Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

    ​ЗДРАВЕЙТЕ .. на всички, казвам се Христо Барбов и съм от гр. ШУМЕН, и имам нужда от Вашата помощ. Преди месец зукупихме с моя баща като подарък за 60 годишнината му, дългогодишната му мечта .. ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOtec двигател, 136 к.с., внос от Швейцария. При огледа на колата, вдигането на стенд, шофирането и др. такива манипулации .. показаха, че колата е в много добро състояние (тя и е в такова), но в последсвие след като реших да я пробвам на малко по-дълго разстояние, се прояви проблем с ОБОРТОМЕРА, което се оказа доста дискомфортно по време на шофиране и към момента ме смущава и притеснява. Та какъв е проблема всъщност .. При загрят двигател .. по време на движение .. в извънградски условия .. се усеща едно придърпване на колата .. ОБОРТОМЕРА както е в положение 2 500 - 3 000 оборота .. забива до 0 .. и пак се връща .. до това си положение .. и в този момент е придъпрването. Също така в градски условия ми се случва по време на движение, независимо от предавката .. изведнъж джипа изгубва обороти и гасне (многооо неприятни и изкл. опасно .. ако е в трафик). Още по-лошото е, че не го прави постоянно .. или в определен цикъл от време .. а когато си поиска. На място при форсиране на двигателя .. това прескачане на ОБОРТОМЕРА се получава над 5000 оборота (по мнение на техн. лице). След като го усетих, веднага отидох на диагностика .. и на майстор където съответно ми казаха да сменя ДАТЧИКА на КОЛЯНОВИЯ ВАЛ - ок .. сменихме го, но проблема си остана. Тръгнахме с майстора по веригата, ДАТЧИК на РАЗПРЕДЕЛИТЕЛНИЯ ВАЛ .. и от там не е проблема (върнахме стария датчик). Преминахме към кабелите .. оказа се, че са бутани от преди (явно е опитвано да бъде оправена в Швейцария, но несполучно) .. сложихме за проба нов комплект .. и от там не е проблема. Почистихме потенциометъра и дроселовата клапа .. но уви, не отново а за пореден път останах с напразни надежни за справяне с този проблем. Преместих колата при друг майстор .. и той тръгна по същата верига .. и все още не може да разбере откъде е проблема. Не разбирам много от автомобили, но по логически път .. този проблем, няма да е толкова виден (установихме че кабелите са бутани от преди, както посочих по-горе), при положение, че може би и за това е бил продаден .. от предишния собсвеник. Започвам да се съмнявам на първо място - в компютъра (сърцето на колата) .. но пък и той не е на двигателя (доколкото знам), а в таблото - не съм убеден все пак, на второ място - да взема въздух от някъде и да лъже клапата .. кога да отваря и затвяра, а от там да се обърква двигателя, на трето място - да се получава някакъв вакуум .. или нещо подобно. Вече се обърках много и не знам какво да предприема. При желание и възможност Ви МОЛЯ да споделите становище по посоченото по-горе.

    Предварително благодаря за вниманието Ви и отделеното време ..

    С уважение ..
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-02-14, 08:36. Причина: Шрифт

  • #2
    От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

    А свещи, бобина и стъпков мотор как са?
    СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
    ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

    Коментар


    • #3
      От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

      Фронтерата А или B е?
      СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
      ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

      Коментар


      • #4
        От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

        ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOtec двигател, 136 к.с.,
        По описанието на двигателя трябва да е B
        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

          Първоначално публикуван от stancho_drifta Преглед на мнение
          ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOtec двигател, 136 к.с.,
          По описанието на двигателя трябва да е B
          Поздрави
          Mоята е А с горните характеристики.
          По проблема за залагам на калпава маса.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

            Аз залагам на бобина

            Коментар


            • #7
              От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

              На мен ми мирише на комутатор.

              Коментар


              • #8
                От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                И аз бих препоръчал да се огледат прецизно кабелните снопове, буксите в колонките и бушонните блокове. Това е някоя хлабава или окислена връзка. Профилактично е добре да се огледат и сменят евентуално с качествени бушоните и да са почистят гнездата им. Може да има проблем и с плочката ("клемореда") на контактния ключ. Комутатор според мен е малко вероятно. По-скоро може да е бобина.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                  Бобина или връзките на кабелния сноп, който минава през главата.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                    Аз па залагам на 2 независими проблема. Единия с бобина което си им е проблемно на тия ( респективно задължително нови свещи и кабели ). И втория с таблото което също си им е проблемно.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                      Не е невъзможно, ама е малко вероятно проявлението на два проблема да съвпада по време. Проблемът прилича на моментна загуба на захранване.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Не е невъзможно, ама е малко вероятно проявлението на два проблема да съвпада по време. Проблемът прилича на моментна загуба на захранване.
                        То оборотомера изключва баш около 3000 оборота. Тогава явно вдига точно толкова напрежение на бобината та да прекъсне. Ама така само си гадаеме... може и маса на мотора да е... сещам се и за още 2-3 неща ама това трябва да се пробва на място. Жалко че е от Шумен
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                          Това с оборотомера е само ако фронтера Б...Ако е масата на мотора ще има промяна и в показанията на другите уреди.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                            Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                            Това с оборотомера е само ако фронтера Б...Ако е масата на мотора ще има промяна и в показанията на другите уреди.
                            е нали установихме че е фронтера Б?
                            В таблото има реле което при нисък волтаж или липса на маса почва да жужи и шашка различни уреди, не винаги всички накуп. При мен например само скоростомер. При ниско напрежение по време на стартер се ресетва трип компютъра. Така че има доста варианти на този проблем. Ти така категорично що го заяви? При твоя опит с този проблем какви са ти съветите?
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                              Защо не провери налягането на помпата да не би при високи обороти да има недостиг на гориво

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X