Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин читав цветен лазерен принтер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    Ниските класове на Xerox от доста време са чист Samsung.
    И не само ниските, софтуера и доста от карантията си е на дръпнатите(Южна Корея, за японците се извинявам, ама нали са от една раса), не разбрах каква е врътката им с хамериканците, да не говорим че и касетите са им еднакви. Аз съм с един Phaser и един Workcentre, тефлонирах им барабаните в Бг и сега си свиркам, единият има проблем с формтерната платка и все не остава време да го погледна. Скенер частта на мултифукционалните е желязна, адф-те за разлика от на HP работят безупречно. За цветно ползвам един мастилен Канон с 5 пълнителя и печата страхотно, пълня си ги сам и си ресетвам чиповете. Тоя цветният ксерокс е добър, стига да е гледан, търси със скенер обаче, да може и да копираш, успех
    Последно редактирано от trent; 20-02-15, 21:03.

    Коментар


    • #62
      От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

      Здравейте !

      Реших да си взема цветен лазерен принтер изчетох темата но в предвид че , е от преди две години може ли някой да ме посъветва какъва марка и модел да купя.

      Нещо актуално в момента като качество ,дълговечност ,цена.

      Трябва ми за снимки да домашния албум .
      В къщи сме 13 души и се снима доста сега снимките са на твърди дискове но се разглеждат трудно.

      Снимките ще са 1500 и на горе годишно.

      Бюджет до към 500 - 600 лева, ако има и по евтини варианти добре дошли.

      Да може да се презареждат касетите друго не знам какво ще е полезно да има като екстри.

      Втора употреба подходяща машина също бих взел.
      Последно редактирано от Николай Колев; 31-12-17, 11:00.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #63
        От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

        Kyocera, Oki, Konica Minolta, Xerox, напоследък пак и HP, явно са ги пооправили последните по-високи модели - и за какво натоварване месечно? Бих взел принтер не за 1-2000 л. месечно, а за над 15000 л. После се оказва, че и за година е по-добрия вариант. Евтините - излизат скъпо... Без значение цветен или монохромен, само принтер или мултифунционален... Само с оригиналните консумативи, без да се бърника и "пълни"... това в скромен офис

        P.S. Скоро ще направя смимки на контейнери за техника в център за рециклиране... Ще се хванете за главата.
        Последно редактирано от ivied; 31-12-17, 14:24.

        Коментар


        • #64
          От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          - и за какво натоварване месечно?
          за 2000 снимки годишно .
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #65
            От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

            В къщи съм със Самсунг - 50-100 снимки годишно, на работата и двата са Konica Minolta. Единия с 200-300 на ден... дзвер! За цветните само - за чернобелите може и по 500-1000 да са... Ползва се и като копир и скенер. Нормално е някоя секретарка да е забравила да превключи от цветен на монохромен режим... Или от сканиране от/до пощата и да го принти... И яко джасане... Не знам, може вечер и за секс да го ползват Другия се ползва само от 5 души - техник не съм виждал от 1 година да сменя касети или нещо подобно - 50-100 на ден, пак смесен режим.
            Последно редактирано от ivied; 31-12-17, 14:57. Причина: секс

            Коментар


            • #66
              От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
              за 2000 снимки годишно . [/I]
              Сигурен ли си, че лазерната снимка ще ти допадне като резултат? При това че говорим за ниския ценови клас цветни принтери?
              За снимки е за предпочитане мастио. Ако се печата много се добавя система за непрекъснато подаване...

              Коментар


              • #67
                От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                В офиса от няколко години ползвам цветен Шарп ARM351N размер А3...
                Проблеми не сме имали. Много съм доволен - има си всички удобства - мрежов принтер и мрежов скенер с мейл. Има си харддиск и място за флашка...
                Общо взето - перфектна работна машинка. Снимки за фотоалбум не бих печатал на него... По-точно се печатат рапорти със снимки, и става много добре, но без претенции за фото-снимка, която да си я сложиш в семейния албум
                Много ме кефят няколко параметъра:
                1. Събира доста хартия - в момента съм му сложил 2х500л А4 + 1х500л А4R + 1х 500л А3. Не се занимаваш постоянно да проверяваш има ли хартия - праща ти мейл ако нещо почне да намалява. Праща ти и подробен месечен отчет за копия, сканове, печат и т.н..
                2. ADF работи достатъчно добре... И обръща листите.
                3. Има сортиране на екземплярите на отделните серии (отмества ги странично - не взех класьор с 20-30 изхода, въпреки, че ми го подаряваха - заемаше доста място.
                4. Има степлер - много удобно за подготовка на документация...
                5. Има изходи от двете си страни - удобство, когато с него работят няколко човека в офиса.. Например счетоводството си търси документите от едната страна, а другите - от другата...
                Дали е евтин - доколкото си спомням го бях взел около 2500лв втора ръка... Ама от сегашна гледна точка - избил си е парите отдавна - т.е. ми е евтин
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                  Звънни на " Фактор " ,много разбрани хора, обясни какво ти трябва и ще ти предложат точния принтер и картридж. Сигурен съм, че ще останеш доволен! Весели празници!

                  Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #69
                    От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Снимки за фотоалбум не бих печатал на него... По-точно се печатат рапорти със снимки, и става много добре, но без претенции за фото-снимка, която да си я сложиш в семейния албум
                    Точно, това имах предвид и аз. И цената на посочената Коника Минолта също е в този диапазон.
                    Но на практика 1 такъв се разнява на 10 за по 500 лв... а ако сложим и консумативите, стават поне 15.
                    Мога да видя модела, ако някой се интересува.
                    Последно редактирано от ivied; 01-01-18, 19:41. Причина: 1=15

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X