Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за пътуващите в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Информация за пътуващите в чужбина

    Вчера се прибрах "по тих от водата и по нисък от тревата"за 5 часа и 40 минути.От Дробета ТС да Калафат случих на два тира със блокирали ограничители та летяхме из селата.Късмет имах ,че бях между тях.
    Между другото такава отвратителна маркировка като в България може би има само в Македония.

    А колата дето ми врътна номера си седеше на бензиностанцията на Лукойл на Оршова.

    Между другото за пръв път ми се случи унгарец митничар да ми открадне нещо от колата.
    Последно редактирано от Георги Крумов; 17-11-12, 17:38.

    Коментар


    • От: Информация за пътуващите в чужбина

      Пак да попитам, че не разбрах - от къде до къде го вземате за това (посочено) време ?

      Коментар


      • От: Информация за пътуващите в чужбина

        Ченад-Калафат-400 км.
        Между другото все ми се струва ,че от Мако /Унгария/ през Надлак,Арад ,Тимишоара са пуснали магистралата почти до Извин и ще е доста по- бързо и по- спокойно като маршрут отколкото Ченад-Тимишоара.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5427133
        Последно редактирано от Георги Крумов; 19-11-12, 14:03.

        Коментар


        • От: Информация за пътуващите в чужбина

          Като тръгнеш от Сегед, излизаш посока Букурещ и Арад, и след около 25-30км има кръгово кръстовище с табела ТИМИШОАРА в дясно, хващаш тоя път, минаваш прелез и все по него след няколко километра има ГКПП Ценад - това е само за МПС-та до 7,5т. От там пътя до Тимишоара не можеш сбърка, а обиколния през Арад излиза с около 50-70км повече, ако не се лъжа. От Тимишоара хващаш към Турну Северин и Калафат пътя е само един. Ей за тоя маршрут става въпрос.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • От: Информация за пътуващите в чужбина

            Някой има ли актуална информация за цената на дизела в Гърция? Планирам една разходчица из Пелопонес и ще се наложи да зареждам там поне два пъти, та искам да знам какво ме чака като разход, а личната ми информация е от есента - около 1,6-1,7 евро.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Информация за пътуващите в чужбина

              Важна информация за пътуващите транзитно през Сърбия!
              В последно време се наблюдава изключително зачестяване на грабежите по бензиностанции. Нападенията стават през нощта, като сценарият почти винаги е един и същ: докато хората в автомобила спят, маскирано лице счупва някое от страничните стъкла и измъква чанта, за която предполага, че е съдържа пари. Най-често се оказва, че някоя от гумите на колата е срязана, за да се избегне преследване. Информация от камерите за видеонаблюдение на бензиностанциите, като правило или не се предоставя, или не съдържа нищо, с което да се помогне за залавяне на извършителите.
              Избягвайте спиране нощем, а парите скрийте достатъчно надеждно, за да не могат да бъдат измъкнати набързо. Особено внимание обърнете на това, как да скриете личните си документи. По възможност, разделете личната карта и паспорта, ако имате паспорт. Задължително парите и документите да са разделени. Имайте предвид, че подобен грабеж ще ви задържи най-малко още един ден в страната, защото има известни условия, за да ви бъде издаден временен паспорт!

              Коментар


              • От: Информация за пътуващите в чужбина

                Във връзка с предния пост: при последния грабеж, на български гражданин беше счупен пръст на крака.

                Коментар


                • От: Информация за пътуващите в чужбина

                  Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                  Във връзка с предния пост: при последния грабеж, на български гражданин беше счупен пръст на крака.
                  Как е станало? Тръгнал е да гони нападателите и се е спънал някъде?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Информация за пътуващите в чужбина

                    Успял да хване единия, но другият се върнал и го нападнал. Мащабите на тези грабежи са наистина огромни. От известно време има предупреждение за тази опасност и на сайта на нашето МВнР. Това, което се забелязва е, че като правило, видеонаблюдението по бензиностанциите, се оказва с някакъв дефект, по време на нападенията... Сещайте се. Вече си мисля да направя модификация на еърбега вдясно и да се активира 1 сек. след чупене на стъклото. Като си подаде някой мутрата и да му я смачка.
                    Последно редактирано от Еmil; 11-11-16, 00:57.

                    Коментар


                    • От: Информация за пътуващите в чужбина

                      Ако по някаква причина не можете да "прескочите" Сърбия без да спирате да спите, ви съветвам да спирате на охраняемите паркинги за камиони. Особено на турските такива, там не се е случвало никога да има такива проблеми, докато по бензиностанциите и кражби на гориво и разбиване и т.н. Аз лично винаги се старая да не спирам в Сърбия освен за тоалетна и кафе нощем.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • От: Информация за пътуващите в чужбина

                        Уважаеми автомобилисти,Уведомяваме Ви, че считано от 16 януари Съюзът на българските автомобилисти продава винетни стикери за територията на Швейцарската конфедерация и за територията на Република Чехия.За използване на пътищата в Швейцария може да закупите едногодишна винетка за превозни средства и каравани с максимално допустимо тегло до 3,5 тона на цена от 75.30лв.За използването на пътищата в Чехия може да закупите 10-дневна и едномесечна винетка за превозни средства с максимално допустимо тегло до 3,5 тона на цена от 23,47лв. (10-дневна) и 33,25лв. (1-месечна).http://www.uab.org/
                        Ducati è nel mio cuore.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X