Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Чернобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пътуване до Чернобил

    Преди малко повече от 20 години, имах нещастието да се забия по ония земи. В смисъл - изобщо не съм си търсил белята, просто грешката тръгна от там, че никога не съм знаел къде точно на майната си е Чернобил като география. До тогава си мислех, че е някъде далеееч-далеч от цивилизацията... Както и да е. Така или иначе бяхме в Киев, а се струпаха една камара почивни дни, на мен ми стана скучно, а и имах някакви виртуално познати украинки някъде наблизо. За който не е ходил нататък - 100 километра са си съвсем наблизо даже. Не ми се изпада в подробности, но след както поизтрезняхме, ме помъкнаха на някаква електричка (пътнически влак ... горе-долу), да ходим някъде си. Дремем на гарата и чакаме въпросното чудо на транспорта да се появи. И ми прави впечатление, че ВСИЧКИ помияри наоколо, 15тина парчета, (за ония земи, бездомните псета по подобни глухи гарички са си нещо обичайно), имат:
    а) малко странна стойка и
    б) малко шантава походка
    Всичките гадове бяха с несъразмерно дълги задни крака, стойка на Москве с прясно шпренгвани ресьори и когато тръгват от място ВИНАГИ правеха крачка встрани. Започвам да се чудя, аз ли съм слънчасал, снощната водка ли е била нещо менте, или тук имат някакви по-интересни породи. И като попитах... и като разбрах КЪДЕ съм всъщност... и нЕма да ви разказвам колко бързо забравих за украинките, сгънах си партакешите и драснах обратно за Киев
    Сега ми е смешно, обаче ... тогава не ми беше. И това на почти 50 километра от Чернобил и то горе-долу 7 години след аварията.

    Не знам как е сега положението и, честно да ви кажа, не искам и да знам. Подозирам, че повечето подобни мутации отдавна са изчезнали но въпреки това не ме влече нататък. Щом обаче ви е кеф - ослушвайте се за по-влажно време. Хем прахоляка ще е по-малко, хем визуалните ефекти са по-качествени


    П.П. Вени, знаеш ли какво ми разказаха хората там? Че две седмици след аварарията, са започнали да евакуират децата. Щото нали секретност, политика, бла-бла... То и тук, ако помиш, никак не бързаха с предупрежденията... поне с официалните.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #47
      От: Пътуване до Чернобил

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Всичките гадове бяха с несъразмерно дълги задни крака...
      Е, да де - дълги крака, дълги крака
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Пътуване до Чернобил

        Отлично ги помня тия години, и как се шушукаше..
        Кой какво е чул по радиото, не БНР, естествено.

        Ама, какво от това - всичко, което можеше да ни се случи, се случи - и това - преди трийсе лета.

        Е, не ми се удължиха краката, за съжаление на Гагич..

        Какво ми се удължи.. за радост на други ( всъщност, може и на Гагич )... ми нищо не ми се удължи.

        Скъси ми се косата - това за радост моя, че пестя от гребенчета..

        И ми се намали гаранционния срок - от тогава досега - падна с трийсеикусур лазарника.

        Ама кво ми пука?

        Стефчо - я кажи - тогава, като си бил там, чуваше ли се как им се удължават задните крака на припятските девици? Или ти, така, тихичко ги раздалечаваше?

        Коментар


        • #49
          От: Пътуване до Чернобил

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Стефчо - я кажи - тогава, като си бил там, чуваше ли се как им се удължават задните крака на припятските девици? Или ти, така, тихичко ги раздалечаваше?
          Човекът казва преди 20-на години, че бил там. Девици с бъдещи дълги крака е трябвало (туй според Пенчо) да са се родили около 1986 г. и след това. Демек - човекот не е бил дрЪт педофил, че да разтваря краката на 10-годишни
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Пътуване до Чернобил

            Няма и 10. 6-7-8. И не съм изобщо гледал, щото имаше на 17-18-19... Както и да е, отплеснАхме се
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #51
              От: Пътуване до Чернобил

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ето само един пример за журналистика. За съжаление даже е по темата
              Търтьо, това е на светлинни години от коментираната статия, във всяко отношение. Аз нямах предвид информацията, съдържаща се в дадената статия, нито вярността и, а калпавият начин, по който е написана. Ако бях програмист колкото тоя/тая е журналист, много отдавна щеше да ми се е наложило да се преквалифицирам или да умра от глад.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Пътуване до Чернобил

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Търтьо, това е на светлинни години от коментираната статия, във всяко отношение. Аз нямах предвид информацията, съдържаща се в дадената статия, нито вярността и, а калпавият начин, по който е написана. Ако бях програмист колкото тоя/тая е журналист, много отдавна щеше да ми се е наложило да се преквалифицирам или да умра от глад.
                Кликнал ли си на линка - кликнал си
                Значи е достатъчно добра
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Пътуване до Чернобил

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Кликнал ли си на линка - кликнал си
                  Значи е достатъчно добра
                  Тоя път съм кликнал, другия път може и да не кликна. Вече си имам няколко подобни сайта, в които не кликам. Тоест не е достатъчно добра. Имам и 2-3 сайта, в които кликам всеки ден по много пъти. Не че те са на някакво велико ниво, ама чак толкова езиково/мисловно безсилие не помня да съм засичал скоро. И това при положение че моя милост е много далеч от това, което бих нарекъл "богат речник" и правилно изразяване или правопис.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Пътуване до Чернобил

                    По
                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Нямаш шанс "неорганизирано"... Най-малкото гидът няма да те заведе до гробище с радиоактивни отпадъци, какъвто риск има за търсещите сървайвъл обиколка.
                    По данни от наши хора, възможно е дс се влезе "през оградата", но е незаконни и ако те барнат - последствията са сериозни...
                    Също има и "трафиканти", действащи незаконно, които могат да ти направят обиколка...
                    Въпроса е: струват ли си тези рискове?
                    Трети вариант е: на датата от трагедията вратите са отворени почти за свободен достъп, заради хората, желаещи да посетят родните си места. Тогава може да се пробва да се мине за "местен"...


                    Зор няма, любопитство има.
                    Освен реактора има доста интересен и уникален военен обект...

                    Може ли повече информация? Какъв е този военен обект?
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • #55
                      От: Пътуване до Чернобил

                      https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94...6%D0%B8%D1%8F)
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #56
                        От: Пътуване до Чернобил

                        На мен пак ми се ходи там,толкова красиви жени на едно място не съм срещал никъде.

                        Обаче съм забелязал и друго.Украинките до към 40-те си години са като кукли Барби ,след 40-те буквално замясват на баби яги,бързо и внезапно прегарят.

                        п.п И не,нямам нужда от никакво удължаване никъде,ама мечо пух ...
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #57
                          От: Пътуване до Чернобил

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение

                          БЛАГОДАРЯ!
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • #58
                            От: Пътуване до Чернобил

                            В общи линии - по-голямата част "Зоната" в момента, в радиационно отношение не е по-опасна от зона Б-5 в София...
                            Трябва да се положат завидни усилия за да си докараш неприятности в здравословно отношение.
                            Даже неистово се търсят "горещи места" (с повишен радиационен фон), че да е по-интересно на "сталкерите" /никакви официални екскурзии не ходят по тия места / -
                            "куката" от ИМР;
                            гробището с МОаЗ-и до станция Янов (ако не са го разгребали),
                            "таинствения сандък" в мазето на завод Юпитер ;
                            и най-вече - "жуткий подвал" (тук ако не се вземат мерки, наистина има реален шанс като нищо да си глътнеш "гореща частица", фона и той си е респектиращ)
                            но все пак (без да броим късмета да глътна неправилния прах в мазето..) за да успея да събера доза застрашаваща ме здравословно, то ... трябва да спя барем две денонощия в "куката" (примерно) ...

                            Много от знаковите места за посещение вече на практика ги няма... - гробището за техника в Рассоха го разчистиха /там имаше един единствен ценен за посещение "експонат" - робота "Джокер" /, самия култов изглед към централата (примерно от "мост смерти") с новия саркофаг го няма вече...

                            От моя гледна точка заслужаващи посещението си са:
                            (законни)
                            -музея с ликвидаторска техника в Чернобил;
                            -паметника на ликвидаторите (пак там);
                            -с много условности - Припят чрез екскурзия някаква;
                            -Митинското гробище в Москва;

                            (незаконни )
                            - "сталкерско" влизане в зоната;
                            - "подвала" задължително (последно бяха засипали входа, но пак се влизаше);
                            - завод Юпитер;
                            - сградите на пожарната част (забравил съм номера) първоначално пристигнала да "гаси" пожара в централата;
                            - селата на север от река Припят (като по-рядко посещавани, са се и запазили повече непокътнати);

                            Всички тия обаче най-малкото могат да доведат до неприятности с властите, и среден риск за здравето (не толкова от някакво наличие на повишен фон, а до тривиалното - да те изядат някъде вълците и мечките и змийте ).

                            "Зоната" ми е в топ 3 места "да отида задължително" през живота. Бях стигнал доста напред в разговорите за посещение ("черно"... )...., но дойде 2013-14 година и всичко (засега) отиде по дяволите... /отделно - както казах, някой неща просто вече ги няма../.
                            И все пак - в бъдещето пак ще се "задълбава" в таз посока...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Пътуване до Чернобил

                              Обаждай се ако ще ходиш, особено ако е на "собствен ход", а не самолети, маршрутки.
                              Иначе в Нови хан радиационния фон бе вчвра 0.14 микро силверта/ час, а в Беларус, лятото, на 40 км от Зоната, на тяхното КПП бе до 0.53 и средно около 0.49.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #60
                                От: Пътуване до Чернобил

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                На мен пак ми се ходи там,толкова красиви жени на едно място не съм срещал никъде.

                                Обаче съм забелязал и друго.Украинките до към 40-те си години са като кукли Барби ,след 40-те буквално замясват на баби яги,бързо и внезапно прегарят.

                                п.п И не,нямам нужда от никакво удължаване никъде,ама мечо пух ...
                                ако знаеш колко си прав
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X