Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    Автомата за трофи е компромис и вграждането му като силов агрегат в машина за тежко трофи не е най добрата идея , доводи много - сложен агрегат наи малкото с електрическо управление (достатъчно е скъсването на един кабел на датчика за PARK NEUTRAL и си останал на място без да можеш да запалиш ) дори и на заключен торкконвертор маслото пак може да прегрее и пак си останал на място ( спомни си братята Ракич на Пловдив преди години ) за работата на автомата няма да коментирам , но най малкото иска много прецизно регулиране за да работи добре , а това че като ти свърши тока и угаснеш (което често се случва при работа с ел лебедка) и да не можеш да запалиш с дърпане , окончателно накланя везните в полза на ръчката
    Не всички автомати са сложни, капризни и с електронно управление. Някои автомати имат една жица - за задни светлини. Специално в твоя случай автомата е по-корав от ръчката. За мен лично за трофи е 50/50, с лек превес за автомата. За рали е съвсем друга бира. Все пак е и въпрос на вкус.

    Коментар


    • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

      Витарата има готина рама подходяща за нисък ценър на тежеста и бутката е достатъчно просторна сравнено със Самурая и е доста по бюджетна от Врангела .

      Коментар


      • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

        Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
        Витарата има готина рама подходяща за нисък ценър на тежеста и бутката е достатъчно просторна сравнено със Самурая и е доста по бюджетна от Врангела .
        И купето и рамата не носят на бой според мен. Рамата иска усилване за подобни агрегати, купето постепенно се разпада започвайки от предните калници, почти всички състезателни витари са с вечно укрепени с тел предни калници. Според мен да се ползват рамата и купето от Дискавърито като се орежат максимално ще е най-добре.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          И купето и рамата не носят на бой според мен. Рамата иска усилване за подобни агрегати, купето постепенно се разпада започвайки от предните калници, почти всички състезателни витари са с вечно укрепени с тел предни калници. Според мен да се ползват рамата и купето от Дискавърито като се орежат максимално ще е най-добре.
          Купето не може, че е алуминиево и не може да се заваря по него. А да се ремонтира с нитачката ми е странно.
          Виж, за рамата съм съгласен. Здрава е и след подкастряне ще стане и доста лека.
          0878 706 714

          WWW.OFFROADMASHINI.COM

          Коментар


          • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

            Двигателя е готов с цялостен основен ремонт , другата седмица пристигат кита за пълен основен ремонт на скоростната кутия и раздатката .
            Не мога да намеря болтове за камбаната 3/8х2" и трите болта на фланеца на водната помпа (нещо като 1/4 ситна резба) , та ако някой знае къде мога да намеря инчов размер болтове да свирка ...
            Трябва ми също и 7-канална шайба за коляновия вал от Дискавъри 2 4.0 литра

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-20 16.31.48.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5703323

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-20 16.32.03.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5703324

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-20 16.32.18.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5703325

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-20 16.32.26.jpg
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5703326

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-20 16.32.35.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5703327

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-20 16.32.45.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5703328
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

              Бакалов, ще стане човек от теб! Браво!
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Бакалов, ще стане човек от теб! Браво!
                Ще стане, ама беше трудно. Живко, по тоя мотор няма стандартни резби. Като слагах осмака на Симо, ги поръчвах и му взеха по 4,1 на болт. Имам ги всичките, но са си за моя осмак. Ако не ти е ясен някой размер, свиркай да меря. В Евроболт трябва да ги имат. Повечето поне.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                  Ако ти трябва нещо от евроболт звънакй да ти го напазарувам и пратя.

                  Коментар


                  • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                    Първоначално публикуван от zvinko Преглед на мнение
                    Ако ти трябва нещо от евроболт звънакй да ти го напазарувам и пратя.
                    Много благодаря , дай на лични телефон за връзка
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                      Разхвърлих раздатката LT230 , смених всички лагери и гарнитури остана само карето на дифа . Преди бях поръчал мотокарско каре от някакво село до Търново , но чичко Исаев каза че са свършили и чакат да им докарат , така че ще закъснея със събирането (някой да знае откъде може да се намери мотокарско каре ) . Ще монтирам оригиналния КОМ , който обаче е с извод напред , мога да извадя движение напред , но искам да запазя оригиналния съединител на КОМ-а (много интересно и интелигентно решение) за да предпазя лебедката от счупване ...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-15 17.21.14.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5706738

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-15 17.21.25.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5706739

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-15 17.21.34.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5706741
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                        Не сте ми чел темата за Дефендъра.
                        Там съм описал кое какво се прави на кръстачката за мотокар, за да е наистина работеща. Аз имах направена, но я продадох на Крис Виком.
                        Ако се разберете може да получите готова...
                        Има и още какво да се направи по кутията. Например може да преминете на следващ размер лагери към задния кардан, като престържете леглата до размер
                        Прегледахте ли как са всички шлицови съединения-за луфтове? Особено към фланците за карданите.
                        Гледам имате комплект гарнитури... ще ги слагате ли? Старата кутия имаше ли гарнитури или беше само на силикон?
                        Поздрави,
                        Симо
                        Последно редактирано от SIMOCOREX; 16-03-16, 14:06.
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                          Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                          Не сте ми чел темата за Дефендъра.
                          Там съм описал кое какво се прави на кръстачката за мотокар, за да е наистина работеща. Аз имах направена, но я продадох на Крис Виком.
                          Ако се разберете може да получите готова...
                          Има и още какво да се направи по кутията. Например може да преминете на следващ размер лагери към задния кардан, като престържете леглата до размер
                          Гледам имате комплект гарнитури... ще ги слагате ли
                          Поздрави,
                          Симо
                          Не съм чел темата ти , не знаех за нея (ако може дай линк ) а и кръстачката ще работи доста малко тъй като през повечето време ще се кара на заключен диференциал . Гарнитурите ще ги слагам , но ще са добре намазани със силикон , единствено двете гарнитури на диференциала ще са без силикон заради натяга на конусните лагери (вече няколко раздатки LT230 правя по този начин и засега съм ги няма прословутите течове ) . Фланците нямат видими луфтове засега , вътрешните шлици на входящия вал и те са здрави . Кутията навсякъде беше със силикон , но това беше дело на незнаен майстор - личеше си че е била отваряна , по интересното беше че всички болтове бяха с лепило за резби , дори и тези на капачката на блокажа . Задния лагер ще оставя оригиналния колкото издържи (смяната му е много лесна ), а и раздатакта ще е с Патролски кардан и се надявам за избегна причината за разбиването на лагера - късият ход и малкия ъгъл на карето на Ровърския кардан
                          Последно редактирано от Бакалов; 16-03-16, 14:50.
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                            За кръстачката даже и малко да работи има значение кое колко
                            За гарнитурите питам точно заради натязите. Ако оригинално кутията е била без гарнитури е добре да не слагаш, проблема с течовете не поради това.
                            Ако предното и задното тяло на вала с дифа е бил без гарнитури, след слагането на гарнитури ще иска по дебели подложни пластини, а тях трябва да си ги поръчаш отделно.
                            Същото важи и за капака отзад за първичния вал- там където ляга ПТО-то. Имай предвид, че на някои модели между корпуса и плочката с лагера не слагат даже и силикон a Hylomar, точно защото и силикона идва дебел На капачката след това няма значение. Тук същото важи и за гарнитурата.
                            Ако дадеш номера на кутията мога да ти кажа дали е с гарнитури или без.
                            В какво състояние е първичния вал и по-точно шлиците? Там има най-много луфтове по принцип.


                            Ето Линк към темата ми: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181373&page=10


                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                              Утре ще видя номера , че сега не съм в сервиза . Силикона беше много малко , а на капачката на входящия вал нямаше нищо - чело в чело алуминий . Знам за разбиването на шлиците на входящия вал заради влошеното мазане , на засега ги бива (ако трябва по късно ще поръчам нов входящ вал ) Сменил съм няколко мотокарски кръстачки със регулировъчните пластини , досега нямат проблеми - какво се доработва по кръстачката ?
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                                Е прочети
                                Намаля се диаметъра на пръчките


                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X