Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

    Браво Кире , конкуренцията расте . Обаче имам малко опасения за проекта - без да се обиждат ГАЗ-каджийте , всичко е от руски части , а те не се славят с голяма издръжливост и надеждност . Другото е скоростта - знаеш че нашите организатори правят рали вместо тежко трофи и с тази бавна раздатка отново ще си най бавния по трасето . Ще имаш и друг проблем свързан със скоростта - фул хидрото и скорост малко не се вързват , пробвал съм да заменя стандартно управление с фул хидро и не се получи , макар че всички унибали бяха нови просто при скорост от 60 км не можех да вкарам джипа в пътя .
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #17
      От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
      Да, пушките - носачите ги купих от теб преди 18 месеца.
      Относно мостовете сам съм се убедил, че ТАКОВО ЖИВОТНО, като Патрулски мостове - НЕМА !!! За справка ТЕТЕВЕН ТРОФИ 2013 , карането на Бакалов вторият и третият ден.
      През цялото време карахме комплект, тъй , като , аз нямах трип и навигация , а той преден мост . Целият втори ден кара на заден мост и се опитваше да го строши, но не успя.
      Миналата година със старата кола карахме на Пловдив, Тетевен и Нови Искър без аварий, като , че ли уцелихме златната среда, да не се чупим и да финишираме всички етапи без проблеми, като знам преди колко безсънни нощи прекарвахме в ремонт !!!! Това са тежки състезания и дори само финала ти гарантира добро представяне в челото, за това караме колкото можем и до където можем и след това лебедка, няма смисъл да се бие колата при положение, че караме с най-здравата и бърза лебедка.
      Относно карбуратора, аз карам на газ, така, че не ми е проблем карбуратора, интересното е , че оригиналният на Газ 53 е “по- скопен“ от Ладовият с който карам в момента, така поне каза майстора, който ми прави карбураторите. Той и ладовият не е баш ладов, около месец отнема да се направи, първо фреза, след това настолна дрелка и накрая ръчно се доправя, състой се от три различни части от три различни ладови карбуратора, жигльорите са неква комбина от ГАЗ53 И ЗИЛ 130. Само толкова знам , другото майстора го пази в тайна.

      Това за Патролските мостове не е вярно. Скоро научих, че полуоските се трошат като солети и се усукват като макарони. Каретата не стават и за чеп за зеле, а ръкавите се кривят даже и като ги напсуваш. Ако не вярваш, питай човека с мостовете за по 13 000$ бройката.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #18
        От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Това за Патролските мостове не е вярно. Скоро научих, че полуоските се трошат като солети и се усукват като макарони. Каретата не стават и за чеп за зеле, а ръкавите се кривят даже и като ги напсуваш. Ако не вярваш, питай човека с мостовете за по 13 000$ бройката.
        Ама ти не знаеше ли ... аз затова ще продавам моите и ще си поръчам два от тези по 13 000 $ ... вторият ден в Тетевен не стига че бях без предно ами и блокажа беше включен почти през цялото време , и всичко си работи и до ден днешен . Кире , извинявам се за спама .
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #19
          От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Това за Патролските мостове не е вярно. Скоро научих, че полуоските се трошат като солети и се усукват като макарони. Каретата не стават и за чеп за зеле, а ръкавите се кривят даже и като ги напсуваш. Ако не вярваш, питай човека с мостовете за по 13 000$ бройката.
          Защо ли веднага се сетих за какво говориш ???
          Аз вярвам на очите и опита си, просто грам опит е повече от 100 кила приказки.
          Относно парите за 13000 долара ще взема 4-5 комплекта от Лапландер С303 и няма да ги счупя 100 години след, като тези скъпите изгният, а и редуктора е друга бира, вижте само Ладога и Райнфорест.

          Коментар


          • #20
            От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1901472_617701094944698_1477813593_n.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5564551Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1926849_617701058278035_1277956567_n.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5564552Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1654422_617701108278030_2056723143_n.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5564553

            Коментар


            • #21
              От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              Браво Кире , конкуренцията расте . Обаче имам малко опасения за проекта - без да се обиждат ГАЗ-каджийте , всичко е от руски части , а те не се славят с голяма издръжливост и надеждност . Другото е скоростта - знаеш че нашите организатори правят рали вместо тежко трофи и с тази бавна раздатка отново ще си най бавния по трасето . Ще имаш и друг проблем свързан със скоростта - фул хидрото и скорост малко не се вързват , пробвал съм да заменя стандартно управление с фул хидро и не се получи , макар че всички унибали бяха нови просто при скорост от 60 км не можех да вкарам джипа в пътя .
              Уверявам те, че руските части , който са останали са пробвани и напълно им се доверявам, е с изключение на полуоските, но там проблема е най-вече м-у волана и седалката.
              Относно скороста, сега дифовете са 20% по- бързи : 5.125 са старите, сега е 4.1, а и мотора е с около 4 цилиндъра повече, най-големият ми проблем преди при по-скоростно каране беше окачването, при по-бързо каране - не повече от 65 км.ч., имах чувството, че машината се разкъсва, всички железа се стремят да се отделят от нея, друго на ръка беше , че отзад блокажа беше ТИГ, ВИГ , МИГ или Вежен, както искате го наричайте, а отпред бях с БТР -ска касета, тоест маневреност нулева.
              Дай малко повече инфо за хидрото , виж, че на всякъде сериозните машини са така, обещавам, че , ако го уцелим ще имаш полза и ти от новата лебедка.
              Може и някой от знаещите да се обади за кво иде реч, къде се крие проблема в това над 60 км да става неуправляема машината - повече масло ли трябва, специално ли трябва да бъде, дебит на помпата, обороти, охлаждане, абе трябва да си питаме знаещите .
              Имам и резервен вариант със сектор от БМВ 730 или 520, ама нямам много място - шайбите на мотора са зад моста и отпред е доста гъчкано с голям алтернатор, две хидравлични помпи, два големи радиатора за охлаждане на масло от мотора и хидравликата.
              Моля МОДЕРАТОРА да даде права на MANIK VD, за да може по-бързо да се качват и виждат снимките- това е навигатора ми и повечето от вас го познават.

              Коментар


              • #22
                От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                БМВ кутиите са слабички за тая цел.Мисля че Патрулския сектор е по-здрав.
                M.P.

                Коментар


                • #23
                  От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                  Проблема при фул хидрото е че е много чувствително и при големи скорости няма как компенсираш луфтовете в унибалите които винаги ги има , вследствие на луфтовете колата изпада в шими и става неуправляема . Освен всичко това ще ти трябва доста голям радиатор за хидравличното масло , най големия проблем е че при една дори и дребна авария например надран щок на цилиндъра , изтича маслото и ти си аут от състезанието защото вече нямаш никакво управление . Другото е че ако цилиндъра и помпата са по мощни от нормалното със сигурност ще скъсаш хебела , сфера или направо ще изкривиш целият мост . Изобщо фул хидрото е за траялни тръбарки където се гонят максимално големи ходове без да ги спъва нищо , при нас при скоростно каране всяка дори и най малка загуба на управление води до авария или катастрофа . Търси вариант да сложиш секторна кутия , а вече там можеш да добавиш хидро асистенция , макар че за гумите които ще въртиш мисля че не е нужна .
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                    То вече не остана място за скорости бре. Тук, там има отсечки, ама са къси. И ти на Варна ревеше, че нямаш скорост, пък виж каква я свърши.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      То вече не остана място за скорости бре. Тук, там има отсечки, ама са къси. И ти на Варна ревеше, че нямаш скорост, пък виж каква я свърши.
                      Варненското е друга бира , и разбира се че нямам скорост - има го на клип как Гюнито ме минава като спрял ... за Русенското "трофи" дето имах максимална скорост по GPS с тая печка 94 км/ч , няма да коментирам . Така че скорост си требе , ще видиш на Кърджалийското "трофи" че пак ще е така ...
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                        Киро, бързо оздравяване и успех с проекта. Ще следя с интерес.
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                          Голяма част от проблема с липсата на управление при по висока скорост при фул-хидрото които отбеляза Бакалов в голяма степен се дължи че в стремежа си да правим ефтини решения ползваме орбитали от земеделска или земекопна техника а тя вобще не е мислена за скорости над 60км/ч.Вече по съвсем друг начин стоят нещата ако се ползва орбитала предвидена за нашите цели.Таз годишния шампион на Реинфорест е намерил едно странно но явно работеща решение
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1525168_667788473244000_1512931561_n.jpg
Прегледи:2
Размер:120.3 КБ
ID:5564671Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1499437_666919923330855_661552983_n.jpg
Прегледи:2
Размер:40.3 КБ
ID:5564672
                          Виж къде му е кормилната кутия говорих с Иво близнака и той каза че така решава проблемите коитто се създават с ефтино фул-хидро.
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                            Кире,защо точно двигател от ГАЗ-53,много бучи и не върви.Навремето Цветан се напати с него.Колкото до Волговите мостове ,мисля че са добри.Вчера изпремятах ме един Патрол през таван и още е в гората ако днес го извади ме и от него не става нищо когато се разпродава може да ти се обади ме за мостовете.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                              Голяма част от проблема с липсата на управление при по висока скорост при фул-хидрото които отбеляза Бакалов в голяма степен се дължи че в стремежа си да правим ефтини решения ползваме орбитали от земеделска или земекопна техника а тя вобще не е мислена за скорости над 60км/ч.Вече по съвсем друг начин стоят нещата ако се ползва орбитала предвидена за нашите цели.Таз годишния шампион на Реинфорест е намерил едно странно но явно работеща решение

                              Виж къде му е кормилната кутия говорих с Иво близнака и той каза че така решава проблемите коитто се създават с ефтино фул-хидро.
                              На снимката не се вижда добре къде е захваната кутията , предполагам към рамата но в такъв случай при сгъване на моста нагоре няма ли да удари кутията ?
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГАЗ 69 V8 за ТРОФИ

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Кире,защо точно двигател от ГАЗ-53,много бучи и не върви.Навремето Цветан се напати с него.Колкото до Волговите мостове ,мисля че са добри.Вчера изпремятах ме един Патрол през таван и още е в гората ако днес го извади ме и от него не става нищо когато се разпродава може да ти се обади ме за мостовете.
                                Двигателят е подарък, за това е такъв, а и евтин за поддръжка, ако си го направиш , като хората ще ти служи вярно с години.
                                Обади се за мостовете, ако ги продават, при нормална цена може да се разберем .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X