Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за пътуващите в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Информация за пътуващите в чужбина

    Само не разбрах, к'ъв е проблема да им подариш книжката си.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Информация за пътуващите в чужбина

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Само не разбрах, к'ъв е проблема да им подариш книжката си.
      за около 6мес. идва в бг с искането за цялата глоба
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Информация за пътуващите в чужбина

        Две нарушения-превишена скорост -62 км над разрешеното и натъпване на непрекъсната линия.Ако не си платиш глобата -идва в България ,като минава през Букурещ консулството и т.н- след 6 месеца ,обявиш ли книжката за загубена пишеш декларация ,и после попадаш под чл 313 май беше.В Случая си на пангара по всички показатели,можеш да обжалваш чрез адвокат ,примерно ,че знакът за населено място е бил скрит зад храсти,но си е загуба на време и нерви, а и на пари -повече от 100 те евра .Минали заминали.
        Влезем ли вШенген всички тези истории ще лъсват на секундата в досието.
        Виж преди да влезем в Евросъюза ,плащаш си на място и минава и заминава.На място означава на полицая де редовно ,де не.
        Между другото затова го пуснах това предупреждение ,защото по информация на тамошната полиция доста българи изгорели. Едва ли не ,имало всеки ден.Дали е тенденция не знам.

        Коментар


        • От: Информация за пътуващите в чужбина

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Да когато няма независим орган да се защитиш-тогава е полицейщина и произвол.Когато нещата са ясни и и точно определени и най важното независими то няма мое няма твое-щом си нарушл ще си плащаш.

          А на мене чисто и просто ми направиха капан,аз лично не знаех ,че снимат и засичат скорост от движещ се автомобил.Дали е било защото колата е с Бг регистрация или просто си им е било прийом от борбата срещу нарушителите-не знам.
          Бяха две коли дачии едната по стара и едната от по новите-караха бавно, изпреварих едната на разрешеното и се залепих зад другата, тя леке полека си увеличи скоростта до 90 и в момента когато стана разрешено за изпреварване ми даде десен мигач,аз ляв и в този момент онзи отзад пусна мигалки.Дойде почна да плямпа на румънски ,аз опитах на английски ,той само попита откъде съм и сякаш потри ръце от удоволствие.Почна да изрежда какви документи иска ,дадох му ги и той отиде в колата,въобще не разговаря,на два три пъти се опитах до говоря с него -той само посочваше колата и казваше ин де кар.
          после дойде по младия ,що годе ми обясни ,че съм бил унлъки днес шефа бил лош ,показа ми филмчето и снимката в момента в който съм изпреварил,112 км.Обясни ми ,че с бележката която ми дава вместо книжката мога да карам 15 дни,после разбрах ,че това бил срока на обжалването.Глобата 900 лей за двете нарушения/настъпана линия и превишена скорост/ ,ако я платя до 2 дни е наполовина.Наказанието 90 дни без права в Румъния.Ако няма да обжалвам мога да си получа правата в комисарията в Т.северин ,но в понеделник.
          Дали е преднамерено не знам ,цонка/ГПС а/ ми дава средна скорост в последния етап преди спирането 60 км.
          Както и да е.А в сърбия също сда меспирали за 10 км превишение 30 евро ,но в местна валута,дават си документ и пак ми показваха как на 3-4 км от мястото имало ограничение 50 ,и шефа бил лош и трябвало да си платя на царината.Не са се заяждали.
          Мани. Полицейщина и произвол. Бойко е виновен
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Информация за пътуващите в чужбина

            Колеги току що възникна един спор,един приятел твърди че вече можело да се пътува извън БГ в ЕС без зелена карта, можело и в Сръбско, мен нещо не ми се вярва , някой знае ли нещо по въпроса
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • От: Информация за пътуващите в чужбина

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Мани. Полицейщина и произвол. Бойко е виновен
              Май не си прочел цялата тема -тя е за чужбина ,а ти си помисли за домашно къде е разликата.Щото колко процента от" колегите" карат без гражданска и без винетки. Нали имат карта с червен конец. Там по скоро е приета американската система ,която е доста добра според мене.Офицерът ти определя наказанието и ти можеш да го обжалваш в съда.Кратко и ясно,няма приятели ,няма колеги ,няма дупетати и т.н.По горе писах какво е полицейщина и произвол.моля прочети го още веднъж.
              По принцип можеш да пътуваш ,но ако не дай си боже стане събитие ,доказването на застарховката ти без зелена карта става доста трудно занимание.

              Коментар


              • От: Информация за пътуващите в чужбина

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                Май не си прочел цялата тема -тя е за чужбина ,а ти си помисли за домашно къде е разликата.
                Ааа, мерсаж за съвета. Темата я четох съвсем наскоро, щото ми се наложи да пътувам до Белград, преди няма и месец. Апропо - ако ТИ я беше прочел цялата, или поне последните три страници, нямаше да я водим тая дискусия. Мисленето ще го оставя на теб, на мен доказано не ми се получава

                А иначе - доколкото разбирам, подозираш че в Румъния са ти спретнали к@р-капан, и съответно са те подстригали подобаващо (щот нали днеска шефа е много зъл). Което е ОК, кротуваме и козируваме, щото системата им е американска. Същата тази ситуация в БГ - и щеше да се отприщи 40-50 страници тема. Щот' нали Бойко е виновен. А може би даже и Костов.

                За да съм съвсем офтопик - искрено се забавлявам, като наблюдавам как БГ джигитите стават кротки като божи кравички, щом като подминат табелата "Република България". Независимо в каква посока - Турция, Румъния, Сърбия, Гърция. Щот нали след тая табела нема как Бойко да им е виновен, а глобите са си таковали таковата, а нищо чудно и в кауша да те тикнат профилактично.

                Нищо лично де. Просто ремарки.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Информация за пътуващите в чужбина

                  Смесваш нещата.За тъпата милионерщина настоящите управлявящи комунисти са си виновни ,но милиционерщината в България няма нищо общо с правовата държава.Аз лично където и да карам , а съм минал доста километри ,винаги карам по един и същ начин. Това ,че не съм знаел ,че румънците имат камери засичащи скорост в движение си е мой минус.В темата преди никъде не се дискутира този въпрос.По важно е хората на които предстои пътуване да го разберат и да си имат едно наум.Бития бит и т.н.
                  А глобата за превишена скорост е по малка от аналогичната в Родината,само че, пак ти го повтарям там и дупетатите и колегата си плаща.Когато правилата са ясни и лесни за разбиране се зачитат по лесно.А не пляскайки с ръце ,какво ще правим сега и т.н.И тук вкараха камери ,но все още става с обаждане отгоре.
                  Последно редактирано от Георги Крумов; 26-09-12, 23:10.

                  Коментар


                  • От: Информация за пътуващите в чужбина

                    Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                    Колеги току що възникна един спор,един приятел твърди че вече можело да се пътува извън БГ в ЕС без зелена карта, можело и в Сръбско, мен нещо не ми се вярва , някой знае ли нещо по въпроса
                    Да, може! Българската гражданска важи в ЕС, ако не си декларирал, че ще караш само в България за по-евтино! Но това ще лъсне само при ДТП!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Информация за пътуващите в чужбина

                      Булстрад /само да не се брои като реклама/ имат едни готини книжки описващи на няколко езика, че страните от ЕС + Сърбия която се е присъединила към някаква конвенция признават ГО сключени в друга страна член на ЕС. Предупреждават чичко полицай, че ако се опъва за гражданската ще са принудени да си защитят клиента. В момента нямам такава книжка при мен да сканирам самият текст и карам по спомен.
                      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                      Калоян Кирилов
                      LZ2ZGT

                      Коментар


                      • От: Информация за пътуващите в чужбина

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        ...За да съм съвсем офтопик - искрено се забавлявам, като наблюдавам как БГ джигитите стават кротки като божи кравички, щом като подминат табелата "Република България". Независимо в каква посока - Турция, Румъния, Сърбия, Гърция. Щот нали след тая табела нема как Бойко да им е виновен, а глобите са си таковали таковата, а нищо чудно и в кауша да те тикнат профилактично.

                        Нищо лично де. Просто ремарки.
                        БГ джигитите са си такива навсякъде. Най-редовно наши ТИР-ове си правят експерименти по завоите преди НИШ(в посока Белград), като няколко пъти са ме натискали лично мен. Последния път един тръгна да изпреварва цялата колона, забавена от някакъв багер, а отпред излезе кола. Едва не ми отнесе задната броня, като реши да се прибира. Можех само да го гледам в огледалото дали ще успее или ще ме натисне в скалите. Нямаше накъде да мърдам.(За сведение само, неправилно изпреварване с ПТП се наказва с до 500 евро глоба или 60 дни затвор. Изпреварване в колона, с предивикване на ПТП, както би било в случая, влиза в категорията "насилно поведение на пътя" и наказанието е от 30 до 60 дни ЗАТВОР). Та джигитите си остават такива навсякъде.

                        Коментар


                        • От: Информация за пътуващите в чужбина

                          Попаднах на една интересна и бих казал много полезна карта за всички пътуващи през Румъния, разработена от доброволци в румънската секция на един форум(SSC), за качеството на пътищата в страната им:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:z8DEy.jpg
Прегледи:1
Размер:192.2 КБ
ID:5416749


                          blue - excelent road
                          green - good road
                          yellow - road in acceptable condition
                          [I don't know what colour is this] - road in mediocre condition
                          red - bad road (avoid it if you can)
                          pink - unpaved road
                          Ето и източника


                          Starea Drumurilor in Romania (Road condition in Romania)
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • От: Информация за пътуващите в чужбина

                            Добра идея е последния пост.
                            И ние трябва да си направим нещо подобно, май. Ама нашата карта ще е по-вече в червено-жълтия обхват.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • От: Информация за пътуващите в чужбина

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              ...И ние трябва да си направим нещо подобно, май..

                              http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1418278 - и ние си имаме такава карта.
                              124 -> 164
                              T4

                              Коментар


                              • От: Информация за пътуващите в чужбина

                                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                                Попаднах на една интересна и бих казал много полезна карта за всички пътуващи през Румъния, разработена от доброволци в румънската секция на един форум(SSC), за качеството на пътищата в страната им:

                                [ATTACH=CONFIG]503530[/ATTACH]


                                blue - excelent road
                                green - good road
                                yellow - road in acceptable condition
                                [I don't know what colour is this] - road in mediocre condition
                                red - bad road (avoid it if you can)
                                pink - unpaved road
                                Ето и източника


                                Starea Drumurilor in Romania (Road condition in Romania)
                                Ей, защо не го видях това преди 4-5 дена!!! Потвърждавам - там където минах съотвества! Например пътя Орадеа-Дева, не е "ужас", а "ужас, ужас,ужас и три пъти мамата"!!!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X