Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Летни гуменетки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Летни гуменетки?

    http://www.tirerack.com/tires/tires....omCompare1=yes

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gy_eag_f1_asy2_ci2_l.jpg
Прегледи:1
Размер:12.6 КБ
ID:5561206


    Size: 255/45R18
    Sidewall Style:Blackwall
    Serv. Desc:103Y
    Load Range:XL
    UTQG:300 AA A

    Това гума ли е?Ухааа,скоростен над 180 мили в час,103 носимост,300 каучук или двойно и горница над Маздовата гума............и задрьж да ти снимам какво ги прави на 12 000 мили като 9 са били предни примерно.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Летни гуменетки?

      Ето я,прекрасно говно.Колата е при мен от под 13 000 мили,основен детевоз,е сега карах сина на училище с нея.Гумата вибрира пьрвите няколко минути ако не сьм карал колата 4-5 дни да речем,после се оправя,струва почти колко Мишката и дьржи тройно по-малко.Тия от предни минаха задни,задните са на боклука от преди поне 5 000 километра,сега сьм с Йокохама там и нямам още отзиви,спира.

      От кой Мишелин не си доволен?
      Прикачени файлове
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Летни гуменетки?

        Босееее ... как мож си караш колата с таквиз сликове бре (... кой па го казва - присмял се хърбел на щърбел)

        За твоите прасета Бридж и Файр -стоун (от средния клас нагоре) може да са читави, ама за тия по-уЕките коли са си като чиста пластмаса.
        Пирели, Дънлоп и Гудиър ако мога и аз да съ изкажа. Забравих Toyo .
        Последно редактирано от Slick; 06-02-14, 18:44.

        Коментар


        • #19
          От: Летни гуменетки?

          Файърстоун няма да сложа никога,Бриджстоун и те така,не намирам такива които ще ми издьржат поне 2 смени на масло.

          Тия имат още малко,не са до марките и за задни стават,Гудиьр от 'убавите уж,по-хубави от тия нямало и на,виждаш ги колко дьржат.Е успокоението е,че като ги взимах нови бяха произведени 3 години преди това та на половин цена уж ма на финала пак ми остава ходенето при гумаджии.

          От Дьнлопа както казах сьм доволен по всички показатели ако ги намериш на 550 долара как ги взех аз вместо на 1100 за Мишелина,ако трябва да ги плащам на 850 или 900 кинта ще имат да взимат,Мишките и вЪрти.И т'ва никакви сликове не са,да ти покажа задните на моя,че там нямам АСРи и нищо не ме спира,деца няма в тая кола и ми е любимец като вали.Нищо не тьрся от там обаче,Мишелин на 5 и половина години и 6 смени на масло или над 45 000 мили.

          Това на коли които мачкат гумите и аз който малко обичам да мачкам колите.Ако питаш брата и той е за Мишки,неговата Хонда Сивик им врьтна 80 000 мили и ги хвьрли щото бяха остарели вече,а грайфер си имаше.Там обаче и Вида Спорт да сложиш пак ще издьржи,ела се пробвай на една от моите ако да е вечно лято и да видим до кьде ще издраска.
          Бриджстоун Потенца имах на 124ката за предни,задни хвьрлих за 4 месеца,Фалкьн нещо си ма там беше малко ненормално,че колата по едно време даваше над 30 на 100 и вадех парченца от дисковете при смяна на масло в скоростите,на финала превзе една ограда заедно с едно дьрво и пожарен кран та нямам идея до кьде щеше да издьржи Бриджстоуна,като цяло обаче не спираше добре и много цвили и вибрира при скорости.


          Много ми е интересно от кои Мишки не е доволен колегата.На бащата прасенцето е 97 с големия осмак,Мишелин Пилот са там,на сестрата SLa е пак с Мишки Пилот та и там оплаквания никакви,на майка ми 124ката втори комплект Мишки трепе..........
          Последно редактирано от BENZBOSS; 06-02-14, 21:01.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Летни гуменетки?

            Все пак колегата пита за гуми за лек автомобил....
            Иначе за летните - бях абсолютно разочарован от летните Гудиър - деформираха се много лесно (слаби бордове) поне двата модела които съм пробвал... И губеха и баланс...
            От тогава - не вземам летни GoodYear... Иначе за зимните - никакъв проблем...
            Мишленки - да... Държаха доста, но бяха и доста пластмасови - не държаха много добре на пътя... Но бяха поносим компромис...
            Последно редактирано от slowtraveler; 06-02-14, 21:56.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Летни гуменетки?

              Аз останах доволен от Dunlop SP. Изтърках два комплекта от тях.
              Монтираха ми ги с 40 000 км гаранция и три контролни прегледа през определен пробег.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Летни гуменетки?

                От пилота не съм доволен,но в момента на изуст незнам,точно кой е....ще погледна утре.
                На 2 сезона,а изглеждат,като все едно съм карал с тях 12г. нон стоп.Нацепени,изтъркани... а бе зле са...
                В мобилето продаваха една Волга,с оригиналните заводски гуми... е ми по-добре изглеждаха от мишелина ми Май ще пробвам с Дънлопа,да видим какви цени ще им обявят,че то май ги няма в момента.

                Коментар


                • #23
                  От: Летни гуменетки?

                  Е па по лек от моята кола каква да е?Не се и уточнява каква е та и за това намесвам среден размер,леко голяма и едно уж спортно кабрио с гуми от каквито той не е доволен.

                  Супер доволен от това как се държи Мишелина на сухо,на малолитражки под Хонда Сивик / там беше Дестьни модела / не съм ги пробвал.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Летни гуменетки?

                    Цедка е колата... W204.... не е от най-тежките

                    Коментар


                    • #25
                      От: Летни гуменетки?

                      Цедка,резервната на бащата,черна,гуми Мишелин Дестьни,никакви нерви там,а се кара само лятото,че зима няма тук.Евтина колица изоставена от сестра ми,смисъл от супердупер гуми нямаше,но на финала пак старата изпитана марка.

                      баси,какъв е тоя Мишелин там???
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Летни гуменетки?

                        Здравей,ако ти е интересно ще ти споделя опита си с летни гуми.Една от колите ми е около 210-220коня,1100кг.-предно предаване.В опитите да я накарам да тръгва добре по светофарите (стрийт рацер съм)съм карал с няколко различни марки.Michelin pilot-не стават за целта,твърди са;Yokohama S-drive-същото;Pirelli(P-6000-не помня добре това ли беше модела)-пълно ''дърво''.След обстойно проучване купих-TOYO R1R(treadwear-140!!!)-мнооого меки,обаче какво сцепление имат .На мокро се даржат нормално-адекватно.В заключение ще кажа,че на кола карана предимно лятото-не бих сложил друга гума.Моля,не нападайте ,че ще се износват бързо.Гарантирам,че всеки километът изминат с тах е удоволствие от шофирането и ПОВЕДЕНИЕТО на колата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Летни гуменетки?

                          Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                          Моля,не нападайте ,че ще се износват бързо.Гарантирам,че всеки километът изминат с тах е удоволствие от шофирането и ПОВЕДЕНИЕТО на колата.

                          Е те това е важно,а не колко ти карат гумите.Аз поне нямам по 1000 долара за гуми всеки месец и гледам с 2 куршима маймуни да ловя.Не се бьзикам,все едно някой да ми скочи как така 124ка може да харчи над 30 на 100,е па може,кеф ЦЕНА ИМА.

                          Малко суха теория,че знаеш ли кой чете - ако една гума с твьрдост на каучука 100 вади по 20 000 километра до марката,то една гума с каучик 200 ще извади 40 000 километра сьс сьщото каране или двойно на 100те,гума с каучик 500 тук се намира и с гаранция от 80 000 мили което е 120 000 километра грубо.Не пишат обаче кой кара и на какво е кара,само сухи данни.Чисто лятна гума с каучик 500 едва ли ще се намери,180-220-240-300 примерно.

                          Аз и за това питах всесезонни оправят ли я тая кола,че на моите примерно на половин цена да им намеря летни гуми пак не ми излиза сметката от кьм мангизи и пробег,а пьк нищо спортно няма в колите.На 124ката едно време не сьм и смятал,то не може да вьрти гьз през светофар и да се чудя кьде са и гумите.


                          Та кеф цена има еле ако тьрсиш екшьн и нормално возене.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Летни гуменетки?

                            Освен горепосочения Pilot sport a/s имаш ли др. предложения за всесезонна?
                            Колега, това Тойо е спортна гума. Не е за мене,просто няма смисъл от нея. Да не говорим,че като икономичност и шум не е от най-добрите до колкото знам.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Летни гуменетки?

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              .....Малко суха теория,че знаеш ли кой чете - ако една гума с твьрдост на каучука 100 вади по 20 000 километра до марката,то една гума с каучик 200 ще извади 40 000 километра сьс сьщото каране или двойно на 100те,гума с каучик 500 тук се намира и с гаранция от 80 000 мили което е 120 000 километра грубо.Не пишат обаче кой кара и на какво е кара,само сухи данни.Чисто лятна гума с каучик 500 едва ли ще се намери,180-220-240-300 примерно.
                              В тази суха теория навярно смятат износването при търкаляне на гумата.
                              Но според мен може да се намеси друг фактор - твърдата гума ще превърта / поднася много по-лесно...
                              И може да се получи обратния резултат - твърдата гума при дадено шофиране да се износи по-бързо защото се пързаля/поднася/ трие по асфалта, докато по-меката, но и с по-добро сцепление гума просто няма да превърта толкова често и ще се износва в друг режим - ще се търкаля...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Летни гуменетки?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                В тази суха теория навярно смятат износването при търкаляне на гумата.
                                Но според мен може да се намеси друг фактор - твърдата гума ще превърта / поднася много по-лесно...
                                И може да се получи обратния резултат - твърдата гума при дадено шофиране да се износи по-бързо защото се пързаля/поднася/ трие по асфалта, докато по-меката, но и с по-добро сцепление гума просто няма да превърта толкова често и ще се износва в друг режим - ще се търкаля...
                                Ми не ми се получава поне при мен даже при положение,че Мерца накланя предните в завой.Пак казвам - средния го кара 90% жената по магистрала с около 120,долу горе нежно го кара,я му даде всичкото сено я не за разлика от мен.И на тая кола ако и сложа 220 каучук ги хвьрлям за смяна и половина на маслото,ако ги сложа на моя малкия и ги карам нежно ще карат 2 смени,а за задни на 500 ще издьржат една смяна.


                                Освен Пилота препорьчвам другия Пилот,че да се повторя - 4 Бенца са с такива в момента и проблеми или оплаквания никакви.Това от опит,от тестове в нета кликай долу.

                                http://www.tirerack.com/tires/survey...jsp?type=UHPAS

                                ОБАЧЕ виж Дьнлоп МАХХ кьде е в кочината и на кое място е СКАПАНИЯ ГУДИЪР,моите коли вьн точно обратното казват в категорията летни гуми,ако трябва излизам да снимам пак.

                                Брата кара предни Иокохама на неговия 500,аз карам на моя такива,но са сравнително нови гуми и не са видели много тормоз,на 60% от цената на Мишките са и стават за доизносване .
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X