Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

    Преди 2-3 години си бях купил комплект Луксима за да го монтирам на чисто новите ми тогава фарове с леща. Тогава нещо се бях вманиачил на тема светлина и си купих два хубави фара Хела. Комплекта беше 4300К, с крушки с цокъл Н1, 35 вата, с обикновени (големи) баласти. Монтирах го и както очаквах осветеността беше впечатляваща (то и с обикновена крушка тези фарове светеха доста добре). Рязка граница светло-тъмно, равномерно осветяване без петна. Нямаше съобщение за изгоряла крушка, защото при мен системата следи за прекъсната верига, а не за консумация. Дотук с хубавото… Появи се известен шум в радиото. Това си го очаквах, така че го преглътнах. Неприятната изненада беше че при пускане (не всеки път, може би 50 на 50) светваше АБС-а. Много се нервирах! Записваше някаква грешка на контролния модул, доколкото помня. Не винаги… Както и да е. Подарих комплекта на един колега и той си монтира на колата (Алфа 164) и до ден днешен няма проблем.
    Сега пак ми влезе тази муха в главата, да слагам ксенон, но първо трябва да установя, защо не се спогоди с АБС-а. Замислих се, дали причината е, че нямам релета за късите светлини. Те се комутират директно от ключа. Или нещо с чек-контрола.
    Попрочетох в интеренет за проблема, рядко, но се среща - при Ауди (светва тракшъна или АБС-а), но срещнах и други с подобен проблем, Опел, БМВ…
    Не ми се иска да правя побългарявания с висящи релета, бушони и кабели, за да захранвам отделно ксенона. Гледам, предлагат някакви премиум китове, при които стартера е монтиран директно на крушката и се избягвали смущения по околната електроника. Въпреки, че те и на комплекта, който си бях купил бяха писали, че е с намалени смущения, но явно това се си се пише така, наизуст.
    Някой срещал ли е подобен проблем? Някакви мнения за тези т.нар. премиум ксенони?

  • #2
    От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

    Ako беше запомнил/прочел какви грешки записва, можеше успешно да гадаем дали причината са електромагнитни смущения, хванати от индуктивните датчици на АБС-а, или пулсации по захранването. Аз също монтирах някакви, уж от по-висок клас, но нямам описаните проблеми. Ако искаш мога да потърся кутията за марка и модел.

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

      Да. Не мога да си спомня каква беше... Беше отдавна. Изтрих я направо, когато видях, че не е активна след като сложих обикновени халогенни крушки.

      Такъв беше комплекта:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007236399.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5566535

      Това предлагат сега под името "slim" - тънки баласти:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1153.jpg
Прегледи:1
Размер:34.0 КБ
ID:5566536

      Това е премиум комплекта:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_70.jpg
Прегледи:1
Размер:26.4 КБ
ID:5566534
      Последно редактирано от Двигателист; 22-02-14, 18:36.

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

        А каква е колата

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

          Опел Омега Б.

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
            Някакви мнения за тези т.нар. премиум ксенони?
            Ето този монтирах преди две години и няма проблеми с него до днес.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Premium-xenon-kit.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5566761

            Коментар


            • #7
              От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

              Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
              Преди 2-3 години си бях купил комплект Луксима за да го монтирам на чисто новите ми тогава фарове с леща. Тогава нещо се бях вманиачил на тема светлина и си купих два хубави фара Хела. Комплекта беше 4300К, с крушки с цокъл Н1, 35 вата, с обикновени (големи) баласти. Монтирах го и както очаквах осветеността беше впечатляваща (то и с обикновена крушка тези фарове светеха доста добре). Рязка граница светло-тъмно, равномерно осветяване без петна. Нямаше съобщение за изгоряла крушка, защото при мен системата следи за прекъсната верига, а не за консумация. Дотук с хубавото… Появи се известен шум в радиото. Това си го очаквах, така че го преглътнах. Неприятната изненада беше че при пускане (не всеки път, може би 50 на 50) светваше АБС-а. Много се нервирах! Записваше някаква грешка на контролния модул, доколкото помня. Не винаги… Както и да е. Подарих комплекта на един колега и той си монтира на колата (Алфа 164) и до ден днешен няма проблем.
              Сега пак ми влезе тази муха в главата, да слагам ксенон, но първо трябва да установя, защо не се спогоди с АБС-а. Замислих се, дали причината е, че нямам релета за късите светлини. Те се комутират директно от ключа. Или нещо с чек-контрола.
              Попрочетох в интеренет за проблема, рядко, но се среща - при Ауди (светва тракшъна или АБС-а), но срещнах и други с подобен проблем, Опел, БМВ…
              Не ми се иска да правя побългарявания с висящи релета, бушони и кабели, за да захранвам отделно ксенона. Гледам, предлагат някакви премиум китове, при които стартера е монтиран директно на крушката и се избягвали смущения по околната електроника. Въпреки, че те и на комплекта, който си бях купил бяха писали, че е с намалени смущения, но явно това се си се пише така, наизуст.
              Някой срещал ли е подобен проблем? Някакви мнения за тези т.нар. премиум ксенони?
              Малко вероятно е причината да е в липсата на релета в захранването на фаровете. Има не малко автомобили с фабричен ксенон които са без релета.
              По-вероятната причина са смущения от "запалката". След като крушките светнат, работят на относително ниско напрежение (40 - 90V), но запалването на разряда става с високо (няколко киловолта).
              Очевадната разлика между фабричните системи и афтърмаркет такива е, че при повечето всички фабрични, тъй нареченият "баласт" е в корпуса на фара и е свързан към крушката или към запалката (зависи от вида на използваната крушка) с екранирани кабели. При всички варианти, "запалката" е вътре във фара, много близко до крушката.
              При афтърмаркет комплектите с "дебелите" баласти, запалката е в баласта. Видно е, че кабелите не са екранирани. В сферата на божите работи е и дали изолацията им е подходяща за подобни напрежения. На "око" не ми вдъхват доверие, в същото време работят, та не е ясно...
              При тънките баласти, запалката е изнесена извън баласта. Не е ясно дали кабелите са екранирани.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

                Колега потърси си "не знам как се казват точно" казват им лъжливки на компа.Те са с пригодени букси като на ксеноните и се добавят към тях и всичко се оправя.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #9
                  От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

                  Аз съм с такива,високото е отделно и смущения няма,неприятна е само цената на лампите като се наложи да се сменят
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

                    Новите опели ги правят с импулсно захранване към крушките на фаровете. провери дали при теб не е така.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Аз съм с такива,високото е отделно и смущения няма,неприятна е само цената на лампите като се наложи да се сменят
                      Анатолий, говориш за комплект като на третата картинка, нали?

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Малко вероятно е причината да е в липсата на релета в захранването на фаровете. Има не малко автомобили с фабричен ксенон които са без релета.
                      По-вероятната причина са смущения от "запалката". След като крушките светнат, работят на относително ниско напрежение (40 - 90V), но запалването на разряда става с високо (няколко киловолта).
                      Очевадната разлика между фабричните системи и афтърмаркет такива е, че при повечето всички фабрични, тъй нареченият "баласт" е в корпуса на фара и е свързан към крушката или към запалката (зависи от вида на използваната крушка) с екранирани кабели. При всички варианти, "запалката" е вътре във фара, много близко до крушката.
                      При афтърмаркет комплектите с "дебелите" баласти, запалката е в баласта. Видно е, че кабелите не са екранирани. В сферата на божите работи е и дали изолацията им е подходяща за подобни напрежения. На "око" не ми вдъхват доверие, в същото време работят, та не е ясно...
                      При тънките баласти, запалката е изнесена извън баласта. Не е ясно дали кабелите са екранирани.
                      И мен ме съмнява именно процеса на запалване. Запалителната уредба също работи с високи напрежения, но явно е грамотно направена в сравнение с китайската схема. Може просто е да е някакъв недостатък на китаеца... Иначе преди много години съм виждал комплект за допълнително вграждане на Денсо и там кабела до крушката беше с метална оплетка и метална лула. Такова изпълнение при китайските не съм виждал.

                      Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                      Новите опели ги правят с импулсно захранване към крушките на фаровете. провери дали при теб не е така.
                      Колега, при мен управлението е просто, колата е стара. Просто фаровете се захранват през ключа на таблото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

                        Да,точно за премиума
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

                          Изчакайте още месец-два да паднат цените на CREE Xlamps,от сорта на CXA1507.Китайците още решават проблема с охлаждането на готови модули,но вече се продават за всички цокли крушки.
                          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                          Disco 1 бекъп
                          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                          Коментар


                          • #14
                            От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

                            Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                            Изчакайте още месец-два да паднат цените на CREE Xlamps,от сорта на CXA1507.Китайците още решават проблема с охлаждането на готови модули,но вече се продават за всички цокли крушки.
                            До колкото прочетох този диод струва 5-7 $, но само диода, а как се охлажда, каква оптика му трябва и дали става за заместител на стандартен автомобилен фар не знам. Може ли малко повече инфо.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Монтаж на неоригинален ксенонов комплект за фарове…

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0069.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5575923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0070.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5575924

                              Здравейте,използвам темата за питане.
                              Някой използвал ли е ксеноните от снимката,впеЧатления, отзиви.
                              Видях ги в една от големите вериги на цена около 55лв. Моля,ако модераторите преценят,да преместят темата.
                              Поздрави!
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-04-14, 16:17. Причина: 4=>ч
                              Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X