Обява

Свий
Няма добавени обяви.

World Press Photo 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • World Press Photo 2014

    Днес бяха обявени призовите снимки в най-значимия фотококурс за фотожурналистика World Press Photo. World press снимка на годината е на американския фотограф Джон Станмайер

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vsgfxzqbmj9bdcdcmkvb.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:6045394

    Цялата селекция може да бъде разгледана на сайта.

    Трябва да отбележим, че сред призьорите на второ място има българин - Атанас Тарапанов в категорията Sports Feature, singles с тази снимка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wemzkcl47qrkfuqtesid.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:6045395
    Поздравления за Атанас, не съм сигурен, но може това е първият българин класиран в World Press Photo.

    Има още една призова снимка направена в България - от бежански център Военна рампа на първо място единични снимки, General News:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c7psbnh7nh2k05d5zc94.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:6045396
    LZ2NKM

  • #2
    От: World Press Photo 2014

    Между другото тая последната снимка отново ме замисли за фотоконкурсите. Според мен конкурсите имат смисъл само като място за представяне на някакви снимки, но е малко глупаво да се мисли, че класиранията имат какъвто и да бил смисъл. Например Word Press Photo селекцията се прави измежду почти 100 000 снимки и 5754 фотографа. При всички положения доста стойностни снимки са останали извън избраните, но това надали ги прави по-малко добри.

    Та защо казах, че горната снимка ме замисли. Аз също съм снимал на същото място няколко снимки, но ми е минавало да участвам в WPP. Всъщност минавало ми е, но не съм сигурен как това ще ми помогне да правя по-добри снимки... Но пък в света, в който живеем явно е важно да има надпревари, подреждания, класирания, победители.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #3
      От: World Press Photo 2014

      Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
      Между другото тая последната снимка отново ме замисли за фотоконкурсите. Според мен конкурсите имат смисъл само като място за представяне на някакви снимки, но е малко глупаво да се мисли, че класиранията имат какъвто и да бил смисъл. Например Word Press Photo селекцията се прави измежду почти 100 000 снимки и 5754 фотографа. При всички положения доста стойностни снимки са останали извън избраните, но това надали ги прави по-малко добри.

      Та защо казах, че горната снимка ме замисли. Аз също съм снимал на същото място няколко снимки, но ми е минавало да участвам в WPP. Всъщност минавало ми е, но не съм сигурен как това ще ми помогне да правя по-добри снимки... Но пък в света, в който живеем явно е важно да има надпревари, подреждания, класирания, победители.
      Аз не разбирам дотолкова, че да коментирам, но...на мен лично ми прави впечатление, че станалата първа снимка не блести с кой знае какви технически качества.Сега...това просто го споменавам , защото ми направи впечатление.Може пък в оценяването приоритетно да се гледа композиция, а не толкова техническо изпълнение...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: World Press Photo 2014

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Може пък в оценяването приоритетно да се гледа композиция, а не толкова техническо изпълнение...
        Любашки, това е фотожурналистика. Приоритетно се гледа какво ли не, включително какво послание отправя WPP с избраната снимка. Последните години май винаги е печелила снимка от конфликти, като тази година се решили да бъде друга. Пък за техническата част - след миналогодишните скандали с постобработката на спечелилата снимка, тази година изискванията бяха да се прилагат и суровите кадри за анализ. 9% от кандидатурите са били дисквалифицирани заради прекомерна обработка, като клониране на отрязъци или дори прекомерно тониране и т.н. Пък и според мен, съвсем правилно, индустрията взе да изисква още повече честност от визуалните журналисти, потвърдено от Асошийтед прес, които прекратиха договора на техен известен фотограф спечелил Пулицър за премахване на нежелан обект от снимката с клониране:



        Повече за този случай има в блога на NYT: http://lens.blogs.nytimes.com/2014/0...?smid=tw-share
        Последно редактирано от damon; 16-02-14, 22:03.
        LZ2NKM

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X