Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

    Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
    RR P38 2.5 DSE няма отвор за помпата под седалките! Моля обяснете!
    Грешиш.Под задните седалки има дупка но над нея има кори, които трябва да се изрежат.Видях ги, че са изрязани и затова питах предишния собственик дали не е барана помпата.
    Как така решихте, че няма отвор?Моля обяснете!

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
      Мите, 'ич не търси логика, то от самото начало темата е малко... ама найсе,
      отговаряме джентълменски, макар, че не ни обичат много, много........
      И въпреки това отговор няма.....
      Живи и здрави
      Какво и е на темата.Това, че проблема ми е странен, не означава, че не си измислям.Още тествам да се уверя на 100 %, че проблема не идва от калпави филтри затова не пиша.Като имам нова информация ще пиша.

      Ето тук - >



      съм показал някой работи...гледайте на Full HD, че да си личи за какво иде реч.
      Благодаря на всички, които се мъчат да помогнат.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-03-14, 08:57.

      Коментар


      • #18
        От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

        Да не е запушена тръбата за обратната нафта? Може да провериш какъв дебит ти дава - имаше процедура някъде из нета.

        Подаваш +12 директно на пина на релето (разбира се, релето е махнато и ключа е на OFF) - за 10 секунди трябва да е не по-малко от 180мл ... а колко в повече е нормално не се споменаваше.

        На теория, ако си с по-пълен резервоар би трябвало и без подкачващата да си работи колата - що не пробваш и без реле да видиш дали изобщо е от помпата проблема ...

        Успех
        LR Disco II, Td5

        Коментар


        • #19
          От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

          Колега Jack Bauer, фабрично П38 няма отвор за помпата в резервоара.
          Това, че някой е рязал купето, не означава, че това трябва да е така.
          Виж в ремонтното ръководство какво пише, за това, как се процедира при смяна на помпата в резервоара.
          Има си доста основателни причини нещата да се правят по описаният начин, но те са друга тема.
          Дамян ти е казал за проверката на дебита, само че, не подаваш 12V, a "окъсяваш" на мястото на пиновете.
          Провери ли си това, което ти казах за начина на работа на помпата?
          За това нищо не написа, а процедурата отнема десет пъти по-малко време от колкото ти е трябвало да запишеш клип,
          в който показваш, че някой ти е рязал купето, защото е искал да си спести време извършвайки манипулация, която май твърди, че не е извършвал.... не запомних...
          Казах, че темата е малко..., точно защото според техническата литература нещата се правят малко по-иначе.
          Успех в заниманията.
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • #20
            От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

            Проверих работата на помпата, точно така работи то се и чува подкачва 20 секунди като дам на контакт и спира след това.Това за дупката се ядосах, защото бях точно написъл в началото, че корите са барани и колегата въпреки това (може би не е прочел точно където съм писал) написа, че нямало отвор...Както и да е.Мисля да уплътня филтъра със силикон и да държа 1-2 в резерва и като се прецакат да ги навивам.Иначе не ми се рискува да разглобявам и да си отворя още по-голяма беля..Че ако напиша до сега какво дръвце съм гризал с тези своенравни машини няма да ми издържи клафиатурата на напъна .Точно на този ровър му рязах вратата 3 пъти!Минаваше в супер лок режим (само тя) поради незнайна причина и още много други филми ...
            Колега valdivladi Благодаря за съветите.Обещавам да пиша ако разбера причината, но за сега съм решил малко да го покарам така да видя какво ще стане и кога

            Коментар


            • #21
              От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

              Първоначално публикуван от Jack Bauer Преглед на мнение
              Какво и е на темата.Това, че проблема ми е странен, не означава, че не си измислям.Още тествам да се уверя на 100 %, че проблема не идва от калпави филтри затова не пиша.Като имам нова информация ще пиша.

              Ето тук - >




              съм показал някой работи...гледайте на Full HD, че да си личи за какво иде реч.
              Благодаря на всички, които се мъчат да помогнат.
              Хеххе клипа кърти.Да не би при смяната на филтъра да не е махнато уплътнението.Щото при мене така щеше да стане ако не бях погледнал че от там да ти подлизва нафта.а иначе щом ти избива филтъра вероятно нещо ти прави налягане-само помпата в резервоара може да го прави.Що не отидеш в Момин сбор,би трябвало да ти го оправят там.Поздрави

              Коментар


              • #22
                От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

                Замислям се, като какво налягане може да спука метален горивен филтър...10-20атм., или...?И откъде може да се получи...?
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #23
                  От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

                  Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                  Хеххе клипа кърти.Да не би при смяната на филтъра да не е махнато уплътнението.Щото при мене така щеше да стане ако не бях погледнал че от там да ти подлизва нафта.а иначе щом ти избива филтъра вероятно нещо ти прави налягане-само помпата в резервоара може да го прави.Що не отидеш в Момин сбор,би трябвало да ти го оправят там.Поздрави
                  Здравей, след като купих джипката реших да я обслужа и смених филтри масла и т.нт.Имам приятел, който работи в магазин за авточасти и си взех някои консумативи от него.Обаче горивен филтър имаше само някакъв калпав италиански мисля беше нещо Mea&Doria или нещо от сорта.След седмица каране му хвръкна отдолу пласмасовата част, която е за източване на лошата нафта.И аз нищо не подозирах и ми изтече нафтата в планината.Понеже терена беше неравен помислих, че сензора за гориво нещо се ебава и показва по-малко отколкото има и изведнъж светна и резервата и тогава осъзнах, че нещо не е добре защото бях с почти пълен резервоар.Слизам и гледам отдолу тече като река....Запуших го с клечка уплътнена с част от гумена ръкавица, един приятел ми донесе нафта и едвам се прибрах.След това купих филтър на MAN и реших да си го сложа аз.Развих стария и навих този на ман.Карах 1 седмица и изби отгоре.След като го развих да видя какво става, напипах уплътнението от оня калпавия дето изби отдолу.Точно така стана както казваш, понеже бързах и не видях и много ме няма по ремонтите.След това завих обратно филтъра на МАН, вече както си трябва и така карах месец и нещо и забелязах, че процепа, който показах на клипа се пълни с нафта.Щом видях това вече знаех какво следва и купих нов филтър на ФИлтрон този път.Като го отворих видях, че е напрен много умно, тази малката гумичка е хваната с пласмасови държачи за да не може да остане завита на оста и да стане както стана при мен.Та навих филтъра на филтрон и карах 500 километра и изби отгоре пак без причина.Може да се е прецакало гнездото където ляга гумата заради двойното уплътнение, което се беше получило, макар че на пръв поглед и на пипане не виждам такова нещо.Сега го тествам за последен път и ако пак се преебе ще отрежа двата мъркуча и ще ги пъхна във филтър за инджекцион и ще го стегна с метални щипки както ми препоръча най могъщия майстор Скоти Килмър като го питах в онлайн шоуто му https://www.youtube.com/watch?v=5jgH...5YU8XPA#t=1518

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  Замислям се, като какво налягане може да спука метален горивен филтър...10-20атм., или...?И откъде може да се получи...?
                  Здравей.Самия филтър не се пука.Нафтата избива от гуменото уплътнение отгоре или избива от пласмасата отдолу на филтъра, която е за изтичане на лошата нафта.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

                    Първоначално публикуван от Jack Bauer Преглед на мнение
                    Здравей, след като купих джипката реших да я обслужа и смених филтри масла и т.нт.Имам приятел, който работи в магазин за авточасти и си взех някои консумативи от него.Обаче горивен филтър имаше само някакъв калпав италиански мисля беше нещо Mea&Doria или нещо от сорта.След седмица каране му хвръкна отдолу пласмасовата част, която е за източване на лошата нафта.И аз нищо не подозирах и ми изтече нафтата в планината.Понеже терена беше неравен помислих, че сензора за гориво нещо се ебава и показва по-малко отколкото има и изведнъж светна и резервата и тогава осъзнах, че нещо не е добре защото бях с почти пълен резервоар.Слизам и гледам отдолу тече като река....Запуших го с клечка уплътнена с част от гумена ръкавица, един приятел ми донесе нафта и едвам се прибрах.След това купих филтър на MAN и реших да си го сложа аз.Развих стария и навих този на ман.Карах 1 седмица и изби отгоре.След като го развих да видя какво става, напипах уплътнението от оня калпавия дето изби отдолу.Точно така стана както казваш, понеже бързах и не видях и много ме няма по ремонтите.След това завих обратно филтъра на МАН, вече както си трябва и така карах месец и нещо и забелязах, че процепа, който показах на клипа се пълни с нафта.Щом видях това вече знаех какво следва и купих нов филтър на ФИлтрон този път.Като го отворих видях, че е напрен много умно, тази малката гумичка е хваната с пласмасови държачи за да не може да остане завита на оста и да стане както стана при мен.Та навих филтъра на филтрон и карах 500 километра и изби отгоре пак без причина.Може да се е прецакало гнездото където ляга гумата заради двойното уплътнение, което се беше получило, макар че на пръв поглед и на пипане не виждам такова нещо.Сега го тествам за последен път и ако пак се преебе ще отрежа двата мъркуча и ще ги пъхна във филтър за инджекцион и ще го стегна с метални щипки както ми препоръча най могъщия майстор Скоти Килмър като го питах в онлайн шоуто му https://www.youtube.com/watch?v=5jgH...5YU8XPA#t=1518



                    Здравей.Самия филтър не се пука.Нафтата избива от гуменото уплътнение отгоре или избива от пласмасата отдолу на филтъра, която е за изтичане на лошата нафта.
                    Здравей колеха имах същия проблем със BMW318tds,взимаш от една авто морга целия корпус и си решаваш проблема.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

                      Или такъв филтър пак си е за дизел, или нова конзола. Какво ще правиш с тръбичките,нали са пластмасови?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pp841-6.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5570618
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-03-14, 06:56.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

                        Първоначално публикуван от miro krosa Преглед на мнение
                        Здравей колеха имах същия проблем със BMW318tds,взимаш от една авто морга целия корпус и си решаваш проблема.
                        Това е добра идея!Благодаря може и така да направя.




                        Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                        Или такъв филтър пак си е за дизел, или нова конзола. Какво ще правиш с тръбичките,нали са пластмасови?

                        [ATTACH=CONFIG]690669[/ATTACH]
                        Супер ама трябва да го нагаждам.Май ще взема цялата джаджа където се завинтва филтъра от друг рейндж.Благодаря

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

                          А здрасти.Пореден филм.Изпуши ми рейнджа!Доколкото успях да видя, от щтеката за масло хвърляше дизел и се чу прас туп трак и спря.Явно това е свързано с предния проблем, че избиваше нафта през горивния филтър....сега изби от друго място.
                          Край еб**** му майката вече.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-08-14, 16:10. Причина: Продажбите в раздел: Продавам.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

                            Ми така е - като не се погрижи навреме - сега ще одумваш кви големи боклуци били!
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гърми ми горивния филтър на Range Rover-a 2.5DSE постоянно!

                              Ами помпата е пуснала дизел при маслото...филтъра си е ОК.Няма как да предвидя, че помпата изведнъж ще протече...
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-08-14, 19:03.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X