Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Летни гуменетки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Летни гуменетки?

    За лека кола,обаче? Какви са тенденцийте?
    Изключително съм разочарован от Мишелин пилот,така че ще купувам някакви др.
    Изискванията са ми за висок клас гума,който за 1 сезон,да не е станал на парцал.
    Размера е 225/45/17
    Колебая се между марките,незнам какво да избера,а на гумаджийте нямам доверие. Аз пък съм бос в тематиката и се затруднявам. Съдейки от формула 1 ,не искам и Пирели

  • #2
    От: Летни гуменетки?

    От Пирели напук на общото лошо мнение съм много доволен, за разлика от Гудиър Ф1 - размера който ползвах е 225х40х18 . Освен това пирелито е доста по-евтино.

    Коментар


    • #3
      От: Летни гуменетки?

      Какво тьрсиш от нея?

      Скорост,стабилност,ниска цена или дьлго без да си вади конците преди пьрва смяна на масло?

      Ултрасупердупер всесезонни не ти ли вьршат работа?Аз утрепах 3 комплекта такива на едната кола и ги предпочитам пред мекиците за лято.Е то мойто с тия 2.5 тона леко натоварен не е много кола ма пак е в тая категория.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Летни гуменетки?

        Аз врътнах на маздата около 70-80х.км с оригиналните Bridgestone Potenza RE50 (бяха 215/50/17)... Безпроблемно - доволен съм от държането им..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Летни гуменетки?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Аз врътнах на маздата около 70-80х.км с оригиналните Bridgestone Potenza RE50 (бяха 215/50/17)... Безпроблемно - доволен съм от държането им..

          Сигурен ли ли си в модела?

          Това е чисто лятна гума с твърдост 140, а аз вадя конците на гума с твърдост 220 след около 15 000 километра на която гаранция за пробег не и дават.Добра туринг гума е около 500 твърдост на каучука или държи около 4 пъти повече пробег от тая твоята или около 80000 мили гаранция тук,ти с тоя Бриджстоун по логика трябва да вадиш около половин милион километра преди да се износи до марката и........за това питам.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Летни гуменетки?

            Абсолютно съм сигурен - стоковите на Мазда6 си бяха такива (моя бе средния вариант - 17", иначе имаше варианти за поръчка и с 16" и 18")....
            Сега проверих архива - били са на около 73х.км като я продадох (и още 27300км зимните)...
            Не бяха стигнали репера за 'износени' (бяха с около 1мм над него), но си бяха за смяна де...

            П.С. на третата година смених едната гума. Бе излязла бабуна явно заради скок в дупка с претоварен автомобил в завой при удар в голяма дупка.Бабуната я забелязах при смяната на гумите лятна/зимна. А случката си я спомням, защото само този път имаше тежко поемане на удара от окачването (малко след това ми смениха гаранционно преден лагер на тази страна).
            Ето новата, която дойде (другите гуми бяха добре и не бяха износени, затова смених само едната гума, платена от застрахователя):
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20110313121134.jpg
Прегледи:1
Размер:184.4 КБ
ID:5561188

            П.П.С Bridgestone Potenza RE050A
            Последно редактирано от slowtraveler; 06-02-14, 14:24.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Летни гуменетки?

              Бриджстон са добри, а също Дънлоп, Пирели...
              На пасата бях с този размер Малоя - за цената си бяха добри, но шумяха...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Летни гуменетки?

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=147236

                Доволен от тия
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Летни гуменетки?

                  Баси Маздата,че и 6 ми не от малките.Аз на 300 каучук им извадих конците за една смяна на масло или около 12 000 километра,не устискаха да ги завъртя даже.Дънлопа горе май е 240 или 80% по-твърда гума от тая и е за смяна след около 5000 километра на кола движеща по магистралата с жената вътре.

                  70 и нещо хиляди километра при мен са 2 комплекта гуми с твърдост на каучука поне 500,тия 140 ще им сваля грайфера за 10 000 километра макс.

                  Шапка долу,АЗ поне никога няма да взема гума с твърдост под 200 ако ще за 5 лева да е,на втория месец я хвърлям.За носимост да не говорим,91 не могат да я балансират с месеци,пробвал съм 96 и след седма врътка за 3 месеца гумаджията се отказа и ми даде Мишелин с носимост 99 май и колата заспа.Извода?Мазда ми трябва

                  Това само за идея,а по темата Мишелин Пилот,Дънлопа или Континентал ДСХ Кво беше там,оная с трите индекса,другото е майтап според моите коли поне.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 06-02-14, 17:12.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Летни гуменетки?

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Баси Маздата,че и 6 ми не от малките....
                    Шестицата съвсем не е тежка въпреки размера си (дълга над 4.7м). 'Сухо' тегло е под 1300кг / 147к.с. на предно...
                    А карането ми е плавно но доста агресивно - при плъзване Бриджстона съска, а не свири (сигурен ли си за твърдостта на каучука на този модел?).

                    Иначе като вариант - колега с друга мазда хвърли Потенцата сравнително рано и сложи Тойо Проксис...
                    Разправяше, че е много доволен като пътно поведение и издържливост (а колегата хвърля гуми обикновено до 20х.км )
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Летни гуменетки?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Какво тьрсиш от нея?

                      Скорост,стабилност,ниска цена или дьлго без да си вади конците преди пьрва смяна на масло?

                      Ултрасупердупер всесезонни не ти ли вьршат работа?Аз утрепах 3 комплекта такива на едната кола и ги предпочитам пред мекиците за лято.Е то мойто с тия 2.5 тона леко натоварен не е много кола ма пак е в тая категория.
                      Не не търся най-ниска цена. Търся здравина на самата гума и сигурност с нея. Не карам с 220,но си го настъпвам от време на време.
                      Търся нещо,което ще си запази качеството поне 2 или 3 сезона.
                      Напоследък каквото и да сложа след летния сезон е за изхвърляне. Стават дървени галоши. Ти за какви всесезонни говориш? Аз предпочитам типично лятна гума,но не пречи и др .ако е качествено. Колата я карам само от пролетта до есента.През останалото време юркам джипа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Летни гуменетки?

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...F1%EF%EE%F0%F2

                        това е единственото нещо което държи на моите коли над 25-30 000 мили,Дънлопа вън е на под 20 и няма да извади и 5 още каро го гледам.Това горе яде външния край на гумата ако да ги карам пренапомпани според Мерцедес.Дьржи обаче,кеф ти завои,спиране,тиха е,износена не трепва,баланса и не мърда,250 си ги лепи спокойно,цената и е кофти.

                        По спецификация и дават живот 10 от 10,аз и давам 6 или айде гювеч,7 да е,но ако не сравнявам с нищо друго,ако сравня с Дънлопа махх,Гуд Иьр Игъл Спорт,Иокохама ........и давам 11 направо.Пак казвам-това за моите коли,вън е тъмно и не ме карай да ти снимам задните на 500 каква писта са,бяха предни до преди 2 месеца баси.


                        http://www.michelinman.com/tire-sele...s/tire-details
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 06-02-14, 15:27.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Летни гуменетки?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Шестицата съвсем не е тежка въпреки размера си (дълга над 4.7м). 'Сухо' тегло е под 1300кг / 147к.с. на предно...
                          А карането ми е плавно но доста агресивно - при плъзване Бриджстона съска, а не свири (сигурен ли си за твърдостта на каучука на този модел?).

                          )
                          Да,само това намирам за тия,гаранция няма и е 140

                          140 шанс при мен няма,аз имам един Голф на тавана повече от Маздата
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Летни гуменетки?

                            Босе,точно тва обяснявах,че Мишелин не искам. В момента колата е с тях,ще и ги снимам да видиш на какво прличат.
                            Може при вас и нас,да продават различни Мишелини,но факт е,че аз изобщо не съм доволен от тях.Даже за тях,от всички с които съм карал съм най-недоволен.
                            Колебая се дали да пробвам
                            Dunlop Sp sport 1

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dunlop-sp-sport-01-dsst.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5561203
                            Или Dunlop sp sport max
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:du_sp_sportmaxx_ci2_l.jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:5561204

                            Искам,обаче да прегледам и някакви др. варианти,но незнам изобщо коя друга марка да гледам. Както казах Пирели не съм карал,съдя за тях по формулата и като гледам,как са осрали там нещата,си представям какви смеси ползват за обикновенните гуми. Японците примерно конкуренция ли са на останалите производители?Имат ли хубави модели гуми от тоя клас? Как са Yokohama,Toyo или Falcen?Това което съм харесал изобщо спада ли към добрите гуми? Изобщо ей такива неща ми се въртят из главата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Летни гуменетки?

                              Аз виждам какво пишеш и виждаш и аз как сьм ревал,че ми тьрка бордовете на гумата,НО ако сравня с марките които си изброил и други които аз изброих и ти казвам,че от Мишките по-добри за парите си няма ЗА МОИТЕ КОЛИ.

                              Носимост на гумата ми трябва над 100,по вьзможност 103,скоростен индекс ми трябва до около 300,че аз лепя 250 като ми падне,размер ми трябва 255 и като и кача 2 тона и половина натоварен и го сурна от 200 до 0 и на третия месец сьм за гуми.От един дьльг списьк с гуми само единични бройки са с тоя индекс натоварване,а от тях единици са с каква да е гаранция и каучук над 300.Гума на 200 каучук ми кара двойно по-малко от гума 500 което е нормално и като спецификация и като логика,НО пьк много трудно се намират на половин цена,а и да се намерят ми остава далавера разходката по гумаджиите.

                              Рев не рев следващите са па Мишки от спорт серията,просто свинята ги сгьва на закуска,няма смисьл да сменям задни гуми на всяка смяна на масло,предните да минават задни и до полови смяна на масло да го хвьрлям и тях.Говоря за Гуд Иьр Игьл с каучук 240/ ГРЕШКА,300 БИЛ,ОЩЕ ПО ВЬТРЕ /,носимост 103 и скоростен индекс до 300 км/ч.

                              Тойо,Фалкьн,Йокохама..........ше ги папка като солетки,а и сьвсем не сьм сигурен дали имат 255/45/18 с каучук над 300,носимост над 100 и скоростен до 300.


                              Дьнлоп Махх ти е другия избор еле ако колата не ти ги кльопа много - дьржи на бой,дьржи на мокро,спира,тиха,не яде,баланса и дьржи,но пьк 20% по-евтина от Мишките,а я хвьрлям на 60% от жовота им,от финансова гледна точка пак не ми се врьзва ако не ги намеря на половин цена.


                              Може и аз да сьм грубиян и лесно да ми се трошат нещата ма колата дьржи с години,жената дьржи с петилетки та нежен ше дойда даже
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 06-02-14, 17:09.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X