Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

    Темата всъщност е продължение от подготовката на Патрола за трофи състезания от преди 3 години , но тогава не успях да пусна тема тук , затова сега вече ще документирам етапите от изграждането на машината / може на някой да му е интересно /. През последните години в България се утвърдиха няколко истински трофи състезания , където за да постигнеш добри резултати е нужно да имаш издръжлива и подготвена машина . Джипа е Нисан Патрол GR с двигател RD28T , с механични повдигачи и леки корекции на турбото и помпата за да се вдигнат малко мощността , тъй като това е най големия проблем - липсата на моменти на достатъчна мощност / така наречения "шут в задника" , който те изстрелва от място по стръмния баир и тогава не се налага да се ползва лебедка / . Радиатора е изнесен отзад с цел да не се запълва с кал , както и да се предпази от механични удари . Радиатора е алуминиев от 6 цилиндрово Ивеко EuroCargo и охлажда много добре водната система без да се налага да се вързва допълнителна ел помпа . Дифузьора го направих от ламарина и ползвам двойка вентилатори от Алфа 156 / тогава такива намерих / , но сега искам да ги сменя с по големи , та ако някой има инфо къде мога да намеря вентилатори на лагери с голям диаметър 400 - 500 мм да свирка . Рамата е скъсена отпред и отзад с цел по добър ъгъл на атака , гумите са Силвърстоун 35/10.5/16 , отзад е с заводския си твърд блокаж , а отпред сложих китайско копие на ARB . Раздатката е с КОМ подаващ движение назад / доста време търсих такава екзотика като КОМ за RD28T / Лебедките са две -механична Superwinch 18000 lb задвижвана от кардан и верижна предавка монтирана вътре зад дясната седалка , и китайска ел лебедка 12 000 lb монтирана отзад . Така в тази си комплектация джипа беше подготвен добре и със него постигнах доста добри резултати в състезанията - нямам отпадане от състезание досега , а в Сърбия се класирахме шести и бяхме между 10-те машини завършили състезанието без повреда или авария / а там си беше доста тежко състезание /.
    Какво предстои - преместването на механичната лебедка отзад с цел възможността за теглене напред и назад , преместване на ел лебедката зад дясната седалка за да има още една лебедка теглеща напред , направата на нова по компактна външна клетка без остри ръбове за да може да се пързаля по дърветата , стойки отзад за резервната гума , пътеките , котвата и сандъци за оборудването . Има и още дреболии ама за тях в процеса на работа .
    Търся засега безуспешно вътрешен бедлок / прилича на вътрешна гума от плат и се помпи отделно / . Това е горе долу идеята ми , надявам се да свърша с преобразяването докато започне Трофи шампионата ... макар че май шампионат няма да има или ще под друго име и при други условия , така че ще си карам джипката за кеф по разходките и на Сърбия Трофи
    Почвам със снимките , най напред беше рязане , много рязане ...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-06 10.45.42.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:6044579Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-06 10.45.53.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:6044580Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-06 10.46.03.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:6044581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-06 16.25.02.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:6044582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-06 16.25.17.jpg
Прегледи:1
Размер:159.5 КБ
ID:6044583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-06 16.25.36.jpg
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:6044584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-06 16.26.01.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:6044585
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

  • #2
    От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

    Що спря,айде чее интересно.Полезно е ,още повече за такива като мене дето се лутат кат пиле в кълчища.Чудя се от къде и как да почна.
    ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
    Г 230Е
    Г 500 0887 390 703

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

      Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
      Що спря,айде чее интересно.Полезно е ,още повече за такива като мене дето се лутат кат пиле в кълчища.Чудя се от къде и как да почна.
      Утре ще има нова порция снимки , че днес имам друга работа
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

        А...аз пък няма да чакам, а направо тия дни ще мина през гаража да видя как върви проекта на живо...
        Живе, ако мога да помогна с нещо винаги съм на среща.Само свиркай...
        Успех с преобразяването!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          А...аз пък няма да чакам, а направо тия дни ще мина през гаража да видя как върви проекта на живо...
          Живе, ако мога да помогна с нещо винаги съм на среща.Само свиркай...
          Успех с преобразяването!
          Що не минеш да ме вземеш,че да отидем заедно?
          ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
          Г 230Е
          Г 500 0887 390 703

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

            Браво! Много добре изглежда джипката. Очертава се интересна тема с проект, на който винаги съм се възхищавал.
            Успех!
            Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
            Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

              Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
              Що не минеш да ме вземеш,че да отидем заедно?
              Че колко му е...чакай ме на...Дома на строителя...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                Чудесно си го отрязал, давай смело с флекса!
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                  Имаш опит и си наясно какво е необходимо за една добра машина. Има нещо което ми се струва леко недомислено. Защо ще местиш механичната лебедка отзад? Просто прекарай въжето на електрическата отпред и я остави отворена отзад, така с полиспаст ще имаш задна лебедка и 2 предни. Механична лебедка за теглене/спускане отзад според мен не е добро решение. Използването на задна лебедка е по няколко причини - най-често за спускане, как с механичната ще спускаш, не че не може, но е много по-добре с бърза електрическа. Второ - теглене назад поради невъзможност да се продължи напред или за избиране на по-добро място за преминаване напред, повреда в машината или друго, много често от попадане в дълбока река или скрит канал, шанса да не можеш да задвижиш механичната е много по-голям отколкото за напред, примерно заради изгаснал двигател. Между другото теглене назад с лебедка за напред става и без полиспаст, изпитал съм го, прекарах въжето през 2-та шегела на корозащитния колан и нямаше чак толкова голямо пречупване на въжето.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Имаш опит и си наясно какво е необходимо за една добра машина. Има нещо което ми се струва леко недомислено. Защо ще местиш механичната лебедка отзад? Просто прекарай въжето на електрическата отпред и я остави отворена отзад, така с полиспаст ще имаш задна лебедка и 2 предни. Механична лебедка за теглене/спускане отзад според мен не е добро решение. Използването на задна лебедка е по няколко причини - най-често за спускане, как с механичната ще спускаш, не че не може, но е много по-добре с бърза електрическа. Второ - теглене назад поради невъзможност да се продължи напред или за избиране на по-добро място за преминаване напред, повреда в машината или друго, много често от попадане в дълбока река или скрит канал, шанса да не можеш да задвижиш механичната е много по-голям отколкото за напред, примерно заради изгаснал двигател. Между другото теглене назад с лебедка за напред става и без полиспаст, изпитал съм го, прекарах въжето през 2-та шегела на корозащитния колан и нямаше чак толкова голямо пречупване на въжето.
                    Механичната лебедка при добро предавателно число може достатъчно бързо да навива и да развива докато ел лебедката при развиване под товар се задейства спирачката и можеш да скъсаш оста на редуктора . Единственото положение при което не можеш да ползваш механичната е когато си с колелата нагоре и тогава пускаш електричката като захващаш шегела някъде по клетката така че да можеш сам да се изправиш на колела.
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                      То зависи и ел. лебедката де,ако си задействаш спирачката по желание,няма такива ядове.
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                        Ще следя темата с интерес.Направо ще се абонирам...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                          И аз, ще следя с интерес.
                          SUZUKI VITARA V6
                          HONDA CBR 919RR
                          MERCEDES ML
                          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                            То зависи и ел. лебедката де,ако си задействаш спирачката по желание,няма такива ядове.
                            На всички лебедки с планетарен механизъм спирачката е конусна в барабана и не можеш да и въздействаш външно , можеш да я махнеш ама тогава няма какво да спре въжето да не се развие като увиснеш на него ...

                            Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                            Ще следя темата с интерес.Направо ще се абонирам...
                            Близнак , недей ме засрамва - моето е гаражен тюних муних скрап
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Използването на задна лебедка е по няколко причини - най-често за спускане, как с механичната ще спускаш, не че не може, но е много по-добре с бърза електрическа.
                              С механична лебедка спускане ще трябва да става на неутрална на раздатката, както е при мен и на задна скорост. Тогава лебедката е доста бавна, а и при скъсване на въжето оставаш само на спирачки.

                              С Жоро днес точно това говорихме, че може да се сложи една скоростна кутия на кардана на лебедката (от Москвич например) и скоростната кутия може да е на обратно, за да бъде на първа примерно вместо 3:1, 1:3 и така да се постига по-добър синхрон между гумите и лебедката ако не се теглиш на неутрална, а когато си на задна ще обърнеш движението на лебедката и ще можеш да се спускаш без грижи на по-бърза скорост и да се въртят и гумите на джипа. Това е само хипотетично.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X