Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

    Първоначално започнах да следя една тема на испанец в АДВ райдър, който я беше кръстил – От Барселона до Улан Батор. Пътува сам със Сузуки V-Стром 650. Но той го подкара толкова лежерно и объркано това пътешествие, че до 53-тият ден едва успя да стигне до Полша. Тогава му зарязах писанията и попаднах на друго пътешествие, което се оказа истинска находка. Двама финландци само за 8 дена минаха над 5000 км и влязоха в Монголия. Пътеписа е хубав и интересен, а има и много снимки, и интересна, и полезна информация за самото пътуване. Приятно четене!
    http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=810199
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

    Истински адвенчър.
    Смел почти офроуд преход по далечни дестинации ...... с горивото как се оправят не ми стана ясно?
    Евала за ентусиазма.
    0887 246718

    Коментар


    • #3
      От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

      Кога ли ще имам и аз подобни снимки, добре си прекарват момчетата. Аз в момента следя едни словенци, ама и те мнооого се замотаха по Южната Америка.

      http://www.moto-world.eu/
      IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

      Коментар


      • #4
        От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

        Изчетох го с кеф,има ли някакво предимство това че колелата са със спици а не алуминиеви,сещам се само за едно че ако ги изкривиш със спиците може и да ги изправиш и продължиш,но пък алуминиевите трябва да са по-здрави ?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

          Джантите със спици са много по-гъвкави и поемат много повече удари, и изкривявания от летите джанти. Освен това много по-лесно се изправят и центроват след изкривяване. По-лесно се и ремонтират. За това се предпочитат при офроуд карания.
          Колкото до бензина, в Русия са карали с 93 октана, а в Монголия с 86 октана. Някъде го споменаваха из пътеписа и казаха, че не са имали проблеми с моторите при по-ниският октан. Носеха, обаче допълнително и туби, и май на няколко места ги ползваха.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            Джантите със спици са много по-гъвкави и поемат много повече удари, и изкривявания от летите джанти. Освен това много по-лесно се изправят и центроват след изкривяване. По-лесно се и ремонтират. За това се предпочитат при офроуд карания.
            Колкото до бензина, в Русия са карали с 93 октана, а в Монголия с 86 октана. Някъде го споменаваха из пътеписа и казаха, че не са имали проблеми с моторите при по-ниският октан. Носеха, обаче допълнително и туби, и май на няколко места ги ползваха.
            Направили са модификации на ДВГ преди да тръгнат, специално са се подготвили за ниските октани, според расказите им.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

              Виж това за модификацията на двигателите съм го пропуснал. Умни момчета. Има много полезна информация в този пътепис.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

                http://vimeo.com/86623768
                Решават да минат напряко по 20 км черен път, който е означен на картите през тайгата, след езерото Байкал, за да съкратят пътя. Остават им само, около 5 км до по-главният път, когато разбират, че няма да могат минат и се връщат обратно.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

                  Благодаря,Владич, изчетох го на един дъх
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #10
                    От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

                    И мен ме зариби.
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #11
                      От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

                      Аз пък нямам нужда да го чета за да се зарибявам. Само се чудя кога ли най- сетне ще намеря 40 дена свободни и 6000лв за да ида и да запаля една свещ в манастира на остров Ольхон. МНОГО ИСКАМ ПРЕДИ ДА СЪМ ПРИКЛЮЧИЛ С МОТОРИТЕ ДА ГО НАПРАВЯ ТОВА !!!! И ЩЕ ГО НАПРАВЯ !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

                        Интересно!!!
                        Някой видя ли безумицата в една от снимките- юрта защитена от зидана ограда за две юрти със стъкла?
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #13
                          От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

                          Защо да е безумица? Хората така си живеят. Аз съм виждал (и някъде по албумите ми имам снимана) двуетажна юрта. От долу масивни зидани основи, като за къща, а върху плочата над първият етаж юрта, или гер, както им викат в Монголия.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Виж това за модификацията на двигателите съм го пропуснал. Умни момчета. Има много полезна информация в този пътепис.
                            И аз не прочетох нещо затова, поне отн написаното преди да потеглят.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Финландци по Русия, Монголия, Сибир.

                              После го "открих" написаното. На първа страница там, където споменават как са подготвяли моторите пишат, че за 30 евро са взели някакъв датчик, или реле, някакъв мод, който включен в инсталацията позволява на двигателя без проблеми да работи с по-нискооктанов бензин.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X