Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Тази тема ми хареса и ще питам в нея
    Двигател "Форд" 2.9 да му сменя гарнитурите на капаците на клапаните и МЯУ. На капака това,[ATTACH=CONFIG]731311[/ATTACH] под капака това[ATTACH=CONFIG]731309[/ATTACH], леко с ножчето, после и с ръка, малко масълце на буци,[ATTACH=CONFIG]731310[/ATTACH] после още и това от едната страна. [ATTACH=CONFIG]731312[/ATTACH]
    Въпроса от какво може да се е получила тази "грес" и освен пълно разглобяване и миене на мотора има ли друго решение?[ATTACH=CONFIG]731308[/ATTACH]това са "разкопки".............е, не е интересно като темите за политика и футбол, но всяко мнение ще ми е от полза
    Същата картинка беше двигателя на моята Нива като я взех . 100 000 километра само доливане на масло и накрая задрало второ бутало . Била е фирмена и човека ми показа документи според които колата е обслужвана в сервиз на всеки 10 000 километра маслото е сменяно с Кастрол 10W40 . Тогава за късмет бях отишъл с митсубишито на сестра ми и му показах как изглежда двигател на 200 000 който от нов е каран само с черната серия на Кастрол и лично аз съм го сменял на 10 000 километра . Мицубишито вече подмина 20 години и 300 000 кара се със същото масло и още него харчи . Масления филтър не пожела да се отвие даже и с набито 20 мм желязо та го изсекох с пневмо секача . Три дена с пароструйка и препарати киснах и мих блока едни работни дрехи ми се разложиха от препаратите но накрая го измих .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение

      Опита не се зачита (легенди и митове), ако го гори нагара е в цилиндъра и по клапаните, ако изтича е по пътя. Друго предложение ?
      Аз залагам на износена бутало-цилиндрова група в комбинация с минерално масло. В картера е същата работа и навсякъде въобще по маслените магистрали. Няма да се спасиш от разглобяване и яко чистене. Въоръжи се с голямо търпение. Успех!
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • #78
        От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

        Ако полагаш грижи, ще ти се върнат
        А, че у нас поне до скоро бяха Ужасно занижени километрите за смяна (5-10К) си е вярно, сега гледам вече 15-20К по-бива, но 50-60К ми звучи малко плашещо - може би ако ги навърташ на месец ама аз напоследък не правя повече от 10К на година, та мисля да си спазвам заводските изисквания - стига да мога

        Коментар


        • #79
          От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          .. Друго предложение ?
          Да е товарено с M10Д или по-зле? + развалени сегменти.
          Може ли да не е сменяно и доливано въобще, заради вълшебна добавка?
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #80
            От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

            Тази гледка ми напомня как едно време се тъпчеше смес от диференциално масло и грес по диференциалите на Москвичите та да не вият. Какво ти показва масломерната щека - масло или грес? Май няма да минеш без пълно разглобяване и здраво миене.
            Последно редактирано от коко келеша; 06-08-14, 08:21.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #81
              От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Тази гледка ми напомня как едно време се тъпчеше смес от диференциално масло и грес по диференциалите на Москвичите та да не вият. Какво ти показва масломерната щека - масло или грес? Май няма да минеш без пълно разглобяване и здраво миене.
              Виенето в диференциалите на Москвичите нерядко си беше заводско. Поради нерегулирано зацепване . С малко над елементарни познания това се отстраняваше .
              В диференциала на Краз-а пък си набиваха грес просто защото диференциалното масло си изтичаше - поради "върховите" съветски технологии на сглобките .

              В случая - независимо в резултат на какво се е натрупала тази гняс ,без "пълно разглобяване " няма как да се размине . Зависи какво разбираш под това де Щото , представям си какво е дереджето и на сегменти , бутала , биелни и основни лагери ..... И в крайна сметка зависи от това колко дълбоко ще си позволи да се бръкне в джоба собственика на Форда
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #82
                От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                А иначе мотора в момента в какво състояние е откъм компресия, има ли пушене и надува ли в картера ?
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #83
                  От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Това си е "Oil sludge"
                  Това е било Oil sludge някога. Сега е много отвъд тази точка. Основната му съставка е кокс, смесен със смоли и други продукти на окислението на маслото. Причината за образуването на такива неща е употребата на масло с по-нисък от необходимия експлоатационен клас, по-дълго време от предписаното без смяна и/или системно и продължително върхово натоварване на двигателя с елементи на прегряване. Помага и ако картерната вентилация е откачена от където и е мястото и пусната под двигателя "да не цапа".

                  Основното и най-важното в случая е това да се покаже на собственика, за да няма после "Дедо ми сменявА гарнитура и нещо му направИ и после моторо гръмнА".

                  Има два начина за справяне с проблема: сигурен (по-горе намекнаха за него) и хазартен. Аз поради натурата си съм ползвал на два пъти хазартния - успешно.

                  Хазартният метод се състои в махане на по-едрите парчета (ако изобщо двигателят се отваря), съчетано с ескалация на качеството на маслото (минерално => полусинтетично => синтетично => синтетично с нисък вискозитет) и многократна смяна на филтри. Хубаво е колата да има манометър, защото масленият филтър се задръства стъписващо бързо - при дедо Еспас около 200км след доливане (не смяна!) на злостно синтетично масло (5В20) и смяна на филтъра светна лампата. Следващият филтър изкара малко повече.

                  Рисковете на хазартния метод са два:
                  1. Да се запуши филтърът по-бързо от очакваното и двигателят да остане без мазане, целият.
                  2. Да се разлепи от маслените магистрали някой едър боклук и да запуши някой по-малък отвор по пътя си. Тогава без мазане остава някоя част.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                    Освен пълното разглабяне ще има и подмяна на де що гумено нещо се види по този мотор.Споделям мнението на колегата че е само доливано минерално масло.Много нафта за миене и после бензин за "дезинфекция".Става и с грубият метод равни части веро газ и нафта
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #85
                      От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      ......

                      В случая - независимо в резултат на какво се е натрупала тази гняс ,без "пълно разглобяване " няма как да се размине . Зависи какво разбираш под това де Щото , представям си какво е дереджето и на сегменти , бутала , биелни и основни лагери ..... И в крайна сметка зависи от това колко дълбоко ще си позволи да се бръкне в джоба собственика на Форда
                      Ако не е Бронко а е Сиера или Скорпио, сигурно ще предпочете да го изхвърли. За последно с такива моторетки съм контактувал в края на 80-те и началото на 90-те години на миналия век , когато махленските "борчета" си купуваха евтини "бегачки" в състояние на полуразпад.

                      П.П. Ясене, явно си голем късметлия щом не е имало запушване на маслените магистрали на коляновия вал. При една Сиера каналите бяха като асфалтирани и се наложи търсенето на нов вал, като предварително беше обяснено на пациента, че ако настоява за отпушване, си тръгва без гаранция.
                      Последно редактирано от коко келеша; 06-08-14, 09:08.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #86
                        От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                        Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                        Аз залагам на износена бутало-цилиндрова група в комбинация с минерално масло. В картера е същата работа и навсякъде въобще по маслените магистрали. Няма да се спасиш от разглобяване и яко чистене. Въоръжи се с голямо търпение. Успех!
                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Ако полагаш грижи, ще ти се върнат
                        Пас, не стреляте по пианиста, той само си върши работата

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        . 100 000 километра само доливане на масло и накрая задрало второ бутало . хи ми се разложиха от препаратите но накрая го измих .
                        Имнно, нагар в цилиндъра, и миризма на мазут. Тук го няма.

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Да е товарено с M10Д или по-зле? + развалени сегменти.Може ли да не е сменяно и доливано въобще, заради вълшебна добавка?
                        "Немкиня" може би, "алес зупер"масло знам ли к'во, нов внос. Преди полупката от сегашния собственик и аз е оглеждах за трети човек, автомата беше с трансмисионно+нещо си.....и приключих огледа

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Какво ти показва масломерната щека - масло или грес?.
                        Масло, черно, но масло.

                        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                        А иначе мотора в момента в какво състояние е откъм компресия, има ли пушене и надува ли в картера ?
                        Не съм го пипАл, не съм го гледАЛ, дойде на собствен ход тиха като котенце без нещо да ми хване погледа (слуха, обонянието) - токове+капаци клапани, ама ММЯУ, така без да предупредя собственика и той да реши няма да е дам (да се правя на невидял)

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Това е било Oil sludge някога. Сега е много отвъд тази точка. Основната му съставка е кокс, смесен със смоли и други
                        Хазартният метод се състои в махане на по-едрите парчета (ако изобщо двигателят се отваря), съчетано с ескалация на качеството на маслото (минерално => полусинтетично => синтетично => синтетично с нисък вискозитет) и многократна смяна на филтри. Хубаво е колата да има манометър, защото масленият филтър се задръства стъписващо бързо - при дедо Еспас около 200км след доливане (не смяна!) на злостно синтетично масло (5В20) и смяна на филтъра светна лампата. Следващият филтър изкара малко повече.

                        Рисковете на хазартния метод са два:
                        1. Да се запуши филтърът по-бързо от очакваното и двигателят да остане без мазане, целият.
                        2. Да се разлепи от маслените магистрали някой едър боклук и да запуши някой по-малък отвор по пътя си. Тогава без мазане остава някоя част.
                        Даааа това го приемам.......
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #87
                          От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          ..., дойде на собствен ход тиха като котенце.....
                          Не бой се, като смениш маслото, ще се разтрака Все едно не го знаеш...

                          Ама то не е виновно маслото, е колегата по-горе каза, че 60 хилки не са проблем, а като гледам това не е сменяно таман от толкова. Някой му е направил магия за коксуване!
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                            60х.км. са на газ все пак за по-малко от година.
                            Всъщност едната кочинка я бракувахме(птп), нямаше нищо подобно по двигателя, тя беше метанова, при това беше прегрявана два пъти(120гр.) заради изтекли води.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #89
                              От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                              Интересни фотографии на двигатели използващи различни видове масла има тук http://www.2112.ru/showthread.php/23...сел/page2?
                              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                              Коментар


                              • #90
                                От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                                Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                                Интересни фотографии на двигатели използващи различни видове масла има тук http://www.2112.ru/showthread.php/23...сел/page2?
                                Много полезно
                                Ефекта при смесване на различни масла май е основната причина за дядовата загадка.
                                Последно редактирано от DBRS; 06-08-14, 16:20.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X