Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за пътуващите в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Информация за пътуващите в чужбина

    Въпроса ми беше за Сърбия след като България призна независимо Косово, а това според мен си е почти международен проблем или поне проблем между Б-я и Сърбия.
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

    Коментар


    • #17
      До: Информация за пътуващите в чужбина

      Аз ще пърувам до Загреб на 14.Април и съм решил да минавам през Сърбия, със сигурност ще напиша как е минало всичко.
      One Planet, One Internet!
      We Are All Connected!

      Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

      Коментар


      • #18
        До: Информация за пътуващите в чужбина

        Първоначално публикуван от Stela Преглед на мнение
        За Австрия:
        Трябва да си купите винетка - за 4 дни, 6.5 евро. Също има камери по пътищата ...
        Бих искал да добавя в тази тема само, че липсата на винетка в Австрия се заплаща 125 ЕUR /лека кола/, но сумата зависи от броя на пътниците в колата и километрите изминати по пътя без винетка, като достига до 2000 EUR за 5 човека над 100 км. Аз лично платих 125 за 50 метра /сам/ по магистралата след "границата" с Германия.

        В Румъния наистина не става по този маршрут до Калафат/все още/, който ползуват пътуващите към София и западна Б-я, т.е. за централна и източна България минете през Русе ще карате по пътищата, които свързват Букурещ със света, които си стават.

        Личен опит-150 леи/50 EUR/-рекет- в брой на полицаи /трима/ в центъра на Лугой /Lugoj-малко градче до Тимишоара/ за нищо, съпътствано с цирк като по филмите-опит за сваляне на рег.табели от колата, хвърляне на шапки в земята и др. постановки ... Не бих препоръчал маршрута най-вече заради лошия път, 400 км.-6 -7 часа
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #19
          До: Информация за пътуващите в чужбина

          Аз да направя едно допълнени за минаващите през събия!!!Задължително да имат лепенка от коя държава идва колата когато е с транзитни номера !!!!!За това са ме спирали и в закона им го пише лично го прочетох .Та се отървах с рошвет иначе глобата е голяма !!

          Коментар


          • #20
            До: Информация за пътуващите в чужбина

            А някаква специфика при пътуване в Турция - отиваме със синчето за Ф1 в Истанбул и ми е за първи път
            някой може ли да сподели виждане относно:

            1.винетки - има ли?
            2.зелена карта - нашата валидна ли е ?
            3.медицински застраховки - задължителни ли са?
            4.някакви специални бумаги за колата - има ли такива?
            5.суми за деклариране - има ли?
            6.столче за детето - задължително ли е?
            7.паспорт на детето имам, нотариално заверено съгласие от мама - също - може би и копие от акта за граждански брак?
            8. на тия бумаги оригиналите и копия или само копия?

            и още нещо полезно, което не ми идва на ум

            предварително благодаря

            Коментар


            • #21
              До: Информация за пътуващите в чужбина

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              А някаква специфика при пътуване в Турция - отиваме със синчето за Ф1 в Истанбул и ми е за първи път
              някой може ли да сподели виждане относно:

              1.винетки - има ли?
              2.зелена карта - нашата валидна ли е ?
              3.медицински застраховки - задължителни ли са?
              4.някакви специални бумаги за колата - има ли такива?
              5.суми за деклариране - има ли?
              6.столче за детето - задължително ли е?
              7.паспорт на детето имам, нотариално заверено съгласие от мама - също - може би и копие от акта за граждански брак?
              8. на тия бумаги оригиналите и копия или само копия?

              и още нещо полезно, което не ми идва на ум

              предварително благодаря

              2. Да, нашите важат, ако Турция е включена в тях. За това трябва да видиш в нея, ако е задраскана не важи там и ще трябва да си доплатиш. В ДЗИ и Булстрат със сигурност са безплатни, другаде може да искат още пари(обикновено 40 лева), за да я включат.

              3. По принцип май никой не гледа, иначе не знам как е по закон. За смешните пари, които струва за 2-3 дни обаче не си струва въобще да излизаш без такава. За 10те лева, които ще спестиш, можеш да се вкараш в голямо приключение, ако не дай си боже стане нещо...

              4. Талона и зелената карта, ако е на твое име. Иначе пълномощно преведено на аглийски и заверено от фирма за легализация.

              5. По принцип навсякъде е препоръчително да се декларират парите. Дори е задължително. На практика за джобни суми рядко някой се занимава. Съвета ми обаче е искат, не искат, ти си ги деклариряй, заедно с фотоапарати и друга по-скъпа техника. Иначе са напълно в правото си да я конфискуват, когато излизаш, макар и обикновено да не го правят.

              6. Зависи колко е голямо, ако влиза във възрастовото ограничение - да.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Информация за пътуващите в чужбина

                За турция задължително зелена карта,ако колата е с пълномощно преведено на турски,плаща се тол такса от Одрин до Истанбул-4-5 турски лири лирата е горе- долу едно към едно към лева. вървят и евро и долари ,трудно се намират места за смяна.Писах ти за колата да ти я напишат в паспорта защото трудно се излиза.За пари не са ме питали.

                Коментар


                • #23
                  До: Информация за пътуващите в чужбина

                  Джентълмени, точни сте!!

                  Благодаря ви!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Информация за пътуващите в чужбина

                    За Сърбия: Поне до момента няма никакви допълнителни проблеми за българските граждани. Напомням само, понеже скоро един приятел ми се оплаква, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ИМАТЕ ОБОЗНАЧИТЕЛЕН ЗНАК ЗА ДЪРЖАВАТА (BG). Онова, което е в синьото поле на регистрационния номер изобщо да не ви заблуждава-не се признава и си плащате!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Информация за пътуващите в чужбина

                      Аз предният месец патувах до Харватска през Сърбия и там никой не ми е правил подобни проблеми(за обозначението на колата). Аз си имам само номера.
                      One Planet, One Internet!
                      We Are All Connected!

                      Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                      Коментар


                      • #26
                        До: Информация за пътуващите в чужбина

                        По време на празниците пътувах през Сърбия - отиване и връщане - нямаше никакви проблеми. Гледах да спазвам ограниченията, особено трябва да се внимава за забранено изпреварване. Имаше по пътя полиция, но не повече от друг път. Не видях обаче, някъде да мерят скорост с радар. Може би са решили да не гонят преминаващите през страната, тъй като ще загубят от пътните такси и от зареждащите гориво. Единствените проблеми ми създадоха словенските митничари, може би се чувстват много важни, като са на входа на EU, но и на отиване и на връщане ме отбиваха, за да ми проверяват номера на шасито.
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • #27
                          До: Информация за пътуващите в чужбина

                          След приемането на Косово за държава, Сърбите са безкомпромисни за Зелена карта!Без такава, ще си направите тяхна ..за 125 евро!!!
                          Ако вкарвате кола от Европа , каквато и да е застраховка правена там, за Сръбските митничари на Хоргуш/Сегет не важи...и си пригответе ..125 евро!Простичко е ...с рушвети не става!Иначе се избикаля от Унгария през Румъния, но там има много ....в Карпатите, фериботи, повече път в км и доста лоши пътища - строшени окачвания...
                          Сега отново обикновените хора..плащат от джоба си за онези мазни..мазници/политици/ подкрепата за Косово!
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Информация за пътуващите в чужбина

                            Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                            Аз предният месец патувах до Харватска през Сърбия и там никой не ми е правил подобни проблеми(за обозначението на колата). Аз си имам само номера.

                            Имайте предвид, че за някои от хърватите "BG" означава "Белград" и може да се случи да ви счупят стъкло или надраскат боята-просто на инат.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Информация за пътуващите в чужбина

                              Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                              По време на празниците пътувах през Сърбия - отиване и връщане - нямаше никакви проблеми. Гледах да спазвам ограниченията, особено трябва да се внимава за забранено изпреварване. Имаше по пътя полиция, но не повече от друг път. Не видях обаче, някъде да мерят скорост с радар. Може би са решили да не гонят преминаващите през страната, тъй като ще загубят от пътните такси и от зареждащите гориво. Единствените проблеми ми създадоха словенските митничари, може би се чувстват много важни, като са на входа на EU, но и на отиване и на връщане ме отбиваха, за да ми проверяват номера на шасито.
                              По думите на няколко сърбина, на някои от мостовете били сложени камери (може би с радари) и заснемали нарушителите. Нямаше единодушие по въпроса как връчват и осребряват актовете на чужденците.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Информация за пътуващите в чужбина

                                Хе-хе, и аз първо се шашнах и помислих, че съм изгорял, но се оказа че са кухи. Няма радар, няма камера, само кутия. Непосредствено след границата са, на няколко километра навътре в Сърбия и са в населено място. Детектора не се е обаждал никъде в сръбско. Което не значи, че винаги ще е така, обаче ....
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X