Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ръчкане на стара планина по яки пътеки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ръчкане на стара планина по яки пътеки.

    покрай рокерският събор във велико търново на който бях ,реших да поръчкам из стръм
    ните пътеки на балкана.тръгнах 1 седм. преди събора /който беше на 25 авг. мисля/ и започнах със изкачването на свищи плаз над златица.после в с.антон.оттам през труд-
    ните за преминаване скали в местността попови гробове до х.бенковски и обратно в антон ,защото там ме чака ремаркето.после в с.розино.оттам през шамака и карагьол
    та на х. ехо.по думите на хижара бях пярвия моторджия за тази г. качил се на хижата.
    от розино в с.христо даново.оттам през чамджа и горе на х. козя стена.пътеката е супер стръмна.там с хижара си пийнахме и хапнахме яко в компания на чехкини.после
    от хр. даново в кърнаре.оттам по пътеката за дерменка.яко камънак ,а преди пешовата мъка екстремни камъни.в ханчето при бай пешо имат хубаво биволско мляко.а кольо си-
    на на бай пешо ми даде скоросмъртница от 80градуса крушовица.е такова не бех пил.
    после в сопот.по стандартния път за добрила.после вр.левски.после надолу за крали маркова дупка.качих мотора върху дупката,снимах го но почти не се вижда нищо от снимката ,защото е на хартия,после сканиране и се губят доста неща.иначе като се пог
    ледне снимката си е супер контраста и се вижда ясно.но кво да го права механичния
    апарат?иначе джиджиталката нема грешка.на връщане от дупката от хармана хванах пътеката за добрила.след сопот в калофер.там задължително се качвам на райското пръскало за охлаждане.наистина е рай.от калофер в търново на събора.след двете
    бутилки джони ендуро манията продължава.от търново на узана.времето е лошо ,а и
    хижара ми каза,че не можело да се мине от узана до мазалат с мотор.аз взех че го по-
    слушах и се върнах в габрово и оттам на лъгът.с пристигането ме посрещат ездачи.и на
    мене ми хареса и айде цакай и на коня.гут бой беше добро конче-не ме хвърли.на дру-
    гият ден времето приказка.от лъгът на мазалат.оттам разбрах,че имало трудна пътека за триглав.от мазалат до узана.натрих му сол на хижара задето ме беше излъгал ,че не
    може да се минава с мотор.оттам през исполин право надолу за ясеново.видях лентите
    от състезанието.след храсталака излезнах на пътеката от ясеново за узана.оттам надо-
    лу и разбрах,че съм на една от най-трудните пътеки за мотор в българия.а какво е било на тея които са изкачвали тая пътека,а.от ясеново от момина чешма до др. край на селото и оттам по другата пътека за узана.тази пътека се оказа много приятна.от узана пак партиз. песен ,където хапнах хубаво и мазалат и после лъгът където ме чака ремаркето.тоя път го минах за един ден с един резервоар/което ме учуди/и даже оста-
    наха 2 л.от лъгът в троян/черни осъм/оттам за х. чучул пътя си е екстремно стръмен.от
    чучул даже стигнах до райчова дупка/най-дълбоката пещера,нали съм си пещерняк/ с
    мотора.до над самата дупка.любувах се на прекрасните гледки на стенето.хванах пътеката за нешковци.супер приятна пътека.като стигнах първите къщи се върнах по
    същата пътека зада я изпробвам как е нагоре.е беше супер.оттам по обратния път за черни осъм,където ме чака.... вече знаете.от троян в рибарица.там питах един колега с иж как мога да стигна билото и оттам за васильов.но той явно се избазика с мене,защо
    ми показа да хвана една пътека по която само кози могат да вървят.супер екстремна пътека.но аз не се отказвам и нагоре та на билото.там добре,но след 2 км. се навлиза в непроходимо обрасла местност,където само жалоните се виждат.папрата колкото мене.баф мааму.съсипах се.явно и там бях първият човек/даже и туристи не са минава-
    ли/минал оттам за последните 5-6 г.после до васильов си беше супер.обратно в ремар-
    кето и на др. ден айде пак из горите.пътеката която сече асфалта и минава през пик-
    ник богое за васильов много ме изкефи.посетих и пропастта малия соват - 150 м. дълбо
    ка където съм влизал преди 4-5 г.в тази пропаст влиза река и вътре в пропастта се об-
    разува 60 м. водопад.аз влизах когато имаше водопад.а сега няма,защото реката беше
    пресъхнала.аз отидох до дупката на пещерата където влиза реката и сега не съм влизал
    отидох да си спомня преживяното от преди 4-5 г.тука е момента да кажа,че това е най-
    високият водопад в пещера в българия.някои казват,че е водоп. в дяволското гърло в
    триград,но той е 50м. и не е в пещерата ,а е извън пещерата дяволското гърло.спускал
    съм се в дяволското гърло и наистина е велика красота.но са 50 м. и не ти трябва осве
    тление,защото е светло.а водопада в малия соват е 60 м.малия соват се намира над се-
    ло брязово - рибарица.но аз се отклоних малко.на другия ден заваля и аз се прибрах.
    малко снимки с недобро качество може да видите като влезете в snimka.bg- после
    напишете потребителско име zringchain - а паролата е - enduromania. там съм.

  • #2
    До: ръчкане на стара планина по яки пътеки.

    Хубаво си кръстосал насам-натам !
    В повечето случаи слуховете от туристи и хижари за това къде може и къде не може да се мине май се оказват неверни.
    Скоро Събин и Гълъбин минаха от Ком до Емине само по пътеката и казаха, че само на едно място не става за каране !
    Чакаме снимки и репортаж от този трип. Ще бъде интересно !
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X