Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОБУРИ за крьста,модели и марки???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

    добре, що ги изтрихте, като си бяха баш по темата, не сме виждали цц ли? а и Босса утре без това ще пусне питане "какъв кобур за жената"?

    инак, огледай и тези за глезен, баш са незаметни
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #17
      От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      Добре, що ги изтрихте, като си бяха баш по темата, не сме виждали цц ли? а и Босса утре без това ще пусне питане "какъв кобур за жената"?

      Инак, огледай и тези за глезен, баш са незаметни
      За това. И всеки такъв следващ заминава.
      Последно редактирано от Goblin; 24-02-14, 03:32.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

        Босе, писах в другата тема, повтарям и тук и спирам. Оръжие за самоохрана само отпред, с открита дръжка сочеща към пъпа, максимално достъпно и за двете ръце. С "педалския" кобур от първа снимка, при определени стуации ще си хванеш само (цензура да не ме изтрие Хантъра)
        П.П. за лятото у нас са популярни и чантички-кобури метнати на рамо и минаващи диагонално пред тялото, но са по-бавни.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Босе, писах в другата тема, повтарям и тук и спирам. Оръжие за самоохрана само отпред, с открита дръжка сочеща към пъпа, максимално достъпно и за двете ръце. С "педалския" кобур от първа снимка, при определени стуации ще си хванеш само (цензура да не ме изтрие Хантъра)
          П.П. за лятото у нас са популярни и чантички-кобури метнати на рамо и минаващи диагонално пред тялото, но са по-бавни.....
          Цензура само за неграмотни постове. Ти автоматично отпадаш от горната група
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

            Не може Дядо,нИ вл'яя как викат в ония виц.

            Хвани един кльощав и се опитай да му сложиш нещо над пьпа и ще видиш,аз сьм като закачалка за дрехи,ще ми стои все едно сьм сложил тостер на корема.Вьртех,суках час поне,одрах си кожичката с мерника на 229 и единственото място кьдето долу горе ми застава е над бьбрека.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Не може Дядо.....Хвани един кльощав и се опитай да му сложиш нещо над пьпа.....
              Щях да не пиша, ама се налага, говорим на различни езици....на един, но се разминаваме. Когато видиш че светя в зелено ( он лайн ), звънни.
              Аз съм 182поне ( гордо изправен, а не ежедневно прегърбен) към 75кг. с дрехи и оръжие ( без обувки и яке) т.е. май сме сходни.
              "Отпред" означава зоната на отпред на долната част на тялото ограничена от двете стърчилки на тазовата кост, а не точно върху х€ца ( Хънтъра казА че няма да ме трие ), дръжката да сочи навътре към пъпа, т.е. ако оръжието (самозаряден пистолет или револвер) е в ляво от пъпа с цев надолу, дръжката да сочи в дясно. Така ако си десничар сгъвайки дясната ръка само в лакътя по естествен път е докарваш до оръжието без много движения, ако дясната ти прави вятър на нападащия, лявата давайки я леко в страни е сгъваш в лакътя, завърташ китката по часовника и спускаш пръстите между ръкохвтката и тялото, и пак си въоръжен.....
              Туй сичкуто само ако дръжката е открита (т.е. тя трябва да е )Ако за десничар оръжието е от дясно, и дръжката сочи надясно(или назад) еле пъ'(диалектно казано) в закрит кобур, пак при нужда може да е докопаш с лявата ръка, но и Стиви Уондър да е срещу теб, и той ще види че го "глАсиш"
              В коя точно част на тумбака ще си го носиш е въпрос на тренировки, иди в някой магазин за играчки и си купи Х броя различни по размер детски пистолети ( с уговорка да са копия или поне подобни до истински модели) и пробвай. Оръжието трябва да е максимално достъпно и за двете ръце, макар че универсално място за всеки ситуациЙ няма.
              Още не е бистрена темата с кобурите на глезена, а разликата в отрзяването на нападение на открито или в кола, над теб лично или над обект (банка,магазин) в който си е от небето до дупето (както казваше детенцЕ когат' беше на годинките на внученцЕ) ........
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

                Ето още един вариант



                Коментар


                • #23
                  От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Щях да не пиша, ама се налага, говорим на различни езици....на един, но се разминаваме. Когато видиш че светя в зелено ( он лайн ), звънни.

                  Пиши,не искам да ти звьня,да се чудя после какво беше




                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Top-view-Glock-in-Dale-Fricke-Archangel-AIWB-Holster-courtesy-Eric-for-The-Truth-About-Guns.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5567162

                  За това ли ми говориш?То такова или оная палачинка която се закача на колана може да се вьрти как си искам.Не знам как са ти кокьлите на теб,но на мен ми убива без кобур,но и с кобур да е пак е вьтре в гащите и ме сьмнява да е по-добре.

                  Пробвано в Валтер П22 ББ играчка,Берета ББ играчка,СИГ 220 без да е играчка,Смит 627 от истинските и на сестра ми 229 в 9 мм нормален.Пробвах и с Ругер 22/45 ма това ме боде у макарите чак.

                  С това как се сяда в кола?Онова на бьбрека лесно,опира малко в седалката ма става,а това кьде да го навра като се сгьвам да седна?




                  И нещо което трябва да уточня макар,че ще се смеете - тук ако го видят сьседите ще звьннат на куките,те пьк ще скочат защо са го видели сьседите и мога да си изгубя / или по-точно шанса да си запазя / разрешителното е огромен.Аз за това и писах за откритото носене.Това да ти падне пищова,да се изригнеш Опааааа,мамка ти...........и да се запашеш пак не вьрви та и поради тая причина без да е вьрзан няма да се носи,ония шиш на видеото отпада освен ако няма катарама някаква.


                  Не ме питайте защо е така,и аз да им го накаканижа
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Пиши,не искам да ти звьня,да се чудя после какво беше



                    За това ли ми говориш?То такова или оная палачинка която се закача на колана може да се вьрти как си искам.Не знам как са ти кокьлите на теб,но на мен ми убива без кобур,но и с кобур да е пак е вьтре в гащите и ме сьмнява да е по-добре.очня макар,че ще се смеете - тук ако го видят сьседите ще звьннат на куките,те пьк ще скочат защо са го видели сьседите и мога да си изгубя / или
                    Така е за смях, после и за срам, ще му падне при "бизнеса" при първо физическо усилие.
                    Това (с условности) е за лява ръка, не отпред, трябва да е там където е палеца на дясната за да не се вижда, ако няма сако естествено под фанелката и в кобур (дори "1/4 палачинка") за да може при захвата върховете на пръстите да натиснат предния край на ръкохватката нагоре, да започнат изваждане на оръжието от кобура, после да обхванат дръжката стабилно, и да се ползва.....
                    П.П. С 1/4 на колана, от почти 20 години не ми е падал, говорим за ежедневни дейности.....
                    П.П.2 когато кобура е там където са палците, при сядане мускулите на крака леко "нагласят" положението на оръжието, да усеща се, ама пълно щастие няма....
                    Последно редактирано от дядо владо; 24-02-14, 21:44. Причина: П.П.2
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

                      Аз сьм десняк

                      На тоя кьде му е палеца аз имам кокьл,стьрчи.......та или пред кокьла поето значи 5 прьста в ляво или дясно от на тоя или над задника под бьбрека което пьк значи дрьжката кьм гьзерите и под силната дясна рька с наклон да речем 15-20 градуса напред.


                      Разбирам те,ще пробвам,те кобурите са лесни и зависи от размера на пищова както винаги.


                      Отивам да хапна,да скатая кокьла малко.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

                        Босе, ако не бъркам, дедо, казано диалектно, говори за това:

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        "Отпред" означава зоната на отпред на долната част на тялото ограничена от двете стърчилки на тазовата кост, а не точно върху х€ца , дръжката да сочи навътре към пъпа, т.е. ако оръжието (самозаряден пистолет или револвер) е в ляво от пъпа с цев надолу, дръжката да сочи в дясно.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:68829.jpg
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5567181 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:640064.jpg
Прегледи:1
Размер:190.2 КБ
ID:5567180



                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Ако за десничар оръжието е от дясно и дръжката сочи надясно(или назад) еле пъ' (диалектно казано) в закрит кобур, пак при нужда може да е докопаш с лявата ръка...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:43407e086e92.jpg
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:5567179

                        Коментар


                        • #27
                          От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

                          Горе в ляво и долната ДА,оная в дясно снимката ми пада на кокьла.

                          Десничар сьм,аз го разбирам прекрасно за какво говори,бащата цял живот с пищов на крьста сьм го гледал.

                          Горе ляво и долу,палачинката може да е една и сьща и да я местиш кьде ти е удообно,само не виждам как ще седна в колата ако се носи както е на пьрвата снимка в ляво,за долната добре,опира леко в облегалката на седалката - пробвано.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

                            Абе аз не съм пистолеро , ама един приятел с точно твоите ТТД си носи макаровеца точно по тоя начин(кобур с фиба-слага си кобура между гащите и корема и закача фибата на колана като пищова е с дръжката към пъпа)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:68829.jpg
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5567181

                            и като си пусне тениската отгоре ако не знаеш , че е с оръжие по нищо не можеш да разбереш.
                            ПП.Не е като да не си носи пищова непрекъснато.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #29
                              От: КОБУРИ за крьста,модели и марки???

                              Препоръчвам чантичките-кобури на MAXPEDITION, от серията JK. Аз купих JK-1. въпреки, че е най-малката чанта-кобур от обсъжданата серия, в нея побрах Зиг зауер Р226R, резервен пълнител за същия, в предното джобче три смартфона / голям, малък, среден /, флаконче оръжейно масло / 15 мл. /, фенерче, тип-,,писалка", захранвано с 2 броя батерии ААА и голяма връзка ключове, н акоито е закачен фенер OLIGHT ST25 Baton. С това ходя на море или понякога на планина..Ветре в чантата, в основното отделение за оръжието, велкро лентите на самия кобур, се местят по дължина и ширина на вътрешната задна стена на мчантата, като по този начин, жоже да се постави малък, среден и голям / не всички големи размери / пистолет или револвер.

                              Иначе за градско EDC съм с дунапренен, вътрешен кобур на ,,Блекхоук", размер ,,6" или с изцяло кайдексов вътрешен кобур.
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X