Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

    Падам си по експериментите и рушене на митове

    Извод от 3 служебни бензинови кочинки, две на метан, една на пропан.
    и трите са двигатели на фиат 16 клапана

    - Общо изминати километри ~500000,
    - всички двигатели са в изправност и в момента,имат и 300000км преди експеримента.

    Максимален пробег с една смяна на масло 10w40(дават му 20к)- 52000км.
    минимален пробег с най-евтиното масло 10w40 (6лв./л) - 28000км.

    Смятам че за дизелите и турбинираните е по-рискован такъв експеримент.

    но накратко: не пръскайте пари в мазане, особенно ако сте газирани
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

    Сподели с какви масла го правиш експеримента, аз ползвам GM ама тия дни се замислих дали не е грешка, на метан му навъртам по 15 Х км. факт е че при смяната все още не е почерняло ...
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      -............всички двигатели са в изправност и в момента.................
      Сега, ако кажеш, че си измерил и какво износване на валове, цилиндри, бутала и тн. чарколяци по двигателя, е реализирано за тези 52 000 км.

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Максимален пробег с една смяна на масло 10w40(дават му 20к)- 52000км.
      минимален пробег с най-евтиното масло 10w40 (6лв./л) - 28000км.
      Икономия: 1 - 100 - 200 лв.
      2 - 6лв х 4 л х 3 смени = 72 лв
      Като поостарее маслото, двигателя не започва ли да си похапва от него?
      Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

      Коментар


      • #4
        От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

        фиат на 200 000км - какво мазане? Те буталата не се допират до цилиндрите

        ПС: За тези 52000км без смяна колко литра масло са доляти?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

          на 40000км долях ~1л.

          20к на селения е скъпото масло,
          а евтиното мисля беше ACDelco.

          спестените пари за 3-те кочинки са ~ 3/4х. лв.

          до прегряване никога не се е стигало, а често са карани по 2-3 часа в жегите със 140

          пп
          естествено не съм мерил износвания, но субективно не се усеща разлика във вървежа 1,6 и 1,8 са двигателите. ( вършат работа и това стига)
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #6
            От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

            И в последствие като окапят "изненадващо " ще се окаже , че е виновно горивото ! На всички автомобили , които съм имал се съобразявам единствено с препоръките на производителя .

            Коментар


            • #7
              От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              И в последствие като окапят "изненадващо " ще се окаже , че е виновно горивото ! На всички автомобили , които съм имал се съобразявам единствено с препоръките на производителя .
              Това с препоръките е добре до известна степен само. В повечето случай зад препоръките стоят финансови интереси за смяна на скъпи консумативи. Не казвам че не е нужно да се сменят, просто не се използва пълния им капацитет.
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #8
                От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                Въпроса за мен е :
                1. Скъпо масло със смяна на 20 000 - например Мотул, оригинален.
                2. Евтино масло със смяна на 10 000 .

                На Мотула пише , че може до 20 000 с бензинов двигател. Двигателият не губи масло, тоест - долива се 0.1 л на 10 000 км и то не винаги. Само ако има нужда.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                  Една от марките масла които съм ползвал през годините предлагаше тест на маслото. Тоест минаваш гарантираните ... хкм и капваш капка масло на един тестер. Те го сравняват с нЕкви каталози и ти казват след още колко хкм да дойдеш пак за тестване. Редовно се е случвало газираната хондичка да изкара двойно повече километри от първоначално посочените примерно 10 000. И това отново с гаранцията на фирмата производител на маслото , че всичко е ОК. И въпреки очевидния интерес да ти продават повече.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                    Само го не казвай това на жителите на Апенините , Бай Добриле. Ще почнат да сменяват масла на по 50к км (шот тия май си ги таксуват доживот за смяна)
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      но накратко: не пръскайте пари в мазане, особенно ако сте газирани
                      Едно от малкото неща, за които се струва да се "пръскат пари" в една кола е мазането.
                      Иначе, да, с газ маслото получва по-малко отлагания и седи по-дълго видимо "чисто".
                      Друг е въпроса дали двигателят не е по-термично натоварен заради газта, което да скъсява живота на маслото.

                      Та моя извод би бил следния - сменяйте си маслото горе-долу на време и то с качествено такова, без да се изпада в крайности.
                      Последно редактирано от Jimi; 19-02-14, 10:42.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                        Термично ги следяхме - 115 градуса беше максимума на маслото при над 35 жега навън при 140км/ч .

                        В случая дефакто имаме пари за смяна на едната кочинка
                        Ако някой ден тръгна на карам нова кола, мисля дирекно да и късам гаранцията, като вземем предвид цените на "гаранциoнните" обслужвания.

                        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                        ..Тоест минаваш гарантираните ... хкм и капваш капка масло на един тестер. Те го сравняват с нЕкви каталози и ти казват след още колко хкм да дойдеш пак за тестване. ...
                        Това съществува ли още?
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • #13
                          От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Това съществува ли още?
                          Мисля че си съществува, но си се отнасяше за техните масла. Не съм ходил отдавна. Ама май данни за фирмата на лични ще трябва.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Мисля че си съществува, но си се отнасяше за техните масла. Не съм ходил отдавна. Ама май данни за фирмата на лични ще трябва.
                            Че требе да те корумпираме?
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                              Само да вметна, че на мотора му е много по-добре термично, когато колата се движи със 140кмч, отколкото в задръстване тръгни-спри, недай си Боже и на баир... Лятото като стана онова задръстване на м-ла Тракия при ремонта на моста, колко коли бяха прегряли...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X