Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

    Здравейте колеги.
    Отварям тази тема и предварително се извинявам ако дублирам друга която вече е била дискутирана.
    Прочетох доста неща в темата "Масла за нашите джипове" но там основно се говори за добавки в диференциалите и раздатъчната кутия.
    Тук искам да обсъдим добавките за двигател и АСК. Мен основно ме интересува дали е препоръчително и дали някой е ползвал, има
    впечатления, от добавките за АСК. За двигателните аз основно съм ползвал на "Ресурс" и съм доволен. Слагал съм я на един 25 годишен Опел Омега,
    на Хонда Акорд и сега на джипа също съм ползвал. Доволен съм от нея, след добавката разхода на масло беше 100г. на 10 000км., и понеже имам някакви притеснения за АСК, а и за профилактика, за това търся Вашите компетентни мнения. Да уточня само, че иде реч за Гранд Чероки 2.7, дизел, 163 к.с. 2002г. Двигател и АСК на Мерцедес. И понеже наближава 17.30, сиреч време за , наздраве.
    Предварително благодаря.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 crd-2002 год.

  • #2
    От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

    Всички производители на АСК заклеват потребителите да НЕ слагат в кутията никакви подобрители, добавки, присадки и т.н.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Всички производители на АСК заклеват потребителите да НЕ слагат в кутията никакви подобрители, добавки, присадки и т.н.
      no S%it ! Ама верно ли всички производители? Сигурно са излезли с единен манифест ...


      valls, ако четеш на английски и се интересуваш от добавки - за и против потърси сайта Bobistheoilguy . На български сайтове и инфо няма много - щото ние сме специалисти и ги разбираме нещата .. за пример виж по-горе.
      Последно редактирано от Slick; 10-02-14, 17:47.

      Коментар


      • #4
        От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

        Първоначално публикуван от valls Преглед на мнение
        Да уточня само, че иде реч за Гранд Чероки 2.7, дизел, 163 к.с. 2002г. Двигател и АСК на Мерцедес.
        Предварително благодаря.

        И аз да отичня - Черок не сьм карал,но скоростите на тия сьм на поне 4 коли,а в семейството са 6 в момента.

        Не се ебавай с кутията,не и сипвай нищо друго освен маслата одобрени за нея които се броят на прьстите на едната ти рька.Диагностика и се прави,стара кутия е и я знаят майсторите,лесна е за ремонт в сравнение с една друга,частите са е на нормални цени.

        Намери някой да я закачи и да я замери,да си каже кутията кьде е и какво иска и я оправи,с добавка няма да стане.

        А сега кажи ако искаш какво и е на кутията,кьде припльзва и кьде рита на студено.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

          Мъдрите хора си купуват масла с изяснен произход и правилните надписи. Нейде в завода някой с нужното образование, задължения и опит е напаснал нужните добавки към наличните съставки в базовото масло и е проверил резултата да съответства на етикета.

          Други хора си представят че знаят по-добре от инженер-химика на завода, какво му липсва на маслото и коя точно смес от неизвестни съставки с шарен етикет ще му подобри най-важните параметри. Е, резултатите са различни.

          Коментар


          • #6
            От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

            Бе някои марки и модели за дадени екшьни като теглене да речем или пустиня може и да препорьчват дадена добавка я за скорости я за диф,добавки за бензин ДА,добавки за масло в някои случаи ДА макар,че аз такива не ползвам,НО на тия скорости точно АЗ поне добавка не сьм чул или видял да се препорьчва,да е одобрена или някой да е доволен или да е видял промяна след ползването на такава,за положителна промяна говоря,отрицателни колко искаш.

            Точно на тия скорости има поне 3 сервизни бюлетина с препорька за смяна на маслото с по-нов модел защото нали да,а аз да му хакна добавка не може да ми се случи,как викаш колко и да се мисля за умен то няма как да наваксам на инджинерите и химиците,на тестовете и на информацията които имат ония в Мерцедес.Е може да си врьтна някой тест ма после темата минава в раздел Каскади и кутията е на тезгяха.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

              Каква е кутията?
              722.6хх?

              Коментар


              • #8
                От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

                722.6ХХ

                Твойта на 210ката.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

                  Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                  no S%it ! Ама верно ли всички производители? Сигурно са излезли с единен манифест ...
                  Верно е, специалисте. Посочи ми производител на кутиЙ (пиша разбираемо, нали ?) който да препоръчва добавки - напр. "Сипвайте 4,5 литра Dexron ІІІ, ама да не забравите и едно шишенце "Bobistheoilguy's Slick Universal ATF Protectant" ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

                    В подкрепа на написаното от Ясен ,ще добавя ,че производителите инвестират стотици милиони за да постигнат баланс на противоположно действащите "добавки" в маслата-пластификатори,антиоксиданти, противопенещи,миещи т.н. .Изглежда баланса е много труден. А ние купуваме "добре пакетираното менте" и почваме да мислим за подобряването МУ.Ако откриете нова формула на "смесването" с подобрители-"свиркайте"!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

                      Е тВа е темата, която ще удари в земята всички останали теми!
                      Но да кажа, че по мое скромно мнение около 5% от добавките вършат някаква работа без да развалят няколко други
                      Смея да твърдя, че съм използвал де-що е имало добавки(ама преди 6-7години) за двигатели и скорости,и единствено имаше ефект от една такава за теч от хидравликата на Рено-19
                      Добавката е на Protec по нано-технология.

                      П.С. Дано не се развихрят прикрити дилъри на добавки, каквато е практиката!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

                        ДА,някои ти бият един шамар на всичките гуми вьтре,набьбват един вид и спира теча,супер за кола койято си я засилил кьм пазара.

                        За скорости обаче или работата им освен да смени маслото защото нали,на тия не се сменяло друго не се препорьчва.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

                          ..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            722.6ХХ

                            Твойта на 210ката.
                            Ами то и аз така предположих, ама не знам при джип как върви комплектацията..

                            Колега, тая кутия е силно неподходяща за експерименти - ако имаш поне още две - една за оборотна, и една за донор, и възможността да си правиш кутиите - оборудване и познания.
                            Има изписани един билюк бюлетини на МБ, точно за тая кутия, и един относително кратък списък с одобрените от МБ флуиди за нея.
                            Определено е силно препоръчително да се съобразяваш с тях, и да не си туряш излишни дертове.
                            Ако кутията има "разход на масло", както казваш, тя си е за сваляне и ремонт....разход на масло...странен термин, особено ако става дума за нещо, различно от теч, и то при АСК..
                            Не и сипвай нищо допълнително, казано с две думи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Добавки. ЗА и ПРОТИВ.

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              П.С. Дано не се развихрят прикрити дилъри на добавки, каквато е практиката!
                              В този Форум няма такава практика.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X