Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Лада НИВА на Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

    Няма проблеми!

    Коментар


    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

      Добър вечер колеги!
      Искам да чуя идеи и мнения по даден проблем,а именно:
      -Машината ми е с ГИ от самото и закупуване-/вече 25 000км./.
      Още от тогава си имаше леко проблемче само на газ:прекъсване,претрисане при подаване на газ от 800об/мин.,което още на 1000об/мин. се изчиства и нататък форсирането остава безпроблемно до прекъсвач!
      С напредването на километрите,изминати на газ този проблем като че ли се завиши и вече "изчистването" на прекъсването е чак над 1100-1200об/мин.!!!
      До тук съм сменил филтрите на уредбата,както свещи и кабели-не бяха сменяни и така и така си ги бях планувал за смяна,но проблема си остана на 100%.
      От тук нататък накъде-в бобините ли да търся проблема или да пробвам с калибрация на дюзи или направо нови???
      П.П.На бензин прекъсването категорично отсъства,тъй че поне за мен нещата клонят към нарушена регулировка на газ.дюзи и съответно давене на ниски обороти,макар че не изключвам лек пробив в една от бобините и съответно прикриване на проблема на бензин!
      Вашето мнение и опит с подобни ситуации...?!

      Коментар


      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

        Здрасти Янко. Имам бобина,ако ти трябва за проба....

        Коментар


        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

          Първоначално публикуван от Димо_73 Преглед на мнение
          Здрасти Янко. Имам бобина,ако ти трябва за проба....
          Димо,благодаря много-/ще звънкам,ако се наложи/.
          Смятам първо да се позабавлявам с индикаторния часовник и калибрация на дюзите и ако не се оправят нещата ще търся вече проблема в токовете.
          Но нека чуя и другите колеги какво ще кажат по въпроса...

          Коментар


          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

            Ще те помоля да ни държиш в течение за развитието по проблема, че моята е същата. След като си оправих проблемите с бензина установих, че не върви толкова добре на газ и прекъсва до 1500-2000 оборота. Мисля да сменям свещи, макар че уж ги смениха...
            Според приятел монтьор който слага и ГИ е свещи и по-малко вероятно бубини или кабели.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Ще те помоля да ни държиш в течение за развитието по проблема, че моята е същата. След като си оправих проблемите с бензина установих, че не върви толкова добре на газ и прекъсва до 1500-2000 оборота. Мисля да сменям свещи, макар че уж ги смениха...
              Според приятел монтьор който слага и ГИ е свещи и по-малко вероятно бубини или кабели.
              Проблема е решен и за радост виновника за всичко около прекъсването се оказа силно нарушен реглаж на газовата рейка!
              След малко работа с индикаторния часовник,парче кабел,крушка 21w нещата се получа за около час.
              Резултатът си пролича още при първото преминаване от бензин на газ,при което ако не беше шумът от газовите клапани въобще нямаше да се усети,че мотора е преминал на газ-/за разлика от преди/.

              Коментар


              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                Няколко снимки от днешния ден.
                Покарахме в района на военния полигон край "Ново село".
                Като цяло колата върви добре,въпреки че има още много какво да се желае...
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                  Браво бе градски...сериозна кал си набарал . Как се представиха гумите ?
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                    Гумите определено работят-дават добри резултати в кал,както и на стръмен наклон.
                    Реално са високи 76см.На моменти това не ми стига-/клиренс отпред по средата 32см.,отзад под дифа 25-26см./ и като цяло мисля за нещо от порядъка на 80-81см.,т.е. към 32-ки.
                    Мотора след ремонта има прилична мощност и въпреки бързата трансмисия мисля ще се справя,но доколко ще държат железата незнам...-дано Соти има спомени,когато е карал със стандартните дифове и независимото окачване и да даде съвет дали си струва да пробвам или това е предела...?!

                    Коментар


                    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                      Янко, 32ки ще дойдат повече, ще започнат да се късат полуоски, карета, и т.н.
                      Те конструкторите си оставят резерв откъм здравина, но не бива да се оливаме.
                      Аз на руските мостове като бях с малките каймани(235/75/15) не чупех нищо. Е, и на много места не можех да мина заради мижавия клиренс, но поне не чупех нищо по мостовете.
                      После взех 33ки силвърстони, и имам 4 задни и две предни полуоски за скрап. Предните даже май са и повече.
                      Та кията може да не е руска, ама все пак железата са сметнати като за доста по-малки гуми. И не толкова агресивни, кията не е смятана за сериозен офроудър.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                        Коле, бъркаш Кияка с Витаралясник, поне 3 пъти е по-здрава!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                          Коле-здравей.
                          Бе то какво да кажа...-за нашите бонаклъци незнам кое е смятано....-в смисъл човек,ако дава всичко от себе си железата започват да гърмят.
                          Ще я смятаме-за сега и така с УАЗ-овите 215/90-15 върви прилично.
                          На преден план е да възстановява ЛСД-то,че в доста ситуации на поначупен,хлъзгав терен я усещам на 4х2,а друго си е в най-лошия случай да е на 4х3....
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 13-11-16, 19:25.

                          Коментар


                          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Коле, бъркаш Кияка с Витаралясник, поне 3 пъти е по-здрава!
                            Това не исках да го казвам да не започват дразги сега-иначе е факт.
                            Предния диф е изцяло корпусно-разтоварен:/вътре е с лагерни пети и те понасят натоварването,което при Витара,Нива,Фероза го носи изцяло алуминиев или чугунен кожух/.
                            За рама,предно окачване,кормилно управление въобще няма смисъл да се коментира...
                            Иначе колата,като поостарее,особено ако се кара сериозно в гората,кал,тормоз има проблем с главата.....-това го отдавам най-вече на немърливо отношение на предните собственици.
                            Иска си перфектна подръжка на охл.система и за всеки случай тунингов радиатор с допълнителен ред циркулационни ламели.
                            Последно редактирано от Янко Желязков; 13-11-16, 19:34.

                            Коментар


                            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                              Аз преди да сложа редукторните мостове,последно карах с Кобри 265/75/16.Един път скъсах задна полуоска,втория път пиньон/корона,но...по това време бях с мост от предишния модел и ПЧ 4,77:1.Там касетата е по-здрава от полуоските,при тази на Янко е обратното.
                              Така,както гледам разходките,с под 35-ца май няма особен смисъл да се излиза...така,че Янко,слагай там,пък ще видим...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                                Малко приключения от изминалата вечер.

                                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X