Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

    Аз имам само един въпрос!
    Защо слагате опорен лагер в коляновия вал?
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #17
      От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

      Като наложиш опел мотора към кутията опашката на кутията влиза в лагера и така центроваш осите да са в една равнина,ако го няма лагерчето ще се разминат валовете и няма как да се центрова точно за заварката на камбаната

      Коментар


      • #18
        От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

        Първоначално публикуван от tirol Преглед на мнение
        Като наложиш опел мотора към кутията опашката на кутията влиза в лагера и така центроваш осите да са в една равнина,ако го няма лагерчето ще се разминат валовете и няма как да се центрова точно за заварката на камбаната
        Попитах защото аз примерно нямам лагерче в мотора и не е проблем.Но съм с опелова кутия.Други проекти гледам са с фланец и пак без опорен лагер.
        Но за напасването
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #19
          От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

          Може да се ползва дорник за напасването и след това да се махне при сглобката,аз предпочетох варианта с лагер

          Коментар


          • #20
            От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

            Почти нареден Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-23 15.53.37.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5567159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-20 19.20.55.jpg
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:5567160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-20 19.21.01.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5567161
            Мотора е с готова ел инсталация,обортомера си показва адекватно,поне до 4000 оборота,нагоре не съм го пробвал,лампи на масло,генератор също работят
            Почвам водната система и кутията за въздушен филтър,малко драми имах с дифузиора,доста плътно дойде до шайбата на коляновия вал,но с малко доработка го събрах

            Коментар


            • #21
              От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

              Кутия за въздушен филтър от Хонда HR V с малко доработкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-26 17.10.07.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5567592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-25 17.35.35.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5567593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-25 17.35.41.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5567594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-25 18.55.37.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5567595Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-25 18.55.44.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5567596Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-25 18.55.51.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:5567597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-25 20.16.04.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5567598Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-25 20.16.14.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5567599Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-25 20.16.25.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5567600Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-26 15.33.57.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5567601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-26 15.34.05.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5567602

              Коментар


              • #22
                От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                Браво , голяма игра си играеш ,аз бих сложил 2.0 16в 150кс ,ако правих тази кушия като теб ,и естетически по добре изглежда в коша
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #23
                  От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                  Много добре е станало , на една от снимките ми направи впечатление че делкото почти опира плътно назад, пробвал ли си да го сваляш както е така, да няма неприятна изненада ако се наложи? На фронтерата съм със същия двигател и фабрично има малко разстояние и въпреки това излиза на косъм...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Много добре е станало , на една от снимките ми направи впечатление че делкото почти опира плътно назад, пробвал ли си да го сваляш както е така, да няма неприятна изненада ако се наложи? На фронтерата съм със същия двигател и фабрично има малко разстояние и въпреки това излиза на косъм...
                    Има място за демонтаж на дистрибутора,а за мотора C20XE доста по скъп е и не се намира много на моргата,този го сменям за 200 лева целия,това беше целта,надежден и евтин

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                      Здравей,
                      Проекта в който си се впуснал е супер и ще усетиш коренна разлика в поведението на колата. Аз на самурая сложих х20se който мисля че не е коренно различен но си запазих и опелската кутия ( мотора е от омега ) Като минус мога да кажа че мотора е тежичък и се усеща лошото разпределение на кг между преден и заден мост. Аз направих дивотията да изхвърля компютъра к-т с всичките му кабели и дебитомери, насадих делкото от самурая с външен комутатор от Vw но се движа само на газ.... Внимавай как ще позиционираш мотора в коша защото аз недогледах и сега делкото се вади трудничко. Понеже водия радиатор от омегата е доста голям събира около 1.8 литра вода намерих радиатор от Мерцедес 190 2.0 бензин мисля че е около 130 коня. От мерцедеса радиатора събира 2 литра но е много компактен и за момента с него нямам проблеми.
                      Успех с проекта
                      „глупава глава на краката почивка не дава”

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                        Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
                        Здравей,
                        Проекта в който си се впуснал е супер и ще усетиш коренна разлика в поведението на колата. Аз на самурая сложих х20se който мисля че не е коренно различен но си запазих и опелската кутия ( мотора е от омега ) Като минус мога да кажа че мотора е тежичък и се усеща лошото разпределение на кг между преден и заден мост. Аз направих дивотията да изхвърля компютъра к-т с всичките му кабели и дебитомери, насадих делкото от самурая с външен комутатор от Vw но се движа само на газ.... Внимавай как ще позиционираш мотора в коша защото аз недогледах и сега делкото се вади трудничко. Понеже водия радиатор от омегата е доста голям събира около 1.8 литра вода намерих радиатор от Мерцедес 190 2.0 бензин мисля че е около 130 коня. От мерцедеса радиатора събира 2 литра но е много компактен и за момента с него нямам проблеми.
                        Успех с проекта
                        Благодаря,мотора наистина е по тежък,усещам го след като го пуснах на колелета,видимо падна доста по надолу,нямам варянт да го изтегля назад,за дистрибутора има място да се размонтирва,аз не правя джипка за гората или за кал,ще я ползвам само при зимни условия
                        Претенцийте ми са малки,надявам се да го изкарам до края на седмицата и да го пробвам аджеба за какво си ебах душата толкова време
                        Искам въртящ момент в ниските обороти,нормален разход на газ и да запали на -20 градуса
                        Поздрави!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                          Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
                          З... Аз направих дивотията да изхвърля компютъра к-т с всичките...
                          Може и да не е дивотия. И аз бих го изхвърлил
                          Ако ти липсва бензина - кови една мега и си ти. Има всички шансове да стане по-надеждно отколкото с оригиналния комп.

                          @tirol: Витарника на -20 си пали без проблем на газ. Ако не ще, проблема ти е в газовата. В смисъл, че смяната на мотора няма да помогне по въпроса.
                          Относно C20XE - по друг повод търсихме и съм съгласен с теб. Почти невъзможно да се намери в добро състояние, отделно че е по-скъп.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                            Повече снимки ако може че и мен ме чака същото. Само дето на ХЕ мотора освен капачка има и делко и май ще режа и купето ако не намеря евтин начин да ги разкарам.
                            http://vbox7.com/play:398e8b82

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                              Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                              ХЕ мотора освен капачка има и делко....
                              Сигурен ли си, че е XE?
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сузуки витара X90 с двигател Опел C20NE

                                Сигурен съм защото е в калибрата на двора и чака да ми падне пердето. Ако имаш сънения относно делкото,2.8 мотроник са с делко на вала а 2.5 мотроника са само с разпределител.
                                http://vbox7.com/play:398e8b82

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X