Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: АТ vs МТ

    аз ще ви кажа къде е ключа от палатката, понеже съм участвал активно в подобренията по конкретния червен звяр. Съвсем наскоро сменени пластини на ЛСД-то с оригинални пълен комплект, работещото 3.5" окачване ( не с втулки на пружините ), фланците и мотора
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Когато си говорим за рядка кал (и то такава от торф), когато нямаш големи (балонни) гуми, когато не си спаднал налягането и в тези които имаш, когато нямаш достатъчно клиренс и затъването под силата на собствената тежест е до такава степен, че си лягаш на мостовете, поне аз друга рецепта освен "цялата газ" не знам..?!! Ти ако знаеш - сподели я със нас! С радост бих научил нещо ново...
      Тъй, а когато имаш по-агресивни гуми от описаното от теб? Пак ли цялата газ?
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #18
        От: АТ vs МТ

        Тогава с цялата газ влиза в бокса за две-три седмици...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          От: АТ vs МТ

          първоначално помислих, че става въпрос за скоростни кутии

          Относно гумите аз имах една ситуацийка (обут с AT), при която някак си бях убеден, че ако бях с МТ, щях да се преборя с по-малко мъки: едно язовирче се беше отдръпнало доста от обичайното си ниво и аз карах близо до водата, като брега беше каменист и твърд. Обаче не знаейки съм се доближавал до устието от където язовира се пълни и неусетно (разбрах едва когато колата почана леко да се хлъзга към язовира по почти незабележимия наклон) съм влязъл в зона с дебел око 20ина см слой наносна тиня, хлъзгава като краве масло. Почна неистова борба, подлагане на стелки клони и всичко, което успях да намеря, газ до дупка (м/у другото съм с двойно АТ - и скорости и гуми ) изпускане на гуми и т.нт и с лед час и половина борба успях да се измъкна. Та в тази ситуация си мисля, че МТ гуми, щяха малко от малко да захапят и да изляза много по-лесно!?!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #20
            От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            аз ще ви кажа къде е ключа от палатката, понеже съм участвал активно в подобренията по конкретния червен звяр. Съвсем наскоро сменени пластини на ЛСД-то с оригинални пълен комплект, работещото 3.5" окачване ( не с втулки на пружините ), фланците и мотора
            Единствения начин да си работил по джипа ми иаз да не знам е, да си го правил късно вечер пред вкъщи! И да - ЛСД-то ми работи, и не - с 2"подложки на пружините съм и нямам фланци...
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-02-14, 16:06.

            Коментар


            • #21
              От: АТ vs МТ

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              Тъй, а когато имаш по-агресивни гуми от описаното от теб? Пак ли цялата газ?
              Ами батковците на Ладога примерно и то точно в торфените блата изпускат налягането в гумите (не на 31-ци АТ-та), включват блокажите и карат буквално на "празни обороти", ама там говорим за едни мостове и едни раздатки със съвсем други предавателни числа, спрямо които Гранда е недостижим като максимална скорост дори и на "бавни"... Отделно там блатата нямат твърда основа на 50-тия сантиметър (примерно).
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-02-14, 16:15.

              Коментар


              • #22
                От: АТ vs МТ

                Ще започнеш да се сещаш
                Тва дет му викате "чистене" всъщност си е копане Ниските обороти са си задължителни - иначе движението напред просто става надолу. Колкото по-меко - толкова по-леко
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #23
                  От: АТ vs МТ

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Ще започнеш да се сещаш
                  Тва дет му викате "чистене" всъщност си е копане Ниските обороти са си задължителни - иначе движението напред просто става надолу. Колкото по-меко - толкова по-леко
                  В конкретния случай, този подход не важи обаче... Иначе много неща се сещам!

                  Коментар


                  • #24
                    От: АТ vs МТ

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Единствения начин да си работил по джипа ми иаз да не знам е, да си го правил късно вечер пред вкъщи! И да - ЛСД-то ми работи, и не - с 2"подложки на пружините съм и нямам фланци...
                    хаха ми радвай се че съм работил по него... Явно съм го сбъркал с един друг червен купен наскоро...
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      От: АТ vs МТ

                      Ами аз като гледам единственото, което важи за това блатце, дълго 3-5 метра, с прораснали борчета в него, не са гумите, а кой отде е решил да мине.
                      Червеният минава дет няма прагче, другите видно спират. Като влезеш с газ и не копаш надолу с МТта и няма нещо, дет да ти убие скоростта - много ясно, че минаваш 3-5-те метра...
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #26
                        От: АТ vs МТ

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Ами аз като гледам единственото, което важи за това блатце, дълго 3-5 метра, с прораснали борчета в него, не са гумите, а кой отде е решил да мине.
                        Червеният минава дет няма прагче, другите видно спират. Като влезеш с газ и не копаш надолу с МТта и няма нещо, дет да ти убие скоростта - много ясно, че минаваш 3-5-те метра...
                        Това е второто преминаване (там където бе закъсал зеления Гранд първия път), първото преминаване (тогава излезе без да се замисли) бе до закъсалото Бронко - точно където се е закотвил зеления...! От всички които опитаха, мина само Елиан с Вранглера и аз... Едно момче със дизелово чероки (2,5 на VM) влезе на мястото където гази Елиан, не успя да излезе от другата страна, но поне успя да се върне сам на заден ход, с доста лашкане (респект за което, не мислех, че ще успее).

                        П.П. - И темата не е за това, кой от къде е успял/неуспял да мине, а за поведението на гумите в конкретната ситуация, от което могат да се направят интересни генерални изводи, относно това - какви гуми трябва да си слагаме на джиповете (такива с които ни кефи как изглежда пред кафето или такива с които джипа има оптимална проходимост)...
                        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-02-14, 16:46.

                        Коментар


                        • #27
                          От: АТ vs МТ

                          Айде и мойте 5 стинки по въпроса.В нашите условия винаги се движим в колона,ясно е що.Първите джипки разбиват калта-демек почистват пътя и задните се возят по изчистени от кал следи- при тях няма голямо значение с какви гуми са,за мъгла или рядка мъгла.Докато при вашия случай или при дълбок и стар многопластов сняг значение най-вече има размера на гумите.Колкото са по-големи,толкоз по-лесно е преминаването.Историята помни един опит за расотка в стар,дълбок и многопластов сняг-за цял ден 200м./имаше джипки със секакви блокажи/.Накрая спасителят,който повикахме беше със 37-ци и се разхождаше около нас като на парад.

                          Ето едно клипче в което се вижда ролята на чистача.Първия минава най-трудно/с МТ-та/,втория/с МТ-та/ по-лесно,а третия/с АТ-та/направо прелита.

                          Коментар


                          • #28
                            От: АТ vs МТ

                            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                            Първите джипки разбиват калта-демек почистват пътя и задните се возят по изчистени от кал следи- при тях няма голямо значение с какви гуми са,за мъгла или рядка мъгла.
                            Това не е напълно вярно - има терени(пак кал) където първите минават безпроблемно независимо от гумите, но след като минат 1-2ма с агресивни гуми, терена става доста труден и за АТ-та и за обикновени МТ-та.

                            С всичко друго съм на 100% съгласен с теб.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #29
                              От: АТ vs МТ

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              но след като минат 1-2ма с агресивни гуми,.......... и за обикновени МТ-та.
                              Пусни превода,каква е разликата м/у агресивни и обикновени МТ-та???

                              Коментар


                              • #30
                                От: АТ vs МТ

                                Пример за агресивни гуми според мен: - бутонки, Силвърстоун и нейните копия под формата на различни регенерати, някои от моделите на Максис, тракторните гуми и др.
                                Обикновени кални гуми - STT, Тойо, MTR, КМ2 и други.

                                Ако искаш мога и с картинки.
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X