Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Да разбира се. С два пръста. Ако мотора е студен. Ама ти не го прави.
    Защо?Стана ти ясно,4е моята е фалшивичка ли?

    Коментар


    • #17
      До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

      Разбира се ,че най-доброти за автомобила е това ,което инжинерите са сметнали. Единственият и проблем е че когато се развали може да разбереш твърде късно. При екстремна употреба (кал, прах , вода) живота и пада драстично.От друга страна скачаш в дълбокото и с нея няма опасност за радиатораа , а ел. вент. трябва да не забравя да ги ,,цъкна '' във водата.В крайна сметка ,аз съм на мнение че за ,,спокойна ''употреба на джипа , най-добре си е виското.От там на татък си правим експерименти.Без нея пък джипа чувствително си променя мощноста.
      П.С. Колега с ел помпа с бай пас няма да промениш нищо (изпитано).Послушай Redair , промий си питата на радиатора- помага повече.Аз например съм с радиатор с по големи отвори и няма задръстване
      Информативно :два ел вент.(от морга) датчици окабеляване, труд =около 200 лв.
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #18
        До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Да разбира се. С два пръста. Ако мотора е студен. Ама ти не го прави.
        Забелязах,че в друг раздел от общия"Автомобили 4х4"има тема виско муфа-там пак казват,че ако я задържиш с ръка"трябва да се сменя"???Обърках се---без лоши чуства

        Коментар


        • #19
          До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

          Първоначално публикуван от kiril georgiev Преглед на мнение
          Забелязах,че в друг раздел от общия"Автомобили 4х4"има тема виско муфа-там пак казват,че ако я задържиш с ръка"трябва да се сменя"???Обърках се---без лоши чуства
          Ама май не си забелязал, че става въпрос за различни случаи.

          Да, при работещ, но още СТУДЕН мотор можеш да задържиш перката с ръка (или например с навит на руло вестник) и това е напълно нормално. Просто, когато двигателят още не е загрял, вискомуфата не е зацепила.

          и

          Да, вискомуфата ти е за смяна, ако можеш да повториш горното упражнение със спирането при ЗАГРЯЛ двигател. Само че тогава НЕ се опитвай да го правиш с ръце. За всеки случай. Защото ако вискомуфата ти е читава, тя ще е зацепила и ще върти перката яко, така че пръстите ти ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

            Аз съм тествал много муфи на Ферози с ръка и всичките могат да се задържат с ръка(повече няма да го правя защото някой ги зацепват твърдо, ама наистина твърдо ) и на топъл и на студен двигател, което ме навежда на мисълта, че при обороти над 4-5 000 виското няма да може да зацепи достатъчно перката при огледед на натоварването и това може би е причината за греене на Ферозите след 4000 оборота...

            А колегата с цената около 300 лева за муфа - ами ако за теб е поносимо консуматив на тази цена за 10-20 000 КМ за мен не е, консуматив е нещо което струва 1-2-5-10-15МАКСИМУМ% от колата за година/20 000 КМ а това май не е така(сложи съединител, накладки, масла, ремъци, шайби и други дребни неща ако и те имат такива цени то мисля това не е ефективно и аз бил правил всичко възможно ако искам да запазя и ползвам автомобила да намаля значително тези разходи със замяната им от по-евтини други марки или технически променя конструкцията за да задоволи изискванията ми...

            Много поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Ама май не си забелязал, че става въпрос за различни случаи.

              Да, при работещ, но още СТУДЕН мотор можеш да задържиш перката с ръка (или например с навит на руло вестник) и това е напълно нормално. Просто, когато двигателят още не е загрял, вискомуфата не е зацепила.

              и

              Да, вискомуфата ти е за смяна, ако можеш да повториш горното упражнение със спирането при ЗАГРЯЛ двигател. Само че тогава НЕ се опитвай да го правиш с ръце. За всеки случай. Защото ако вискомуфата ти е читава, тя ще е зацепила и ще върти перката яко, така че пръстите ти ...
              Да може-явно не сам разбрал-моята при студен работещ двигате не може да се пипне(пробва го майстор)и при топъл също.Дали майстора не е успял или си е фалшива?Защото е нова.

              Коментар


              • #22
                До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Аз съм тествал много муфи на Ферози с ръка и всичките могат да се задържат с ръка(повече няма да го правя защото някой ги зацепват твърдо, ама наистина твърдо ) и на топъл и на студен двигател, което ме навежда на мисълта, че при обороти над 4-5 000 виското няма да може да зацепи достатъчно перката при огледед на натоварването и това може би е причината за греене на Ферозите след 4000 оборота...

                А колегата с цената около 300 лева за муфа - ами ако за теб е поносимо консуматив на тази цена за 10-20 000 КМ за мен не е, консуматив е нещо което струва 1-2-5-10-15МАКСИМУМ% от колата за година/20 000 КМ а това май не е така(сложи съединител, накладки, масла, ремъци, шайби и други дребни неща ако и те имат такива цени то мисля това не е ефективно и аз бил правил всичко възможно ако искам да запазя и ползвам автомобила да намаля значително тези разходи със замяната им от по-евтини други марки или технически променя конструкцията за да задоволи изискванията ми...

                Много поздрави,
                Приятел-при положение,че днес разбирам за това,че муфата се сменя на толкова километри-не си мисли,че ми стана хубаво!!!Когато я копувах си нямах идея за това,че се сменя на 20 000 или 40 000км.

                Коментар


                • #23
                  До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                  Колега Добре дошъл в клуба на горските инвеститори...) колко още има да разбереш...колко пробойни в банковата сметка ще направиш...ееех кеф цена няма

                  Но при все това за консумативи няма да давам по 1/2 автомобил на година

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Колега Добре дошъл в клуба на горските инвеститори...) колко още има да разбереш...колко пробойни в банковата сметка ще направиш...ееех кеф цена няма

                    Но при все това за консумативи няма да давам по 1/2 автомобил на година

                    Поздрави,
                    Един път се ЖИВЕЕ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Вискомуфите са с две логики. Едните работят на зацепване, другите на разединяване. Каквото и да ги правиш, си им остава неотстранимият проблем с преливането между камерките. Което и ги вади от строя. Така че въпреки хубавината на идеята, всичко е стигнало до практическия край на възможностите си, и изобщо не е хубаво.
                      Освен ако. Преди няколко години разработиха нов клас високомолекулни стабилни полимери, на които и лесно се регулира температурата на втвърдяване. Сега познайте защо автомобилните фирми продължават да произвеждат и продават буклуци. Въпреки елементарната, достъпна и за занаятчии технология, муфата струва повече от хубав карбуратор. Повреждането и струва основен ремонт на двигателя.
                      Има ли въпроси?
                      Да!

                      Преливането/непреливането между камерите означава, че вентилът не затваря (или не отваря, в зависимост от логиката). Тъй като самият вентил е прекалено просто нещо за да му се случи нещо, вероятно проблема е в биметалната пластина.

                      Ако до тук съм прав следва, че тези на които гръдната жаба не им позволява да сменят муфата при всяка смяна на ремъка (примерно) могат с малка рационализация (дупка с резба и винтче) да превърнат автоматично регулируемото затваряне/отваряне на вентила в ръчно (зимно/лятно примерно)

                      Та ето го и въпроса: Прав ли съм?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                        Руснаците намериха някакви на които може. На други не можело. Така или иначе ги изхвърлят и проблемите им приключват. Ако ше минаваш през реката - да слезеш и да свалиш ремъка. Ако те чакат километри бездънни локви кво ще правиш? На електрическите вентилатори слагаш едно копче в кабината, и не се интересуваш от глупости. Слагаш допълнителна помпа от Газела в парното, ако няма да се мотаеш цял ден под водата - все ще свърши работа.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                          Като сте подхванали темата и като гледам, че няколко патруладжии са се намесили ще споделите ли от къде и каква муфа да си взема за 2.8 тд? Предполагам че и при неоригиналните има по-читави и по-калпави, затова питам. Мерси.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #28
                            До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            Като сте подхванали темата и като гледам, че няколко патруладжии са се намесили ще споделите ли от къде и каква муфа да си взема за 2.8 тд?
                            А сега де! Като правих моя, момчетата ми я купиха и хич не помня каква беше марката.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                              Защо ве Сашо, за 100-200 лева вземаш читав радиатор с 2 перки а може и по-евтино...мен ако не - поне Стефан не слушаш ли по-горе

                              Термо датчиците са стотинки + малко кабел малко прекъсвач в кабината и песен на уста и готина джипка пред блока

                              Поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                                Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                                Ако до тук съм прав следва, че тези на които гръдната жаба не им позволява да сменят муфата при всяка смяна на ремъка (примерно) могат с малка рационализация (дупка с резба и винтче) да превърнат автоматично регулируемото затваряне/отваряне на вентила в ръчно (зимно/лятно примерно)

                                Та ето го и въпроса: Прав ли съм?
                                Тц, не е добра идеята. Вярно, така регулираш според климатичните условия,.... ами според натоварването? Ами според скоростта на движение? Пример: катериш на първа як баир и въпреки, че е студ -20 градуса пак ще прегрее

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X