Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Първоначално публикуван от RumenL Преглед на мнение
    Ето я и моята Нивеа -[ATTACH=CONFIG]469291[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469292[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469293[/ATTACH]
    Честито! тя като за изложба
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Ето я и моята готова за експедиция родопи2012Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5087.JPG
Прегледи:3
Размер:157.8 КБ
ID:5395364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5083.JPG
Прегледи:3
Размер:171.4 КБ
ID:5395365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4810.jpg
Прегледи:1
Размер:235.0 КБ
ID:5395368и една сника от миналата година Емина - Ком2011
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Кога и къде ще е тази
        експедиция родопи2012
        И без да се обиждаш - абсолютно щатна Нива...

        Коментар


        • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Първоначално публикуван от RumenL Преглед на мнение
          Ето я и моята Нивеа -[ATTACH=CONFIG]469291[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469292[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469293[/ATTACH]
          Харесвам този мат!

          Браво!
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
            Кога и къде ще е тази И без да се обиждаш - абсолютно щатна Нива...[/COLOR]
            Точно така колега щатна , готова имам предвид технически изправна и прегледана, повече от тази кола, по моему не може да се очаква. Разликата с миналата година са само гумите.

            ЕКСПЕДИЦИЯ - РОДОПИ - 2012

            Коментар


            • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Ето, че дойде време и аз да се отбележа в тази тема =)

              Ето го и возилото =)

              П.С. Магаренцето е на 7 години приблизително. В началото не е карана особено, но за сметка на това когато е карана често е претърпявала разни близки срещи с други коли, метални врати и какво ли не. Просто такъв беше шофьора тогава. От 2-3 години вече се кара все по-често и не е имала сериозни инциденти. Много доволен от това което предлага. За сега е на 99% в заводски вид. Има ГИ монтиран скоро. Сериозни доработки няма. Използва се за всекидневен автомобил и в гората рядко се вкарва. Това ме провокира и да не предприемам някакви кой знае какви подобрения. Единствено съм се замислил за рязане на веждите и вкарване на някакви по-големи гуми. Просто не ми се иска сякаш да правя лифтове по окачването. Предубеден съм може би, но си мисля, че ще съкратя живота на някои части по окачването, Може би обаче някакви подложки на моста и на тарелките на пружините в разумни граници няма да доведат до някакви усложнения в бъдеще. Ще видим. За сега е това.

              Поздрави !
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Петър Пенчев (tyto_); 19-08-12, 16:32.
              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

              Коментар


              • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                Ами в твоя случай единственото което бих казал,че е наложително да направиш е да изхвърлиш кечетата които са под стелките.Няма начин в Нивата ти да не влиза вода/макар и да не я виждаш/.Тези кечета се накисват,задържат водата и тръгва ръждата.В един момент се оказва,че нямаш "дюшеме" и раздатката ти пада!
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  Ъ ? Какви кечета. Под гумените стелки няма нищо което да мога да махна свободно. Изолацията на купето е единствено под гумените стелки.
                  Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                  Коментар


                  • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    Точно въпросната шумоизолация.Под нея има заливка от смола а под нея РЪЖДА!Не става свободно,трябва нож!
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Съветваш ме общо взето да си изрежа шумоизолацията по пода ? Така ли да разбирам ? И да го оставя на ламарина ?
                      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                      Коментар


                      • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Точно така,да го оставиш на ламарина.Това е единствения начин да спреш започналата вече корозия или ако по някакво чудо не е почнала,да я предотвратиш!!!Руските коли гният от вътре на вън!!!
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Все едно си снимал моята! Остава да и купиш 4 джанти и 4 зимни гуми и да ги сменяш според сезоните.
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            Джанти 4 броя има =) На тях в момента се мъдрят едни Вли-10 =)
                            Надявам се за тоя зимен сезон да се оборудва с 4 Ками, но да видим как ще се стекат обстоятелствата =)
                            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                            Коментар


                            • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Точно така,да го оставиш на ламарина.Това е единствения начин да спреш започналата вече корозия или ако по някакво чудо не е почнала,да я предотвратиш!!!Руските коли гният от вътре на вън!!!
                              Ами по този въпрос, аз направих на нивата експеримент, почистване добре боядисване и обилно мазане с грес и си сложих ватата но не знам колко ще е ефикасно.

                              Коментар


                              • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Точно така,да го оставиш на ламарина.Това е единствения начин да спреш започналата вече корозия или ако по някакво чудо не е почнала,да я предотвратиш!!!Руските коли гният от вътре на вън!!!
                                Точно това беше и първото нещо което направих и аз по моята Нива преди 2 години, когато я закупих. Колкото и налудничаво да звучи е сериозна стъпка в борба с корозията при Нива. И моята на пръв поглед нямаше проблеми с ръжди и страшно много се изненадах, когато изстъргах въпросното смолисто покритие и изпод него се виждаха първите наченки на ръжда около шпилките на раздатъчната кутия и стойките на седалките. Пак повтарям, че въпросната Нива погледната отдолу на канал нямаше никакви признаци на ръжда! Другото голямо улеснение, което се създава с премахването на въпросното покритие е, че машината се почиства много по-лесно и става много по-универсална за горска експлоатация, където газенето в дълбоки локви и влизането на вода в купето не са нещо необичайно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X