Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

    Като загасне пали ли веднага без проблем?

    Коментар


    • #17
      От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

      Никъде в темата не е упоменато изрично че става дума за фронтера б! А моя опит с тези проблеми показва че масата на датчиците за температура и налягане на маслото(ако го има) взимат маса от мотора. При кофти маса на мотора показанията им отиват нагоре. ПС - единственото което ме навежда на мисълта че става дума за ОФБ е споменаването на датчик на разпределителните валове....

      Коментар


      • #18
        От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

        Здравейте .. !!! Благодаря предварително за съжденията Ви и съжалявам, че не можах да отговоря своевременно на всички Ви относно изказаните становища и мнения за което се извинявам (поради ангажираност извън България) .. Та ФРОНТЕРАТА е Б (дълга база). За пореден път не можаха да открият проблема .. многократно ми заявиха при компютърна диагностика .. че няма нещо което да е нередно или смущаващо. Няма и механичен проблем .. !!! Съвета на компетентно лице .. е да го ползвам до къде проблема не твърде фрапантен .. т.е до къде се счупи. Също друго което ми прави впечатление е .. че въпросното придърпване се получава .. най-вече при лоши и разбити пътища (кърпени на парче и т.н.) .. т.е. при силно клатене .. явно губи захранване в контактното гнездо .. без да съм убеден на 100 % (на хубав път) го прави много рядко .. до 1-2 пъти в най-лошия случай. Намекнаха ми и за проблем в таблото .. и евентуална негова смяна (дефект на самата марка автомобили). По горе из мненията се породи въпроса дали пали веднага след като угасне .. на 80 - 90 % пали трудно, разликата от 10-20 % е за палене от първи път.
        Но засега ще го караме така .., запланувал съм в зависимост от проявите на колата да сменя таблото и контактното гнездо .. а в последвтие и захранващите кабели. При допълнително Ваше мнение и становище ще разширя списъка с необходимите интервенции.
        Благодаря на всички Ви за отзивчивостта .. да сте живи и здрави, и всички сторени от Вас добри дела да Ви се връшат тъпкано .. )

        Коментар


        • #19
          От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

          Ако имаш съмнения в таблото, свали го. Всеки, който работи с поялник може да ти презапои спойките по него. Свалянето и презапояването е описано доста подробно в две теми. Това вместо да се хвърляш да купуваш друго табло ( па макар и втора употреба ).
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #20
            От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

            Съветвам те като начало да смениш свещите. Не са скъпи. После зачисти масата на двигателя, макар че ако е от нея няма да върти и стартерът. После смени филтъра на бензина. И накрая провери бобината.

            Коментар


            • #21
              От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

              Трабва да търсиш някой еладжия, щом го прави само в движение и при неравности с комп. диагностики няма да хванеш проблема. Освен ако се прави диагностика в движение. Според мен имаш ел. проблем.
              СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
              ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

              Коментар


              • #22
                От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                А инжекторите, може и да са запекли.
                СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                Коментар


                • #23
                  От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                  А вакумите проверили

                  Коментар


                  • #24
                    От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                    Ако бях на твое място щях да послушам колегите - взимаш един контактен спрей и започваш да махаш и чистиш всичко едно по едно. И сглобяваш едно по едно всичко разглобено! Цял ден, 4-5 бири и си стигнал до проблема. Вече съм го правил това на 2 коли - без отказ.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                      Здравейте,
                      Преди да Ви усведомя за решението на проблема изказан от мен .. бих искал да Ви благодаря за съветите, които ми дадохте, всички те ми помогнаха да придобия по-добра представа и идея за разрешаването на този ребус, благодаря Ви още веднъж и то най-сърдечно. Та при закупения от мен Джип, проблема се оказа .. окислена връзка при сноповете .. и проблем с датчика на ограничителя .. в момента проблема е отстранен .. Джипа е в страхотно състояние и се наслаждаваме на карането. Невероятна машина, харесва ми въпреки всички първоначални мои предубеждения относно тази марка и модел, разхода на гориво е : А95 - (извънградско 7-8/100) (градско 13-14/100).

                      Коментар


                      • #26
                        От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                        Дано да няма други проблеми.
                        СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                        ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                        Коментар


                        • #27
                          Проблем с паленето на Фронтера Б 2.2 екотек

                          Здравейколеги от форума, ще съм благодарен ако може в една тема обединим всичкидискусии относно проблеми с ел. инсталациите и работата на ДВГ на нашитефронтери. Имам Фронтера Б, 2.2 екотек бензин 136 к.с. 2000г. със следнияпроблем -трин пали само с помощта на спрей, между 2000 и 3000 оборота моментнозабива, нестабилни обороти на празен ход и придърпва по време на движение.Проблема е и при студен и загрял двигател. Вече пет месеца по сервизите истановището е, че всичко по джипа е перфектно, на диагностика всичко ебезупречно, но проблема с паленето и вървенето не се оправят. Смених датчицитена разпределителния и коляновия вал, компютъра, датчици за температура наантифриза, бензинова помпа и свещи. Явно проблема ми е в инсталацията на ДВГ-тои диагностиците не могат да го открият с лицензиран софтуер /който за тях ебезупречен/. Мобата ми е ако можеш публикувай малко снимки и повече подробностиза твоя проблем с окислената връзка при сноповете /къде точно се намира, как гоустанови и как да проверя в моя случай за евентуален такъв проблем/ и тозидатчик на ораначителя /какво представлява и къде се намира/, за да търся и мояпроблем. Явно фронтерките си имат слаби места по ел. инсталацията, а майсторитев БГ не им разбират много и дават съвети за смяна на скъпи детайли и възли отсобствено любопитство. Предвварително благодаря и на всички останалисъфорурмисти, които ще споделят своето мнение и опит, отосно подобни проблеми сфронтерките.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА, 2.2 бензин, ECOTEC - проблем с ОБОРТОМЕРА ..

                            Здравей колега поздравления за справянето с проблема. Искам да помоля за малко повече инфо за твоя проблем и начина за неговото отстраняване. Имам Фронтера Б 2.2 екотек 2000г. със същият проблем с ДВГ-то /обороти, първо палене и последващ работа на мотора/, ако можеш дай малко повече инфо и снимки, че ми писна от сервизи и майстои а джипа не пали и не пали на студено

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с паленето на Фронтера Б 2.2 екотек

                              Първо, като съвет вземи пиши малко по-четливо, модераторите няма да се кефят да ти редактират всяко изречение. Ако пишеш от телефон, просто ни го спести Отностно майсторите... писна ми от прехвалени майстори, които си оставят ръцете! Вече тръгвам при случайни майстори към, които нямам никакви очаквания, мога и да попадна в момент на читав и отговорен човек. Не съм много наясно точно с твоята машина, но като гледам си изброил доста неща... хубаво според мен е да пробаш и с друга бобина, но недей да купуваш, а намери от кой да вземеш само за тест, че достатъчно пари си вкарал, като гледам без да има положителен ефект... и това цялото заради "кадърни" майстори...
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с паленето на Фронтера Б 2.2 екотек

                                Благодаря за съвета, само исках да попитам възможно ли е бобината да работи когато си иска и да дава променливо напрежение, защото според диагностиката е здрава, ама и проблема се появява когато си иска. И ако бобината е здрава да се насоча към търсене на проблем в инсталацията на ДВГ-то, защото друго не остана по колата не пипано.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X