Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за С категория.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за С категория.

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Къде е Стоян, бре?
    Като е празен брои ли се превоз, на 20 кубика чист въздух ? Баси якото !
    Преди малко се разделихме и сигурно още не е на компютър. Нещо му е натопорчено...
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за С категория.

      Не се захващай,не става ей така да се метнеш и да го закараш.Трябва да имаш карта за тахографа пред ДАИ,и договор със собственика на камиона по документи.Да не се захващаме,че трябва и психо,професионална компетентност!

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за С категория.

        Лобито на транспортните фирми е много силно.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за С категория.

          Eдин приятел има такъв Форд Транзит:


          с двойни задни гуми. Шофира с кат. С от 1993 г. Сега трябват ли му още документи?
          п.п. Колата е оборудвана за оф-роуд кемпер и се ползва само за лични цели. Няма тахограф и други щуротии. До сега няма нарушения и никой не го е спирал и/или проверявал.
          Последно редактирано от trapper; 17-02-14, 17:40. Причина: пп.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за С категория.

            Ако автомобила има тахограф,трябва му карта тахографска от ДАИ,или тахографски шайби,ако не е с дигитална карта.

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за С категория.

              От дигитални карти,психо,и професионална компетентност се освобождават-ВИК,Разпределителните дружества,и МВР.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за С категория.

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Eдин приятел има такъв Форд Транзит:


                с двойни задни гуми. Шофира с кат. С от 1993 г. Сега трябват ли му още документи?
                п.п. Колата е оборудвана за оф-роуд кемпер и се ползва само за лични цели. Няма тахограф и други щуротии. До сега няма нарушения и никой не го е спирал и/или проверявал.
                Това си е за кат."В"...не е над 3.5 тона..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за С категория.

                  И аз да питам, докато камиона ми е в зимен сън. Земеделски производител съм и имам камион, с който си возя моя стока за собствена сметка с табела на предното стъкло, заверен тахограф. Трябва ли да си пиша заповеди на себе си да си возя стоката ? Имам "C" категория от 16.03.2007г - трябва ли да карам професионална компетентност, четох разни наредби според които трябва след до 10ти септември 2014г да имам, или бъркам нещо ? Благодаря

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за С категория.

                    Момци благодаря за инфото, преди малко говорих със собственика, тои си е уредил деня за да може да си го докара сам, но днес като ме пита има ли проблем дали мога да го докарам аз, и му казах няма дерт, после споделих с приятел и тои вика: аа как бе тряя ти тва тва тва, и аз си викам е гати, мислех си че се качвам и карам. После пуснах темата и стана ясно че не е толкова просто, явно тая категория мога да я ползвам само ако реша да работя нещо с нея, така за от тук до там не става да поддържам такъв набор документи пък и те са си бая цифра. Благодаря още веднъж на всички включили се в темата.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за С категория.

                      Слави, пак ни вкара в някакъв филм!
                      Дилемата в момента е: ако не превозваш нищо - имаш ли право да управляваш МПС-то?
                      Защото ако превозваш нещо, ти трябва, според това, ако правилно съм го разбрал:

                      Чл. 7б. (Нов - ДВ, бр. 85 от 2006 г.) (1) Лицензираните превозвачи и лицата, извършващи превози за собствена сметка, осъществяват превози на пътници и товари с превозни средства, за управлението на които се изисква свидетелство за управление на моторно превозно средство от категории и подкатегории C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D или D+E, само с водачи, които отговарят на изискването за квалификация на водача. За съответствие с изискването за квалификация на водача министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията или упълномощени от него длъжностни лица издават карта за квалификация на водача със срок на валидност 5 години.
                      (2) Карта за квалификация на водач се издава на лица, притежаващи удостоверение за професионална компетентност, удостоверяващо начална квалификация или периодично обучение по смисъла на ал. 3 и 4.
                      (3) Изискването за квалификация на водача по ал. 1 е изпълнено, когато водачът притежава познания, придобити чрез посещения в курсове за обучение, и е положил успешно изпит.
                      (4) Водачите, придобили квалификацията по ал. 2, подлежат на периодично обучение за усъвършенстване на познанията си на всеки 5 години.
                      (5) Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията определя с наредба условията и реда за провеждане на обучението и реда за провеждане на изпитите по ал. 3 и 4.
                      Забележка: Разпоредбите на чл. 7б влизат в сила както следва:
                      а) за водачи на моторни превозни средства, за управлението на които се изисква свидетелство за управление на моторно превозно средство от категории и подкатегории D1, D1+E, D или D+E-от 10 септември 2008 г.;
                      б) за водачи на моторни превозни средства, за управлението на които се изисква свидетелство за управление на моторно превозно средство от категории и подкатегории C1, C1+E, C или C+E-от 10 септември 2009 г.
                      Обаче никъде не срещнах определение, дали може да го управляваш празен?
                      И според мен, в случая единственото условие да можеш да го караш това МПС, е да имаш валидно свидетелство за управление за съответната категория - защото в случая ти не извършваш превоз.
                      Така го виждам, но дали съм прав?
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за С категория.

                        Почти всички колеги сте прави, НО....Всичко, което казвате са части от наредби, засягащи различни случаи. Конкретно за колегата, пуснал темата - камион на физическо лице: категория, професионална компетентност, тахограф не се изисква в случая, табела на джама - Превоз за собствена сметка, много късмет да срещне читав даяджия(по-добре никакъв), и безаварийна.
                        Относно споровете пълен-празен камион - чичко ти от ДАИ ич не го интересува, всички документи за извършвания превоз, спасява те само документи за товара - фактура, стокова, товарителница...
                        Много поздрави на Министерство на транспорта от мен.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за С категория.

                          Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
                          И аз да питам, докато камиона ми е в зимен сън. Земеделски производител съм и имам камион, с който си возя моя стока за собствена сметка с табела на предното стъкло, заверен тахограф. Трябва ли да си пиша заповеди на себе си да си возя стоката ? Имам "C" категория от 16.03.2007г - трябва ли да карам професионална компетентност, четох разни наредби според които трябва след до 10ти септември 2014г да имам, или бъркам нещо ? Благодаря
                          Ако камиона е на фирма - пускаш заповеди, тахошайби, попълваш бланка за Регламент 561, табела. Ако е над 12 тона - лиценз, пътен лист по образец, товарителница + предишните. Ако е на физическо лице - табела и късмет. Щом си карал С 2007 - без професионална компетентност можеш да караш до края на тази година вътрешен превоз в България.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за С категория.

                            Това с табелата не е ли грешка в конкретния случай? Той не извършва превоз за собствена сметка, защото не извършва превоз най-общо казано....
                            Защото ако извършва 'превоз за собствена сметка', трябва да има компетентност...

                            П.С. май затова бяха започнали да реват, че 'С' категорията ще важи 5г... Това навярно ще е следващата стъпка на нашите малоумници /лобита.... На всеки 5г нов курс, иначе няма книжка...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за С категория.

                              Явно е пълно мазало, колегата по горе каза че за камион на физическо лице над 12 тона трябва компетенция, тва значи ли че за Газка 4 тона не искат комептенция ? То е стнало на камион да не се качваш е гати. А ако я направят на 5 год да я обновявам направо се отказвам от нея. Дали ще ми направят бартер в КАТ кат С за кат А хахаха
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за С категория.

                                Компетентност се иска за всичко над 3,5 тона, пълен, празен, твой, на фирма, газката не е 4, повече е, към 8 мисля... Над 12 т. ако е на фирма се иска лиценз. Табелата по принцип е такава тъпотия, ама айде да не се изказвам, ама всичко дето няма лиценз трябва да я има, че и при определени условия и наличието на лиценз не изключва табелата. Батака е пълен.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X