчето ! ама то там и полуоската е 625 долара , пък същата я намерих после за 555 лева , когато мислих че съм я счупил.. шарен свят

      Коментар


      • #18
        До: бавните 4x4

        А сега захапахме и темата за хъбовете... При ръчнините хъбове има 1 правило - ВИНАГИ си ги включвай САМ и 2-та. (Извода е на база собствен опит.) Направиха ми "услуга", аз си включвам левия, а приятелчето десният. И на първата рекичка ... ИЗНЕНАДА. Не го завъртял до край, а до някъде. Та имаше едно лягане по предния капак, подводно включване на хъбове.... за това: Спираш преди гората и ги включваш САМ !!
        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
        http://www.cardomain.com/ride/2562837

        Коментар


        • #19
          До: бавните 4x4

          Когато става реч за ,,Бавните 4х4'' Стефан даде точния отговор.Дали ще е още една раздатка , такава с разлини пред. числа ,ако щете и смяна на пиньон и корона , но иначе е не мисимо.Дори и авт. ск. кутия се нуждае от такъв агрегат.Тя просто е по-удобна .
          Относно използването на бавните предавки , за предвижване по какъв терен използвате 1 бавна? Аз я използвам за спускане и само 1 единствен път при качване.Не разбирам ,защо много хора ,,си пазят бавните'' за нови!Винаги когато съм в гората ползвам само тях. Те не се ,,хабят'' , а разтоварват цялата трансмисия.Ползват се и петте бавни предавки.Бързите ги превключвам в ДВИЖЕНИЕ и то , когато скороста ми мине 60км/ч.Явно моята раздатка не знае че трябва да прехърква ( или пък съм се научил - Димата подсказа как).
          И понеже избягахме от темата: http://rock.off-road.com/rock/
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #20
            До: бавните 4x4

            Ееех ... А аз постоянно я използвам тая първа бавна. Слаб ми ги е мотора((( Мене изобщо ме спасява само това, че и правата предавка в РК не е 1:1, ми 1,15. А понижаващата е почти 3. Иначе щеше само да пищи като оса на паркинга.

            Коментар


            • #21
              До: бавните 4x4

              Как се включват бавни в движение?
              На мен ми звучи като да превключиш от пета на първа.

              Коментар


              • #22
                До: бавните 4x4

                Как как? Като несинхронизирана кутия. Или с късмет, или с натискане. От немай къде ще го направиш леко и непринудено. Хъркане, трясъци, нещо може да се счупи ...

                Коментар


                • #23
                  До: бавните 4x4

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Да а страничния ефект на пристрастяване с бавни е нужда от нова раздатка
                  Мога ли да знам въз основана какво правиш такива констатации?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    До: бавните 4x4

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Мога ли да знам въз основана какво правиш такива констатации?
                    Борко, само не се увличай с тия "бавни", че има опасност от пристрастяване - много е готино

                    Въз основа на това по-горе...

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      До: бавните 4x4

                      включвам ги много рядко, само ако нямам друг избор, никога за удоволствие. аз питах тук за принципа им на работа, понеже колата става много мощна.Quadra и Стефан са го обяснили добре , схванах принципа.
                      май само и едни яки кални гуми ми трябват

                      Коментар


                      • #26
                        До: бавните 4x4

                        Аз лично 99% от оффроуда който правя съм на бавни.... не тормозя съединителя, мога да минавам съвсем бавно през големи камъни и дупки не виждам какъв би могъл да е проблема.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          До: бавните 4x4

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Борко, само не се увличай с тия "бавни", че има опасност от пристрастяване - много е готино

                          Въз основа на това по-горе...

                          Поздрави,
                          E, аз питах колко раздатки си сменил поради "пристрастяване към бавните", та плашиш хората?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            До: бавните 4x4

                            Това, кой къде кара на бавни зависи много от типа на двигател и на раздатката.
                            Например бавните на Патрула и на Хънтъра са коренно ралични като място на включване, като обороти на двигателя и т.н.
                            За всяка кола е различно.
                            Със сигурност при Хънтъра могат да се включват в движение ( до 60 км/ч ) и проблеми няма.
                            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                            NULLA TENACI INVIA EST VIA

                            Коментар


                            • #29
                              До: бавните 4x4

                              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                              Затова си купувайте V8 с автоматик - бавни почти не трябват
                              Аз нали съм си "Тома неверни", та ми се иска да видя на една разходка как бавни не му трябват?

                              Аз (както вече писах в една тема) извън пътя карам на бавни!

                              Коментар


                              • #30
                                До: бавните 4x4

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                Аз нали съм си "Тома неверни", та ми се иска да видя на една разходка как бавни не му трябват?

                                Аз (както вече писах в една тема) извън пътя карам на бавни!
                                Алекс, ами то зависи каква е разходката ...

                                Иначе и аз извън пътя си карам най-вече на бавни, освен в случаите, когато трасето не е тип "магистрала", по която може да се кара и само на заден мост.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X