Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за купешки въздушен компресор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за купешки въздушен компресор

    Здравейте , понеже не открих мнения за купешките въздушни компресори , като например от Бриколаж, Практикер или Баумакс реших да пусна една тема. Решил съм да си купувам компресор и разгледах по магазините как стоят нещата с цените. Компресорът ми трябва основно за запланувано боядисване на автомобил, който държа по принцип сам да си го правя от-до и за чисто битови неща , с няколко думи - обичам да имам инструменти под ръка и съм се заловил да се сдобивам по малко с това и онова. Така и насочил съм се към компресор с обем от 100л.. Основни цени , които срещнах бяха 1000 лв и над. В Практикер обаче видях един марка Budget 100л. ел. мотор 2 кВ 2,7 к.с. 8 бар. - 540лв. Сравних го с друг компресор пак 100л марка Einhel той беше с мотор 2.2 кВ 3к.с. 10 бар.-цена около 1000 лв. Разликата не е голяма но се чудя първо защо ценовата разлика е такава и второ ако се доверя на Budget дали ще изкара доста , да не стане така че примерно гаранцията му е 2 год. и аз през тия 2 год през 1-2 месеца да съм в практикер с проблеми... Моля ако някой си е купувал такъв компресор да сподели мнение , Благодаря. Мислех варианта за правен компресор но нямам време и физическата възможност понеже в града в апартамента няма къде да го сглобявам, а селото ми не е много близо.

  • #2
    От: Мнения за купешки въздушен компресор

    Здравей! Най-лесно сметка за нужния компресор ще направиш изхождайки от количеството въздух ползвано от наличния пистолет за боядисване.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за купешки въздушен компресор

      Колега, след едноседмично чудене с моя кум какъв компресор да вземем с подобни като твоите изисквания и като обиколихме доста магазини и поогледахме цени и различни марки и модели се спряхме и взехме това: http://www.kirov.net/?cid=1101&pid=4277 , а успяхме да си уредим и хубава отстъпка, с която излезе на цена около 860лв с ДДС. А машинката е повече от добра, работи много тихо и почти не усеща пистолета за боядисване - включва се сравнително рядко и докато пръскам си пълни бутилката за нула време, а е нагласена оригинално да спира на 10 бара и да включва отново на 8, тежи по табелка 69кг. Има добър редуцир вентил и само един влагоуловител сме му сложили. А марката се оказа, че в момента май е най-големият производител на бутални глави, като техни глави използват в момента и ABAC, който пък вече са собственост на Атлас Копко...

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за купешки въздушен компресор

        Колега, не бих си взел и двете споменати марки. Защо? Ми защото ще боядисваш кола, а не гаражна врата. Иска като е започнеш да не спираш. А не спри-пусни,докато качи въздух. Мисля, че има по-добри варианти. Трябва голяма бутилка. Аз сега права от Ифа, ама шайбата ма по спира. Трябва някой стругар да е направи. Айде поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за купешки въздушен компресор

          venkabg, с ифовия компресор също ще се получи ситуацията описана от теб. Ползвал съм такъв и по дебит е по-зле от зиловия. Виж, ако комбинираш по един от двете марки, почти ще се получи.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X