Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Защо ве Сашо, за 100-200 лева вземаш читав радиатор с 2 перки а може и по-евтино...мен ако не - поне Стефан не слушаш ли по-горе

    Термо датчиците са стотинки + малко кабел малко прекъсвач в кабината и песен на уста и готина джипка пред блока

    Поздрави,
    Първо вече съм с чисто нов радиатор и нямам желание да го сменям. И второ все си мисля, че производителите на доста от по сериозните машини са предпочели виското пред ел. мотора разполагайки с много повече знания и опит от мен, та да ги рационализирам.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #32
      До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      ... съединител, накладки, масла, ремъци, шайби и други дребни неща ако и те имат такива цени то мисля това не е ефективно и аз бил правил всичко възможно ако искам да запазя и ползвам автомобила да намаля значително тези разходи със замяната им от по-евтини други марки или технически променя конструкцията за да задоволи изискванията ми ...
      Мдаааа, значително се намаляват разходите като се кара с вода вместо с антифриз, използват се евтини масла, които за сметка на това се сменят по-рядко, маслени филтри се сменят по-рядко, но за сметка на това с такива от 10-на лева, без клапан, смяна на въздушни и горивни филтри - к'ви са пък тия глезотии - и т.н. ГолЕми икономии, големо нещо!

      И после - тоя двигател бил боклук, оня прегрявал, трети не знам си какво правел ...

      Има една приказка "Икономията е майка на мизерията" ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
        Мдаааа, значително се намаляват разходите като се кара с вода вместо с антифриз, използват се евтини масла, които за сметка на това се сменят по-рядко, маслени филтри се сменят по-рядко, но за сметка на това с такива от 10-на лева, без клапан, смяна на въздушни и горивни филтри - к'ви са пък тия глезотии - и т.н. ГолЕми икономии, големо нещо!

        И после - тоя двигател бил боклук, оня прегрявал, трети не знам си какво правел ...

        Има една приказка "Икономията е майка на мизерията" ...
        +1
        LZ1RED

        Коментар


        • #34
          До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Мдаааа, значително се намаляват разходите като се кара с вода вместо с антифриз, използват се евтини масла, които за сметка на това се сменят по-рядко, маслени филтри се сменят по-рядко, но за сметка на това с такива от 10-на лева, без клапан, смяна на въздушни и горивни филтри - к'ви са пък тия глезотии - и т.н. ГолЕми икономии, големо нещо!

          И после - тоя двигател бил боклук, оня прегрявал, трети не знам си какво правел ...

          Има една приказка "Икономията е майка на мизерията" ...
          Да беше онва да го вкараш. Ама акъл е братче - не влиза.

          Коментар


          • #35
            До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

            И защо мислиш че големите фирми произвеждат добре?
            Ей ти пример. Преди време държавния бюджет на Русия беше примерно 26 милиарда долара. Пак в същите години годишният оборот на автомобилният тунинг в Щатите беше 29 милиарда.
            Изводите?
            Те ти строго доказателство, че автомобилната промишленост просто прахосва материали и произвежда вторични суровини на главните си конвейри. На очите си ли да вярвам, или на рекламата за идиоти? НЕ РАБОТЯТ вискомуфите, и това е. НЕ СТАВАТ.
            Ще си туриш ли кашон резервни муфи в багажника? За след всяко прегряване, всяко цопване във водата, всеки път като е висяла на лебедката и гряла два часа? Неразливаемата се мастилница става. Вискомуфата - не.

            Коментар


            • #36
              До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Ще си туриш ли кашон резервни муфи в багажника? За след всяко прегряване, всяко цопване във водата, всеки път като е висяла на лебедката и гряла два часа? Неразливаемата се мастилница става. Вискомуфата - не.
              Ами за два часа на лебедка не знам какво ще стане с вискомуфата, но вече един път съм оставал без алтернатор. Не след 2 часа, а след много по-малко време (може би 10-15 минути с презакачанията). Колкото да го мина на лебедка ей това тук.

              След алтернатора скоропостижно умря и акумулаторът. Само че тогава се прибрах. На собствен ход. Само дето момчетата ми осветяваха пътя.

              Дали това щеше да бъде възможно, ако вместо с вискомуфа охлаждането разчиташе на електрически вентилатори, гълтащи по н'ам си колко ампера? Май щеше да се спи в планината ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                Умрялата муфа е като умрелия акумулатор - няма вентилатор. Електрическите не умират от такива работи, защото ги изключваш с едно движение и без да гасиш мотора. Ако ще се бавиш повече във водата - пусни си парното. Само му тури газелска помпа, та да върти водата ентусиазирано. Тя пие малко ток.
                За акумулаторите отдавна е казано. По-добре сложи два ако ще по 55 Ач, отколкото един, та и 120 да е. Правилното сякаш е изобщо два по 74. И няма да ти трябва фенерче.

                Коментар


                • #38
                  До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                  Интересна ми е темата защото и мойта вискомуфа е сдала багажа. Ама като се замисля, за какво всъщност е тя? Не е ли по-добре да зацепя перката постоянно да се върти? За какво тя трябва да се зацепва само при висока темп.? Нали за това има термостат! Нещо не миога да я схвана логиката от нуждата от вискомуфа. Хайде за ел.винтилатора, той се върти с по-голяма скорост от коляновия вал и помага за охлаждането. Ама за виското????? След като пределната му скорост е скоростта на въртене на двигателя???
                  Може да ми е тъп въпроса ама.... разяснете ми.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #39
                    До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Като сте подхванали темата и като гледам, че няколко патруладжии са се намесили ще споделите ли от къде и каква муфа да си взема за 2.8 тд? Предполагам че и при неоригиналните има по-читави и по-калпави, затова питам. Мерси.
                    От магазина за японски части на бул."Черни връх" , който е пред стадиона в Драгалевци.По спомени от преди 2-3 месеца: оригинална Нисан -590лв. друга японска- 200лв.
                    Аз купих "другата" но още нямам богати впечатления, вероятно е с по-къс живот, но става.
                    VARADERO SD2

                    Коментар


                    • #40
                      До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                      Всъщност, дайте ми идея как да я зацепя постоянно пък после ще соделя отзивите си. Аз лично се надявам да спре да ми загрява по магистралата когато съм с 4000 оборота.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #41
                        До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                        Термостата е твърде груб и примитивен регулатор. Това е прагова релейна система, и се явява по-скоро авариен клапан. Когато температурата в печката достигне опасна за нея температура се отваря, и с това работата му свършва. Повече не регулира нищо.
                        ДВГ е топлинна машина, и температурата на частите и е най-важното нещо за работоспособността и изобщо. В частност - за оптимизацията на параметрите и. Ако искаш да имаш максимална мощност, минимален разход, дълъг живот - погрижи се да държиш температурата в правилните граници.
                        Вентилатор на коляновия вал е най-примитивната схема. Тя само охлажда, за сметка на това че потокът зависи от оборотите на вала пряко, може да и се припише някаква уж регулация. Но практически винаги преохлажда. Всички следващи конструкции следят температурата на радиатора, и в зависимост от нея повече или по-малко прецизно се опитват да я поддържат постоянна и каквато е предписана. Почти толкова примитивни са муфите. Те са изпълнителни механизми, с вграден в тях датчик. В електромагнитните това е магнит, който работи по точката на Кюри. Фиксирана е за всяка конкретна сплав, муфата включва при въпросната температура и се изключва под нея. Регулирането вече е по-плавно. Вискомуфата предава нарастващо усилие на вентилатора в цял диапазон от температури, и затова регулира уж още по-плавно.
                        Последното което може да се направи при класическата компоновка на моторния отсек са електрическите вентилатори. Датчиците им са бързи и безинерционни в сравнение с муфите, алгоритъмът на управление може да се оптимизира, и те наистина могат да поддържат правилна температура на двигателя. В нашия случай имат и ценното свойство да могат принудително и да изключват и да се включват за преохлаждане на мотора когато е нужно.
                        Въпросът с надеждността на коя да е от схемите е нееднозначен.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                          Аз съм открил за себе си най-правилният подход, първо бях само с муфа (явно не работеща) сложих 2 ел. вентилатора отпред с принудително вкл./изк. вършеше работа горе-долу след това прегрях мотора, махнах муфата и сложих вентилатор с датчик, и сега нямам проблеми по задръстванията си пускам ръчно 2-те помощни перки и като карам офф. а ако случайно не обърна внимание или е много жега си се пуска датчика и големия вентилатор, проблеми с тока нямам и със загряването също още повече, че съм си взел по-студен датчик и държа темп. на мотора по-ниска от заводския му вид. Това с муфата е много хубаво но пролемът е че наистина си струва пари и си трябва навременна инспекция даже честа бих препоръчал но пък нямаш никаква бекъп система и ако се случи на път или в гората си оставаш без охлаждане и живота на мотора е минути, по-добре без лебедка и светлини отколкото без мотор. ( не че имам лебедка но така си мисля.)
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Това с муфата е много хубаво но пролемът е че наистина си струва пари и си трябва навременна инспекция даже честа бих препоръчал но пък нямаш никаква бекъп система и ако се случи на път или в гората си оставаш без охлаждане и живота на мотора е минути, по-добре без лебедка и светлини отколкото без мотор. ( не че имам лебедка но така си мисля.)
                            Развалена вискомуфа можеш да приведеш в годност (чрез постоянно зацепване) и със самонарязваща рапидка (Фулда кАжи бе ). С повреден алтернатор и изтощен акумулатор оставаш не само без лебедка и светлини, но и без охлаждане, ако си с електрически вентилатори. Как се поправя с подръчни средства изгорял диоден блок например?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                              Сега разбрах защо тъпите американци слагат перка с виско на вала и пред нея ел вентилатор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Сега разбрах защо тъпите американци слагат перка с виско на вала и пред нея ел вентилатор.
                                Ами, може и да не са чак толкоз тъпи ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X