Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зумер за забравени светлини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зумер за забравени светлини

    Здравейте, трябва ми зумерче за фаровете на тераното, понеже по два пъти на ден ги забравям пуснати.
    Не е голяма философия да си сложа но да попитам все пак, може да има някоя хитринка, да не откривам топлата вода.
    Някой правил ли си е автоматично пускане на фаровете?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Зумер за забравени светлини

    Лесната схема е зумер - грец. Греца за фаровете и + след контактния ключ. Плюса е, че пищи ако дадеш контакт и си без фарове или ако си на фарове и без контакт.
    Автоматични фарове - с реле от датчика на маслото ми се струва добро решение, най-доброто и лесното е реле с диод - плюс от помпата на бензина и минус от ръчната, но не всички имат ECU.
    Най - лесното е да вземе плюса на фаровете след контакт.

    Коментар


    • #3
      От: Зумер за забравени светлини

      Няма ли майстори в Монтана? В Бяла Слатина има 5-6 майстора който монтират устройства за забравени светлини за 30лв.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        От: Зумер за забравени светлини

        Абе Драго и аз мога да си го направя лесно, но мисълта ми е ако има някоя хитринка в заводската инсталация, някой да я каже.
        Бутончето на шофьорската врата ще се тормози ли ако задейства още едно реле или релето за плафона ще се бъгне ли ако има допълнително реленце на него, според мен не би трябвало, но....?
        Идеята ми е да пищи когато съм на габарити, двигателя е изключен и отворя вратите, но да си трае когато отворя вратите и двигателя работи?
        Относно автоматичните светлини, лесно изпълнимо е да се пускат фаровете, но трябва и габаритите от зад, а това вече е досада.
        Спарки да каже как го е направил на неговия?
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          От: Зумер за забравени светлини

          Колега Разтърси се из нета нещото което ти пуска и гаси фаровете се казва DRL - управление и работи по следния начин (поне моето) струва 20 лв без монтажа.
          Като запалиш двигателят и то отчита че си запалил и светва плавно (Плавното светкане удалжава живота на крушките)дългите светлини но не на 100 процента а можеш да си избереш от менюто на машинката от 20% до 50% по този начин нетовариш динамото да зарежда постояно.
          След като решиш че се е стъмнило и ти трябват фарове пускаш сш фаровете и машинката се изключва автоматично и фаровете си ти работят нормално.
          Има екстра като на новите коли заведи ме до вкъщи след изгасването на двигателя фаровете да останат светнати от 30 секунди до 2 минути за да можеш да се прибереш на светло.

          А има и по прости управления но това е много гъзарско на него има 5 кабела нее сложно за свързване ако имаш въпроси пиши надявам се да съм ти бил полезен

          Коментар


          • #6
            От: Зумер за забравени светлини

            Е няма ли заводски зумер на тераното, при мен пищи при забравени фарове...?

            Коментар


            • #7
              От: Зумер за забравени светлини

              Че коя година ти е тераното бре? Моето си има заводски такава екстра.


              ...иначе, отиваш в Бриколаж или Практикер, купуваш си зумер, единия край монтираш към ключето на шофьорската врата, другия към плюса на габаритите, и си ти. Това пищи когато си с пуснати габарити и отвориш шофьорската врата. Ни релета ни нищо ти трябва. Зумера не харчи почти нищо и няма как да натовари друго реле или ключ. Ако при тая интервенция започне да свири при коя да е отворена врата, проблема се решава с 2 диода.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Зумер за забравени светлини

                Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                Е няма ли заводски зумер на тераното, при мен пищи при забравени фарове...?
                Е за това питах!
                Явно ще трябва да го търся защо не пищи.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  От: Зумер за забравени светлини

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Че коя година ти е тераното бре? Моето си има заводски такава екстра.


                  .
                  Тераното е 96 година, септември без интерколер.
                  Сега ако може и един съвет къде е пищялката да почна от там.
                  Благодаря.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зумер за забравени светлини

                    И на двата автомобила съм си го направил сам,нужни са две релета и малко кабели.Работи палиш колата и на първото натискане на спирачката включват късите.При вадене на ключа всичко гасне.Цена 2лв.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зумер за забравени светлини

                      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                      Е за това питах!
                      Явно ще трябва да го търся защо не пищи.
                      И при мен не пищеше-оказа се това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0053[1].jpg
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5565251

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зумер за забравени светлини

                        Това явно е слагано допълнително при теб.
                        Доколкото разбрах има фабрична пищялка, ще се опитам нея да подкарам ако я открия къде е.
                        Нека някои да каже къде е пищялката монтирана фабрично за да си спестя малко лутане.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зумер за забравени светлини

                          Това трябва да е фабричната или поне така си мисля...ще проверя в наръчника

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зумер за забравени светлини

                            Автоматично съм си направил,3-релета+автоматичен ключ за газова уредба,малко е скъпо но като спестиш няколко глоби за забравени става,за зумера ,Спарки е написал.зумера спря да работи малко преди да ги направя автоматични и не съм го търсил.
                            Последно редактирано от veneli; 19-02-14, 22:49.
                            Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зумер за забравени светлини

                              Ако е без интеркулер и без компютър, може и да няма пищялка. Нямам идея точно за тая подробност. Тия след 1996-та имат всичките, в които съм се качвал.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X