Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ...
    За 'смешно малката мощност' - смешно малкия Кашкай с 140к.с./4х4 прави смешни доста автомобили на пътя
    .........
    Това какво правиш на пътя не е въобще показателно, защото шофьорите масово са не смешни, а трагични... Виждал съм големи, хубави коли да карат със 70-80 по магистралата и ТИРовете се бутат в лявото платно...

    Проблемът на масовите СУВчета с 1.6-2.0 мотори е, че и най-малкото натоварване ги оставя без резерв от мощност. Например на магистралата по баира "увяхват" и се започва едно смъкване на предавки... Ако отидеш на ски и има киша /тая година не ни огря със снеговалеж, ама знаеш ли догодина...) и се почва едно мъчене... Без полусъединител и яко газ, не може да тръгне... Автоматикът поне няма да има проблема на ръчките със запалване на феродото... Пък Кашкая в крайна сметка си е женска/градска малотражка като размер на купето - нещо не се сещам как ще се събере семейство с деца за дълъг път...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #62
      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

      Значи ... освен мощност-въртящ момент-тегло, стигаме и до най-важния фактор в схемата - шофьора.

      НЕтрагичният шофьор е добре запознат с предишните 3 фактора, и знае, кога, как да ги използва (обороти-предавка-скорост).

      Трагичният шофьор не е запознат, и не знае (ми само с подаване на газ, на 6-та, на "мижавия" 1.6-2.0 литров SUV, няма как да стане изпреварването на 2 ТИР-а).

      Виж ... с 3.0+ литровия дизел, с 200+ коня ...

      Все пак, тук говорим (както споменаха по-горе) за семейно, високо комби, с 4х4, а не за рейсърски автомобили.
      Последно редактирано от krasi-mir; 18-02-14, 12:20.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #63
        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        ....

        Проблемът на масовите СУВчета с 1.6-2.0 мотори е, че и най-малкото натоварване ги оставя без резерв от мощност. Например на магистралата по баира "увяхват" и се започва едно смъкване на предавки... Ако отидеш на ски и има киша /тая година не ни огря със снеговалеж, ама знаеш ли догодина...) и се почва едно мъчене... Без полусъединител и яко газ, не може да тръгне... ...
        Колега, не знам какъв СУВ си карал, но нямам нито едно от посочените от теб усещания...
        Конкретния екземпляр който си карал не го знам, но на магистралата ми се е налагало смъкване на предавка единствено ако ме засече някой в баира и искам бързо да ускоря към нормалната ми скорост (около 10% над ограничението, по GPS). Абсолютно безпроблемно е поддържането например на 160-170км/ч с пълен автомобил на темпомат (разхода е над 11л/100км при такова темпо)...
        Относно мястото за децата - последното ходене до София бе 4 възрастни, като част от тях бяха над 120кг. И 4 големи куфара с по около 25кг всеки (по данни на кантара на летището)... Да, наместването им бе трудно, като кората трябваше да бъде извадена... Темпото на придвижване съвсем не бе ниско...
        И аз обичам да карам и съм карал мощни автомобили. Но в случая явно колегата търси практичен и икономичен автомобил, с компромис в мощността.
        А и 135к.с. не са чак толкова 'куц' двигател. Да, малолитражка е, и трябва да се работи с предавките, защото в ниските обороти няма да е много пъргав, но стила на шофиране се нагажда към възможностите на автомобила...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

          Цитираха се някакви диапазони от 4800-5500 оборота... Е, извинявайте кой си кара семейството с мръсна газ, та да може колата да "живне"... Колкото и да е обезшумено купето, да караш с 5000 оборота не ми се вижда "спокойно семейно каране".
          Безпроблемно поддържа 160-170, ама на равното и надолу...
          Преди години и аз карах като луд (Лада и след това Пунто 55S със 140-160кмч), но като се качиш на по-расов автомобил и след това се върнеш пак на слабия, усещаш за какво става въпрос... За това ставаше въпрос, че това са слаби мотори за такъв тип автомобил при такива скорости, не че е невъзможно да се движат с толкова, но става всеедно се опитваш с касетофон Хитачи да "надвикаш" уредбата в дискотека.
          Както и да е, аз за себе си съм установил, че най-удачната скорост за дълъг път с подходящ автомобил е 140-150... Ако е над 200-250кс, сигурно и при 200кмч ще е комфортно и безшумно, но не планирам да си купувам лимузина...
          Кашкая и Кията са добър вариант за всекидневен автомобил, но ако се избира семеен автомобил за извънградско... Не мисля, че това е най-добрият тип. поне на мен не ми допадна такъв вариант.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #65
            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

            По магистрала се движа със 120, макс 130 км./ч. С маломощен автомобил това е постижимо с изключение на наклоните преди тунелите към София. Но колко са магистралните пътища в Бг? В по-срещаните случаи /примерно от Асеновград към Пампорово/ по правите отсечки не можеш да изпревариш автобус с туристи, защото набира по-бързо от твоя автомобил, а по завоите кара с 20 км/ч, но там не можеш да го изпревариш.При маломощен автомобил пада и сигурността при управление, което е и най-важното.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #66
              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

              Проблемът на масовите СУВчета с 1.6-2.0 мотори е, че и най-малкото натоварване ги оставя без резерв от мощност. Например на магистралата по баира "увяхват" и се започва едно смъкване на предавки... Ако отидеш на ски и има киша /тая година не ни огря със снеговалеж, ама знаеш ли догодина...) и се почва едно мъчене... Без полусъединител и яко газ, не може да тръгне... Автоматикът поне няма да има проблема на ръчките със запалване на феродото... Пък Кашкая в крайна сметка си е женска/градска малотражка като размер на купето - нещо не се сещам как ще се събере семейство с деца за дълъг път...[/QUOTE]

              Не съм съгласен всички СУВ-ве да се слагат под един знаменател и както каза колегата Краси-мир важно е съотношението тегло/мощност. ЦРВ-то е 1480 кг и 150 коня, т.е. съотношение около 10 кг. на к.с., което нямат повечето леки автомобили. Никога не съм усетил липса на мощност на баир и необходимост да свалям предавки за разлика от служебния форд фокус, който е 100 коня и около 1200 кг. Сега ако говорим за тежки СУВ-ве от два тона нагоре, то тогава при мощност 160-180 к.с. естествено, че ще са тромави и няма да вървят, така че всичко е относително...
              HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

              Коментар


              • #67
                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                Чакай сега ... малко да подредя камъните в градината си ... (извинявам се на автора за офтопика).

                Казах, че тези обороти се ползват, когато се "наложи" да "накажа" някой пишман бойрейсър. Особено на баир.
                Някъде да споменавам СЕМЕЙСТВО?!

                Семейството (4 възрастни + 6-годишна в столче + четири 20-килограмови куфара) се качва в CR-V-то от точка А, и се придвижва до т.Б (на 350 км.), с постоянна скорост 120 км/ч, на 3000 об/мин. Теренът е английско/равнинен, само магистрала. Разход - 9-10/100 км.

                Същото семейство, с 1 възрастен, и 1 куфар по-малко, се качва в Сивика, по същия маршрут, същата скорост при 4000 об/мин. Целта на упражнението е лека икономия на гориво (разход 5-6/100 км.) със запазване на комфорта, даже подобряването му.

                Оттук/насетне ... справка -> предишния ми пост.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #68
                  От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Цитираха се някакви диапазони от 4800-5500 оборота... Е, извинявайте кой си кара семейството с мръсна газ, та да може колата да "живне"... Колкото и да е обезшумено купето, да караш с 5000 оборота не ми се вижда "спокойно семейно каране".
                  Безпроблемно поддържа 160-170, ама на равното и надолу... ...
                  За първото - да... При извънградско каране не се притеснявам да кача такива обороти при изпреварване с малка видимост. И ускорява както лек автомобил среден клас. След което директно се връщам на 6-та, с която без проблем качвам всякакви баири..
                  Относно магистралата - колега, безпроблемно поддържа 160-170км/ч например от София до Ябланица по баира нагоре на темпомат на 6-та предавка... Стига да не те засече някой. Засече ли те - за няколко десетки секунди слизаш с предавката, ускоряваш до необходимото и отново си на 6-та на темпомат...
                  И аз го гледах доста подозрително като го взех за жената. Но неколкократните далечни пътувания с багаж и народ ме убеди, че е изключително практичен автомобил и навън...
                  Бягаше колкото Мазда6, 2.0. Само разхода му бе по-висок с около литър при настъпване.
                  П.С. Кията също е добре обезшумена - ДВГ се чува много тихо вътре (поне 2.0 бензинката)...
                  А относно шума при 5.5х.об/мин - поне кашкая е доста по-тих отколкото жигулката с 2х.об/мин
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Цитираха се някакви диапазони от 4800-5500 оборота... Е, извинявайте кой си кара семейството с мръсна газ, та да може колата да "живне"... Колкото и да е обезшумено купето, да караш с 5000 оборота не ми се вижда "спокойно семейно каране".
                    Безпроблемно поддържа 160-170, ама на равното и надолу...
                    Само за статистиката, при мен безпроблемно си поддържа 160-170 км.
                    Без значение на равно,нанадолно или баир, а пък и оборотите винаги са между 2000 и 3000 хиляди - това на 6-та скорост, но дизел 2,2iCTDI и 140к.с..
                    При изпреварване , дори не ми се налага да слизам на 5-та, защото и на 6-та, от 120-130км. си има доста прилично ускорение.
                    Вярно, при 160-170км. става малко шумно, но от самия път /двигателя въобще не се чува/, затова и аз предпочитам да карам до 140-150км. - с безопасни обороти.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #70
                      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                      Мерси за мненията колеги! Днес все пак жената ме завлече на тест драйв на Дачия Дъстър (голяма грешка) - стегната возия и до там, колата беше на 3000км, разшити шевове на скоростния лост, лостчето за мигачите включваше с припукване, задната не влизаше добре, при шофиране седалките са страшно неудобни поради какво не мога да кажа. Крайния избор е КИА Спортидж, документите за задвижени към ИнтерЛийз дадоха ми много добра оферта за оперативен лизинг, би трябвало до 15 дни да съм яхнял дзвера . Относно двигателя колата не се купува да е бегачка а да вози добре и комфортно, т.е. да бъде семейна кола за дълъг път, все си мисля че кончетата ще стигнат в момента карам 2.0 16v 136кс автоматик. Сценика по спецификация тежи 1470кг, Спортиджа е 1350кг, даже си мисля че ще е по-пъргав от Реното

                      Коментар


                      • #71
                        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                        Поздрав за избора!1к.с.на 10кг тегло са си много добре.Киа със всеки нов модел стават все по-добри и много е близко времето когато ще са в първите места.
                        п.п.Който иска мощност и икономия-diesel turbo.
                        Grand Vitra ddis 2008
                        SEAT Althea XL tsi 2010
                        Mitsubishi Canter

                        Коментар


                        • #72
                          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                          Желая ви много безаварийни километри и щастливи моменти с новия автомобил.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                            Очакваме представяне със снимки на новата придобивка.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                              Честито и да се похвалиш като дойде.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                                След около 15 дни някъде би трябвало е да при мен, поне такива са оптимистичните срокове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X