Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за пътуващите в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Информация за пътуващите в чужбина

    По обясними причини, нямах възможност да им разгледам съдържанието.
    Поради технически проблем се наложи да направим половин ден престой в Сърбия и в разговор с местните, казаха за камерите. Може да са послъгали де, но нялкоко човека го казаха. С това обясниха и привидното "дремене" на тяхната полиция по пътищата им, която за разлика от преди, сега само седи и наблюдава, но не спира за проверки и просия.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #32
      До: Информация за пътуващите в чужбина

      Е то и аз не съм се катерил по стълбовете, но "Кобрата" така каза ... Не, че съм карал като луд, ма като знаеш, че те чакат още 2000 км и ти се ще по-бързичко да свършат..... Бтв, тая табела от подписа ти ми навява разни спомени ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Информация за пътуващите в чужбина

        Таблица с цените за преминаване през Сърбия по магистралата
        http://www.dzp.co.yu/pdf/cene_putarina_eng.pdf

        И принципа на тарифиране(определяне на цената)
        http://www.putevi-srbije.co.yu/pdf/k...kacija_eng.pdf
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #34
          До: Информация за пътуващите в чужбина

          Имайте предвид, че в някои държави се използва така да се каже пасивна система за следене на скороста. На всяка отбивка на магистралата има просто камера, без радар. Прави се разпознаване на номера и, ако до известно време те засекат две поредни камери... значи си карал с превишена скорост между тях. Например, ако между тях има 50 километра и ограничението е 100 км/ч и минеш след по-малко от половин час, се отчита нарушение. Никакви детектори не го засичат, нито помага връщането на газта само на определени места.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #35
            До: Информация за пътуващите в чужбина

            Хора, разкажете моля ви за Румъния? Мисля да отида до Костанца другата седмица.
            Какви документи трябва за да посетя станата? Имам застраховка ГО + Каско но мисля, че важат само за България. Трябва ли да ходя да плащам допълнително за залена карта?
            Оказа се че книжката ми е с изтекал срок. Ходих в полицията и ми направиха акт, за да мога да я подменя. Сега чакам да ми излезе нак. постановление. ГОЛЯМА бъркотия написах. Моля за извинение.

            Коментар


            • #36
              До: Информация за пътуващите в чужбина

              През Сърбия преминаването вече без проблемно ли е ? Или все още не се препоръчва.

              Ще се пътува с камион и платформа качена в него.

              Питам дали да се мине през сърбия да има разправия по митниците, рушвети, такси и проблеми или да го качим на ферибот и направо в Италия да пристигне. (Венеция до там ще се пътува )


              Иначе на връщане с ферибот. (ех да имаха до Бурхас линия )

              Коментар


              • #37
                До: Информация за пътуващите в чужбина

                Вчера се върнах от Германия и поради това, че имахме с нас човек който няма международен паспорт минахве през Румъния. На отиване Оряхово-Бекет-Крайова-Турну Северин-Тимишоара-Ценад-Сегед и т.н., на връщане през Калафат! Препоръчвам първия вариант, поне до Турну Северин пътя е горе-долу нормален! След това между Оршова и Тимишоара така са се разремонтирали, че е голяма мъка. 200 км. се минават за 5-6 часа.
                За винетките - в Румъния за седмица е около 3-4 евро, в Унгария за 4 дни пак толкова, Австрия 7.90 евро за 10 дни!
                Дизел - Румъния 4.40-4.50 леи (1.2-1.25 евро), Австрия 1.4-1.5 евро, Германия около 1.50 евро!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #38
                  До: Информация за пътуващите в чужбина

                  През Сьрбия проблеми сьс книжката не сьм имал.Пьрво бях с бьлгарска сега сьм с италиянска.Спирали са ме и с двете,но когато са решили да вземат пари се заяждат за какво ли не.По магистралите вече има таблици сьс цената на всяко гише.Вьв Хьрватско бьдете внимателни с магистралната полиция.Колите са без надписи и бурканите са от вьтрешната страна на задното стькло.Ако не са включени не се виждат.Ако си в нарушение задминават,пускат бурканите и те спират.Обикновено в района на границите и около Загреб.Лек пьт

                  Коментар


                  • #39
                    До: Информация за пътуващите в чужбина

                    ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ПЪТУВАЩИТЕ ПРЕЗ СЪРБИЯ, ЧЕ ОТ 11.12.2009г. ВЛИЗА В СИЛА НОВ ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА!

                    Изключително строг е! Някои моменти от него:

                    Задължително оборудване на автомобила: резервна гума, пожарогасител, авариен триъгълник, автоаптечка, чукче за счупване на прозореца при пожар, резервни крушки, светлоотразителна жилетка, въже за теглене.


                    Наказания за водачи:

                    3000 динара(31 евро): когато в случай на задръстване водачът, намиращ се в дясната лента не спре крайно вдясно, а намиращите се в лявата лента-крайно вляво на лентата, като при това не е направен път на МПС със специален режим на движение; заемане на две паркоместа при паркиране; управление през деня без включени къси светлини.
                    5000 динара(53 евро):неспазване на дистанция; управление с прекалено ниска скорост, с което се пречи на движението; неизползване на предпазни колани(задължителни и за задните седалки); рязка промяна на посоката на движение или невключване на пътепоказател; неизползване на отразителен триъгълник за принудително спряно МПС; неправилно паркиране; управление в жълтата лента.
                    6000 до 20000 динара(95-210 евро): уравление в лентата за насрещно движение; неспазване на предимство; движение на заден ход на автомагистрала; обратен завой в тунел, на мост, виадукт, надлез, подлез и при намалена видимост; движение на МПС в пешеходна зона или друго място, определено за пешеходци; изпреварване на колона; започване на изпреварване, когато зад автомобила има друго МПС, започнало изпреварване; изпреварване в жълтата лента, изпреварване в кръстовище;
                    15000-30000 динара(157-315 евро) или 30 дни затвор: преминаване на ЖП прелез при спусната бариера; спиране на автомагистрала или автомобилен път; преминаване на червен сигнал на светофара; возене на предната седалка на дете под 12 години; обратен завой на автомагистрала или автомобилен път; неспазване сигналите на регулировчика; управление на нерегистрирано МПС; изпреварване в завой без видимост; изпреварване в тунел; изпреварване на непрекъсната осева линия;
                    АЛКОХОЛ: 0,3-0,5 промила: 5000 динара; 0,5-1,2 промила 6000-20000 динара, 10 точки, лишаване от правоуправление за 6-12 месеца; 1,6-2,0 промила 15000-30000 динара, 12т., 8-12 месеца лишаване от правоуправление; повече от 2 промила-15 дни затвор, 14т.;
                    АГРЕСИВНО УПРАВЛЕНИЕ(поведение силно противоположно на правилата на движение или несъобразено с останалите участници в движението): затвор от 30 до 60 дни и 15 точки, а ако е довело до ПТП-затвор 45-60 дни и 17т.
                    ПРЕВИШАВАНЕ НА СКОРОСТТА В НАСЕЛЕНО МЯСТО с над 70км/ч-задължително лишаване от свобода;

                    За пешеходците: преминаване на червен сигнал-5000 динара, а ако е в присъствието на дете до 12 години-15000-30000 динара; използване на мобилен телефон при преминаване на пешеходна пътека-3000 динара, а ако е в присъствието на дете до 12 години-6000-20000 динара; наличие на слушалки в двете уши-3000 динара, а ако е в присъствието на дете до 12 години-6000-20000 динара; алкохолно състояние-15000-30000 динара.

                    Задължително лишаване от свобода: управление на МПС без необходимата категория; управление с повече от 2 промила алкохол; превишаване на скоростта в населено място с над 70км/ч, в зона със забавено движение, превишение с над 50 км/ч, в зона "30"- превишаване с над 60 км/ч; движение нощем без включени светлини;

                    Зона "10"-зона със забавено движение, с ограничение на скоростта 10 км/ч

                    Зона"30" и зона "Училище"-ограничение на скоростта на 30 км/ч

                    Скорост в населено място-50 км/ч

                    Скорост на автомагистрала-120 км/ч

                    Полицията не взема пари, а само пише констативен протокол(АКТ). Наказателно постановление се издава от съдия за нарушения.

                    Камерите на полицията са с фискални модули и няма да е възможно да се правят никакви комромиси.

                    За чужди граждани, без статут на резиденти-следва да бъдат задържани до заплащане на глобата.

                    1 евро=95.3235 динара
                    Последно редактирано от Еmil; 10-12-09, 11:41.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Информация за пътуващите в чужбина

                      А някой има ли представа за Гърция какво се изисква освен зелена карта? Благодаря!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Информация за пътуващите в чужбина

                        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                        А някой има ли представа за Гърция какво се изисква освен зелена карта? Благодаря!
                        Вериги ! Не знам дали и сега е така, но преди 7-8 години - при топло и сухо време, не ме пуснаха без вериги в багажника - било зима и такъв им бил уж законът
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          До: Информация за пътуващите в чужбина

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          А някой има ли представа за Гърция какво се изисква освен зелена карта? Благодаря!
                          То за Гърция зелена карта не се иска.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Информация за пътуващите в чужбина

                            Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                            То за Гърция зелена карта не се иска.
                            тц, задължително е да я имаш , това че вече не проверяват(защото сме в ЕС) е друго.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #44
                              До: Информация за пътуващите в чужбина

                              Миналото лято пътувах в Македония. Достатъчна е лична карта (преписват данните), но с паспорт е по-бързо, защото ги взимат с баркод-четец. За колата: документите й и зелена карта. На влизане се попълва едно листче, което непременно трябва да върнете на излизане, заверено от мястото на пребиваване (хотел и т.н.). Пътищата са с по-малко дупки от нашите, но са много тесни. Най-добрата магистрала е Белград-Атина. Кара се с колани и на къси светлини целогодишно. Движението е слабо. Много участъци са с пътна такса (патарина). Пътни знаци почти няма, само за мах скорост. Указателните табели са недостатъчни, а за GPS не намерих добра карта. При транзит ползвайте околовръстните (ако има). Полицаите са малко, предимно на входа/изхода на градовете. Спират само при нарушение. Не видях радари. Местните шофьори са като повечето от нашите - незнаят що е то мигач и за какво се ползва, но са много по-толерантни и спокойни.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                До: Информация за пътуващите в чужбина

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Вериги ! Не знам дали и сега е така, но преди 7-8 години - при топло и сухо време, не ме пуснаха без вериги в багажника - било зима и такъв им бил уж законът
                                За Гърция не знам, но в страните от бившата Югославия май са задължителен аксесоар... Викат им "ЛАНЦИ"... Някой има ли пресни впечатления (проверявали ли са го за вериги)?
                                Питам, защото в неделя заминавам на ски в Австрия и се чудя дали да купувам... За предишната кола бях купил и стояха 5 години без да ги отворя дори...
                                Миналата зима ходих пак на ски, но в Швейцария и бях взел едни на заем... Само ми изцапаха багажника... Холандските коли в Швейцария си джиткаха с летни гуми, нищо че селцето беше над 1600м н.в. Навсякъде обилно "опесъчено" със ситни камъчета като мозайка...

                                Брат ми 10 години живее в Мюнхен и редовно ходи на ски... По думите му досега по заснежен път не е карал...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X