Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    И аз си мисля че ако ще се ползва само за асфалт е излишно да се взима SUV. Вярно модерни са, но годишно хвърчат едни излишни пари в повече, за разход на гориво и за по-скъпо обслужване....
    Не съм усетил някаква разлика в цените на обслужването и данъците между Мазда6 и Кашкай... И двете - една и съща година, 2.0 бензин.
    На Кашкая данъка бе с 20-30лв по-малък защото бе по-маломощен със 7к.с.
    Разхода на гориво (бензин) - при по-агресивно каране кашкая гълташе около литър нагоре. При внимателно каране и поддържане нормална скорост - разликата слизаше под 0.5л/100км...
    Така, че не виждам достатъчно основания да се отказва човека от СУВ... Удобствата - не мислиш толкова за дупките, просвета и т.н.
    4х4 също е голям плюс - откакто го 'открих' не мисля за автомобил с друго задвижване..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Не съм усетил някаква разлика в цените на обслужването и данъците между Мазда6 и Кашкай... И двете - една и съща година, 2.0 бензин.
      На Кашкая данъка бе с 20-30лв по-малък защото бе по-маломощен със 7к.с.
      Разхода на гориво (бензин) - при по-агресивно каране кашкая гълташе около литър нагоре. При внимателно каране и поддържане нормална скорост - разликата слизаше под 0.5л/100км...
      Така, че не виждам достатъчно основания да се отказва човека от СУВ... Удобствата - не мислиш толкова за дупките, просвета и т.н.
      4х4 също е голям плюс - откакто го 'открих' не мисля за автомобил с друго задвижване..
      Стигат ли 140 к.с. за нов 4х4 автомобил при изпреварване по междуградските пътища?

      Карам вече 2,5 г. безупречна мазда 6 с 2.3 литров добре газифициран двг. и мисля, че това е оптималното съотношение мощност/разходи за 4х2, но не и за 4х4.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

        Вземай,Тигуана и не се занимавай с глупости,единствената алтернатива ,наистина са му Маздата или Рав4.Личен опит!Но да подчертая,че става въпрос за дизел 125KW/145000хил.км.среден разход 6,8нафта/а ти искаш бензин!Поздрави!

        Коментар


        • #19
          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Стигат ли 140 к.с. за нов 4х4 автомобил при изпреварване по междуградските пътища?...
          Стигат без проблем при скорости доста над потока....
          Поради малко по-късата 6-скоростна кутия на Кашкая, динамиката му до около 160км/ч е практически еднаква както на Мазда6 2.0...
          След това умира заради лошата аеродинамика и по-ниската мощност.
          Относно дизел/бензин - там всеки си има мнение
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

            Първоначално публикуван от Калоян Кашавелов Преглед на мнение
            Вземай,Тигуана и не се занимавай с глупости,единствената алтернатива ,наистина са му Маздата или Рав4.Личен опит!Но да подчертая,че става въпрос за дизел 125KW/145000хил.км.среден разход 6,8нафта/а ти искаш бензин!Поздрави!
            Тигуана отстъпва, освен по цена на изброените... трябва да си лют фен на концерна VAG...
            + всяка екстра отделно бецален... на шасито на Голфа е... и т.н.
            на мен 140 к.с. за SUV са ми малко - CR-V и RAV4 са само с 150 к.с.
            има по-добри варианти, като Маздата е с най-модерния и оптимизиран двигател (съответно най-нисък разход):

            Sportage 2.0 CRDi 184 AWD Spirit
            • 135 kW (184 PS)
            • 6 Gange
            • Manuelles Getriebe
            • Allrad permanent
            • ab 6l/100km
            • ab 158 g/km
            • 27.276,- €

            Sportage 2.0 CRDi 184 AWD Aut. Spirit
            • 135 kW (184 PS)
            • 6 Gange
            • Automatik
            • Allrad permanent
            • ab 7l/100km
            • ab 189 g/km
            • 28.518,- €

            CX-5 2.2 SKYACTIV-D AWD Sports-Line
            • 129 kW (175 PS)
            • 6 Gange
            • Manuelles Getriebe
            • Allrad permanent
            • ab 5l/100km
            • ab 136 g/km
            • 29.763,- €

            CX-5 2.2 SKYACTIV-D AWD Aut. Sports-Line
            • 129 kW (175 PS)
            • 6 Gange
            • Automatik
            • Allrad permanent
            • ab 6l/100km
            • ab 144 g/km
            • 31.252,- €

            CR-V 2.2i DTEC 4WD Lifestyle
            • 110 kW (150 PS)
            • 6 Gange
            • Manuelles Getriebe
            • Allrad zuschaltbar
            • ab 6l/100km
            • ab 154 g/km
            • 28.707,- €

            CR-V 2.2i DTEC 4WD Automatik Lifestyle
            • 110 kW (150 PS)
            • 5 Gange
            • Automatik
            • Allrad zuschaltbar
            • ab 7l/100km
            • ab 180 g/km
            • 30.376,- €

            RAV 4 2.2 D-4D 4x4 Life
            • 110 kW (150 PS)
            • 6 Gаnge
            • Manuelles Getriebe
            • Allrad zuschaltbar
            • ab 6l/100km
            • ab 147 g/km
            • 25.954,- €

            RAV 4 2.2 D-4D 4x4 Automatik Life
            • 110 kW (150 PS)
            • 6 Gаnge
            • Automatik
            • Allrad zuschaltbar
            • ab 7l/100km
            • ab 173 g/km
            • 27.396,- €


            Tiguan 2.0 TDI DPF 4Motion BlueMotion Techn. DSG Cup Track & Style
            • 130 kW (177 PS)
            • 7 Gange
            • Automatik
            • Allrad permanent
            • ab 6l/100km
            • ab 154 g/km
            • 30.955,- €


            за новия Кашкай не споменахме - не знам цените на посочените марки и модели, как варират в БГ...
            а, това не е за пренебрегване, но определено отстъпва по мощност, нямат модел над 130 к.с.

            Qashqai 1.6 dCi ALL-MODE 4x4i TEKNA
            • 96 kW (130 PS)
            • 6 Gange
            • Manuelles Getriebe
            • Allrad permanent
            • ab 5l/100km
            • ab 129 g/km
            • 28.031,- €
            Последно редактирано от ivied; 14-02-14, 12:52.

            Коментар


            • #21
              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Стигат без проблем при скорости доста над потока....
              Поради малко по-късата 6-скоростна кутия на Кашкая, динамиката му до около 160км/ч е практически еднаква както на Мазда6 2.0...
              След това умира заради лошата аеродинамика и по-ниската мощност.
              Относно дизел/бензин - там всеки си има мнение
              Попитах, защото баща ми кара вече второ /купувани нови / ХЦ 90 на Волво с АСК. Първото беше 185 к.с., а второто 200 к.с. На мен и двете ми идват доста маломощни, защото в България пътищата не са само автомагистрали. Иначе за всичко друго като съвременен СУВ съм доволен от Волвото.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Попитах, защото баща ми кара вече второ /купувани нови / ХЦ 90 на Волво с АСК. Първото беше 185 к.с., а второто 200 к.с. На мен и двете ми идват доста маломощни, защото в България пътищата не са само автомагистрали. Иначе за всичко друго като съвременен СУВ съм доволен от Волвото.
                и все пак Volvo XC 90 e... друг клас SUV

                XC 90 D5 AWD Geartonic Summum
                • 147 kW (200 PS)
                • 6 Gange
                • Automatik
                • Allrad permanent
                • ab 8l/100km
                • ab 215 g/km
                • 45.325,- €


                от този клас е

                XC60 D5 AWD Momentum

                • 158 kW (215 PS)
                • 6 Gange
                • Manuelles Getriebe
                • Allrad permanent
                • ab 5l/100km
                • ab 139 g/km
                • 37.564,- €

                XC60 D4 AWD Geatronic Momentum
                • 133 kW (181 PS)
                • 6 Gange
                • Automatik
                • Allrad permanent
                • ab 6l/100km
                • ab 169 g/km
                • 38.141,- €

                но се отива на съвсем друга цена
                и то без екстрите
                Последно редактирано от ivied; 14-02-14, 13:00. Причина: друг клас

                Коментар


                • #23
                  От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                  Мощността, сама по себеси, няма значение.
                  Има няколко неща на ум, които трябва да се вземат под влияние - тегло на возилото, въртящ момент, трансмисия ...

                  На моя, около 1500 килограмов СУВ, 128-те коня, и 160 Nm (в двигател 2.0), в диапазона 4800-5200 оборота, са му напълно достатъчни, да накара ченето на светкащия ми отзад пишман-бойрейсър, да увисне до м**ете му.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #24
                    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    и все пак Volvo XC 90 e... друг клас SUV

                    XC 90 D5 AWD Geartonic Summum
                    • 147 kW (200 PS)
                    • 6 Gange
                    • Automatik
                    • Allrad permanent
                    • ab 8l/100km
                    • ab 215 g/km
                    • 45.325,- €


                    ... но се отива на съвсем друга цена
                    и то без екстрите
                    Summum е с доста много екстри. Неприятен е само разхода, няма нищо общо с обявения.

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Мощността, сама по себеси, няма значение.
                    Има няколко неща на ум, които трябва да се вземат под влияние - тегло на возилото, въртящ момент, трансмисия ...

                    На моя, около 1500 килограмов СУВ, 128-те коня, и 160 Nm (в двигател 2.0), в диапазона 4800-5200 оборота, са му напълно достатъчни, да накара ченето на светкащия ми отзад пишман-бойрейсър, да увисне до м**ете му.
                    Да, бе да ... И един мармот завива шоколадите...
                    Колкото и да е голям въртящия момент в диапазона от 4800 до 5200 оборота е само миг в сравнение с времето през което се кара при по-ниски от 4880 оборота.

                    И дори и да не ни е "на ум" физичните закони важат за всички.
                    Последно редактирано от s_s1; 14-02-14, 13:13.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                      Колегата просто трябва да се качи и да покара... Щом ще купува нов е добре да огледа и прецени повечето...
                      А и дилърите би трябвало да го посрещнат с отворени обятия.
                      За мен това, кой ти е дилъра също не е без значение...
                      Имам контакти с дилъри на Хонда и Тойота тук,
                      но като съчетание: цена-качество-двигател-разход- пътно поведение - лидер от посочените е
                      твърдо Mazda CX-5!
                      _________________________
                      странно или не - новия RAV4 - ми беше тесен отпред...
                      това например, отвън само, никога няма и да допуснеш...
                      и за да се придържаме към темата все пак, сме изключили например,
                      такива "несериозни новинки" като Suzuki SX4, Opel Mokka или Renault Captur
                      и не водете там жена си
                      Последно редактирано от ivied; 14-02-14, 13:26. Причина: не водете там жена си

                      Коментар


                      • #26
                        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                        Волвото е доста по-тежко от въпросните модели, над 2 тона е и с автоматична скоростна кутия е естествено да ти се стори мудно. От година карам СРВ бензин 150 коня с ръчна скоростна кутия и досега не съм имал случай да усетя мудно ускорение или липса на мощност. Както каза колегата по-горе до 160 км/ч си вървят доста прилично, след това челното съпротивление си казва думата.
                        HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                        Коментар


                        • #27
                          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                          И аз съм с автомат, което, в коментираната ситуация (летящ старт), е по-скоро предимство.
                          Човешкия фактор в случая се свежда до рязко натискане на газта, нататък автомата си знае работата.
                          Няма крака-съединители-лостове-...

                          Упражнението съм го правил на всякакъв терен - от хоризонтален до 10%-тен наклон, на изкачване.
                          Начална скорост - 100-110 км/ч, крайна - на равно 160-170, на въпросния баир около 140.
                          Пробвал съм го и с Акорда от подписа, и на колегата със Шатъла ('98-а, 2.3, автоматик), обаче и двете са с vtec.

                          Виж, Сивикът ми, с неговите по-малко кила, 1.3 двг., 98 коня, и 6-степенна ръчка е ... гола вода. За него в едно английско ревю са се изказали много точно - "Ако искаш да стигнеш някъде наистина бързо, трябва много сериозно да поработиш със скоростния лост!".
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #28
                            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                            Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                            Киата е доста по напред по качество от останалите и с по ефтина подръжка.
                            Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                            На практика Киата се разваля наи-малко и когато се разваля частите са доста по ефтини.
                            Колега,с колко Кии се сблъска,че си толкова твърд?

                            На 5к километра светна чека и влезе в сервизен режим.Сервиза в Русе дигна ръце,трябвало да се отиде в София....Отива се,изтрили грешката,сменили горивен филтър,доляли течност,напомпили гумите,500 лв назад.По пътя за Русе преди Плевен пак светва чека,пак в сервизен режим,губи мощност.Телефонен разговор със сервиза:Не знаем какво може да бъде,трябва по-продължително да се тества,да се остави колата в сервиза за седмица.............................................
                            Още 4 месеца продължава сагата,закупен тестер за КИА за домашно ползване,сменени дюзи,датчици,рампа,кабелаж,сменен фирмуер 4 пъти,докато се закрепи.

                            2 случай:Съединителя приплъзва на 35к км.Сменен пълен комплект в фирмения сервиз.След 3к километра феродовия диск излиза през предния капак.Поръчва се кожух на скоростната кутия.....излиза че модела кутия е спрян от производство,няма заместител трябва да се сменя цяла кутия.Тия неща не ги покрива гаранцията....сега лизингодателя си търси кутия.

                            3 случай.Стартера успява да скъса венеца на маховика,барабар с ринга на датчика на к.вал.Това се открива 6 месеца след първото угасване на двигателя,който се подменя гаранционно след 5 месеца

                            На това качество аз викам тото 6 от 49
                            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                            Disco 1 бекъп
                            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                            Коментар


                            • #29
                              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                              Този проблем стоеше пред мой приятел в Турция и то преди 3 години. Купи си нова бензинова KIA SPORTAGE с всички екстри. Три години използваме колата в Турция и сме много доволни. Комфорта, електроника и возенията е супер. Семейството има две малки деца и колата е удобна. Падна сняг и посъветвах колегата ми да не слиза от асфалта, но той ми каза, че електрониката ще разреши проблема. Падна едно бутане с няколко турци да го качим на асфалта за да се убеди сам, че това е комфортен SUV за асфалт...
                              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                                Колега Маркони и аз също си имах проблеми с моита витара -смених ЕСП на втората година 1500Е добре че беше в гаранция.Късмет!Виждания имам доста от близо,баджанака работи в най-големия магазин за резервни части в града и занам от първа ръка за кои марки се търсят най често частии когато ги вземат колко плачат когато ги плащат.
                                Grand Vitra ddis 2008
                                SEAT Althea XL tsi 2010
                                Mitsubishi Canter

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X