Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Страшна ти е колата,Киро !И как злобно гледа !
    И аз ги имам повечето неща,но не мога да ги държа вътре,че е на улицата и ще я налегнат апашите.Ти сигурно си в гараж или двор.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

    Коментар


    • #47
      До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
      Страшна ти е колата,Киро !И как злобно гледа !
      И аз ги имам повечето неща,но не мога да ги държа вътре,че е на улицата и ще я налегнат апашите.Ти сигурно си в гараж или двор.
      Охраняем паркинг, понеже лодката на колесара са ми в гаража. Всяко нещо, което ми е в колата някога ми е трябвало.

      Коментар


      • #48
        До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
        Хаде даи ги наи после тези снимки
        Извинявай за закъснението но от работа не ми оставаше време
        Прикачени файлове
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #49
          До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
          Нива 1.6 Газ - Бензин, 20 000 км след основен ремонт на ДВГ.
          Гуми Малатеста Кобра 195/R/15 на витарови джанти, лятото ще карам с Бронко 195/80/15 на алуминиеве джанти.Булбар отпред и отзад, защита на праговете.
          Лебедка Вромос 6 000 лб+ безжично дистанционно, полиспаст 9 000 лб, Котва за лебедката, колани 3,6,15 метра, въже 15мм -20м, Джек, лопата, основа за крика, пътеки 40х90см, синджир 3м, карабинери и шенкели
          Също така си карам, някой неща, който мисля, че са задължителни за всеки по- сериозен джипар:
          Триъгълен знак, аптечка ,пожарогасител, светлоотразителна жилетка,капачка на делкото+палец, прекъсвач, кондензатор, свещи, кабели за свещи, ремък, силови кабели за подаване на ток, алуминиева тръба за дълго рамо, ножове, брадва,киркобрадвичка, помощни лампи на 12В- 2бр, кабел 0.5кв-5м, резервен акумулатор 62 ампера, комплект инструменти и гидори, хидравличен крик "гущер" 2 тона, 2 литра антифриз+ 2л вода , ластици за хващане на багажа и Компресорче (предстои смяна с по-голям)
          От Нивата никога не липсват и ръкавици- топли и кожени работни, зимна шуба, дъждобран, спирали против комари, бинокъл, фенерчета за глава, боен фар, газов котлон+горелка и резервна бутилчица газ, метална чаша, кафе , чай и захар.
          Доработките, който съм правил :
          Ванти, 4 доп.фара, броня от паджеро отпред, защита на носачите, подложки м-у шарнира и горният носач, над предните пружини, по-дълги амове отпред, орязани ограничителни тампони,трети тампон на раздатката, усилени късите щанги отзад, бусови амове качени над моста, бусови пружини и подложки над тях, предните вежди са подрязани (трябва и задните), На таблото съм монтирал ампермер, термометър, компас и две гнезда за запалка,плафон от Хонда до огледалото, барче м-у седалките и под жабката, мокет от БМВ 4 см с изолацията, тунела над СК и РК е с вата 5 см с алум. фолио.Акумулатора е 75 ампера с 680 ампера стартов ток.Теглото с 15 литра гориво, без пътници е 1350 кг.

          Като приключи живота на този мотор ще слагам 100 к.с., лада 1600 с малки доработки.


          а колко пари ти излезе до тук колата (само тунинга не и цената на автомобила)

          Коментар


          • #50
            До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Кое точно те интересува ? Окачването, външният вид или оборудването ?

            Коментар


            • #51
              До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
              Кое точно те интересува ? Окачването, външният вид или оборудването ?
              си4ко

              Коментар


              • #52
                До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                Първоначално публикуван от Geno Pichurov Преглед на мнение
                си4ко
                Имай впредвид, че пари за майстори не съм давал, всичко съм си правил сам.
                Отпред - за повдигане с по-яки пружини, подложки м-у горният носач и шарнира и над пружините, планки под амортисьора =110 лв. Третият тампон на раздатката е лично производство - 5лв , Отзад бусови амове (не съм ги плащал), около 50-60лв, втора у-ба, щангите сам ги усилвах,по-дълги пружини- 60 лв, подложки над тях 10 лв..Гуми Кобра 440 лв, лебедка, полиспаст и джек- 750 лв. Ако нещо конкретно те интересува питай .

                Коментар


                • #53
                  До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  моята надхвърли 8000лева.с жената сме пред развод

                  Коментар


                  • #54
                    До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    Първоначално публикуван от Geno Pichurov Преглед на мнение
                    а колко пари ти излезе до тук колата (само тунинга не и цената на автомобила)
                    Само да те попитам всички тези неща дето ги изреди как ги събра в багажника,то и на ЗИЛ ще му е трудно!!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Виж, горните снимки и ще видиш, колко още място имам. Багажника ми е празен и имам достатъчно място. Просто трябва да си подредиш всичко възможно най-практично и ще останеш учуден колко неща можеш да събереш в Нивата, ако не виждаш нещо питай и ще ти кажа къде се намира.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                        ...номер на капака...
                        Благодаря за идеята. Аз си мислех нещо такова, но не ми дойде на ум да го извия по капака и затова все беше грозно.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Сложи го , като при мен - на Панти, каквото и да срещне по пътя си просто се прибира на горе. Моят съм го хванал на гредата на ,която съм монтирал плочата на лебедката.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #58
                            До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            Немога да не се похваля с новата си придобивка
                            П.П Специални благодарности на г-н Пламен Петров за оказаното голямо съдеиствие
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #59
                              До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Дай цени за амовете и пружините. Като ги монтираш кажи каква е разликата с оригиналното окачване.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                                Дай цени за амовете и пружините. Като ги монтираш кажи каква е разликата с оригиналното окачване.
                                Естественно че ще кажа даже и снимки ще кача

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X