Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин читав цветен лазерен принтер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    От фирмата която ми го продаде ( а те са най големите във Варна за зареждане на тонери ) ми казаха че можело да се сложи тонер за повече копия или можело да се напълни повече. Но дори и да не е така пак няма да ме събори цената
    Тази касета е за 1000 копия, дори да събереш като количество тонер за 1500 копия в нея принтера брои хиляда копия и иска нова касета. Следва ресет на зъбните колела на касетата и пак брои хиляда копия. Няма вариант да се направи за повече, освен ако нещо не се пипа софтуерно по самия принтер, но не мисля, че си заслужава, пък няма да ти признаят и гаранцията след това. Ама щом "най-големите във Варна" така са казали, няма да спорим. Реалната цена за зареждане на тази касета е не повече от 20-22лв без ддс, оригиналната е 65лв без ддс. Смянаната на барабана също е около 30-40лв за 12000 копия както написа и колегата по-горе. Да не забравиш да го регистрираш на сайта на Brother.bg - получаш още една година гаранция и става с 3-годишна такава, не знам дали са ти го обяснили това в "най-големите във Варна".
    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
    2007 HOMDA FMX 650

    Коментар


    • #47
      От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

      Да допълня за номера с пълненето на този Brother. Наистина принтера брои 1000 копия, но реално касетата има голям търбух, и без проблемно може да се напълни до горе и да печата по около 2600 копия. Номера е просто на 1000 копия касетата да се ресетира със зъбните колела. Реално на касетата се правят 3 ресета като по средата на 3 тия в един момент печата почва да избледнява защото тонера свършва...

      Коментар


      • #48
        От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

        a, някои читави и по-редки на пазара марки които пропускате?
        като Kyocera, Oki, Konica Minolta?
        Гледам цени в amazon.de - съвсем прилични...

        Коментар


        • #49
          От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          Kyocera
          След горчив опит със сигурно 4-5 модела както от нисък, така и от висок клас, за щастие не собствени, това говно и като подарък да ми го дават, не го ща. То не бяха претенции към хартия, смяна на ролки и кво ли не още. И това за период сигурно 7-8 години, така че не е и от моделната им гама по години - нещо генерално сбъркано има в тая фирма.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

            Kyocera бяха велика марка принтери преди 10-на и повече години. Едни познати експлоатираха няколко принтера среден клас и им се правеха по 40000 копия (четиридесет хиляди!) копия на дуплекс месечно с пълнен тонер и най-евтината хартия до която можеха да се доберат. Барабаните им издържаха по четири месеца. След 2 години на по милион копия ги смениха пак с kyocera по-висок клас и щяха да ги счупят с чукове на 2-рия месец.

            Коментар


            • #51
              От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              След 2 години на по милион копия ги смениха пак с kyocera по-висок клас и щяха да ги счупят с чукове на 2-рия месец.
              Именно това имах предвид. 2-3 на познати от различни модели (от базови до такива за средно натоварване), и един служебен във фирмата, дето работеше жената, някакъв със всякакви свирки и камбанки по него. Купиха го нов, и от нов постоянно правеше проблеми, сменяха му кво ли не, и ги задължиха да го ползват с някаква си хартия, от което проблемите естествено не приключиха. Говно тотално. Как пък на един читав от тая фирма не попаднах, за всичкото време откак се пиша компютърдия.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Kyocera бяха велика марка принтери преди
                опира и до както винаги... но гледам, че по офиси, бюра, книжарници на запад от Виена
                се използват предимно Kyocera, Oki, Konica Minolta...
                затова и попитах за вашите впечатления, и не са само с размерите на ракли, има и по-компактни 4 в 1,
                че и аз съм се загледал за нещо такова... ама за под 5000 копия на година, няма смисъл и да говорим...
                и не държа въобще да е цветен...

                Коментар


                • #53
                  От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                  Еба...и, прочетох темата-цялата и никой не написа емблематичната японска фирма, станала нарицателно. От години се занимавам с това, частно и не толкова, имам доста личен опит и служебен такъв, както и в сервиз на реномираните марки. Няма да величая никоя, както и да оплюя друга, просто за всеки влак си има пътници. Ако някой има нужда от съвет, консултации или ремонт-тел. в подписа. Успех

                  Коментар


                  • #54
                    От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                    Разкажи ни де. Информацията от сервизи винаги е полезна. Коя е тази емблематична японска фирма в лазерните принтери?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                      Xerox, вероятно. Ако се абстрахираш от неща като общодостъпни драйвери, цени на консумативи и прочее битовизми.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Xerox, вероятно. Ако се абстрахираш от неща като общодостъпни драйвери, цени на консумативи и прочее битовизми.
                        Ниските класове на Xerox от доста време са чист Samsung.

                        И на мен ми предстои да отпечатам около 1000 страници, като на поне 700 от тях има текст + цветни картинки (не са големи).

                        Та взех да се замислям дали да не си взема някаква много евтина цветна машина. Общо взето целта е да се отпечатат тези страници и после да си стои в къщи, като ще се полза от дъжд на вятър. Но все пак ще остане нещо, вместо да да парите само за разпечатване и след това да не остане нищо.

                        Разглеждам най-евтините предложения на цена под 300 лв.
                        - HP LaserJet CP1025 Color Printer - цена 220 лв (оригинална цветна касета за 1000 копия - 105 лв, черно бяла за 1200 копия - 97 лв)
                        - Canon i-SENSYS LBP7018C - цена 282 лв (оригинална цветна касета за 1000 копия - 103 лв, черно бяла за 1200 копия - 92 лв)
                        - Цветен LED принтер Xerox Phaser 6000 - (оригинална цветна касета за 1000 копия - 75 лв, черно бяла за 1000 копия - 117 лв)

                        За тези лазерните, мисля да презареждам касетите. Стига да е възможно и да има чипове. На Ксерокса ми харесва идеята, че продължава да работи на черно-бяло, дори и да свършат цветните касети.

                        Имам и една еретична идея:
                        - мастилено-струйно 3в1 Brother DCP-J100 - 220 лв. Като цяло ми харесва, че е 3в1. Има отделни мастилници за четирите цвята. Като оригиналните струват по около 16 лв/бр. Дават им 2400 страници за черната и по 1300 за цветните мастилници , което си е доста. Няма да се занимавам с презареждане, а ще ползвам само оригинални консумативи. Ще мога да си копирам, когато се налага. Лошото е че е мастилка и ще дойде момент в който ще запече и ще го изхвърля.

                        Като цяло знам че за толкова пари няма нищо качествено. Но така или иначе тези пари ще ги дам за разпечатване. Колкото изкара след това - все е кяр. Не ме интересуват мрежови и безжични интерфейси.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #57
                          От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          - Цветен LED принтер Xerox Phaser 6000 - (оригинална цветна касета за 1000 копия - 75 лв, черно бяла за 1000 копия - 117 лв)
                          Ако колегите със сервизите кажат ОК, сериозно бих се замислил за тоя.

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          За тези лазерните, мисля да презареждам касетите. Стига да е възможно и да има чипове. На Ксерокса ми харесва идеята, че продължава да работи на черно-бяло, дори и да свършат цветните касети.
                          За HP-то е възможно и има чипове. За останалите не знам.

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Имам и една еретична идея:
                          - мастилено-струйно 3в1 Brother DCP-J100 - 220 лв. Като цяло ми харесва, че е 3в1. Има отделни мастилници за четирите цвята. Като оригиналните струват по около 16 лв/бр. Дават им 2400 страници за черната и по 1300 за цветните мастилници , което си е доста. Няма да се занимавам с презареждане, а ще ползвам само оригинални консумативи. Ще мога да си копирам, когато се налага. Лошото е че е мастилка и ще дойде момент в който ще запече и ще го изхвърля.
                          Не си причинявай това.

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Не ме интересуват мрежови и безжични интерфейси.
                          А би трябвало. Ако не сега, то за в бъдеще все ще потрябват. Хубаво е да има поне LAN, за да можеш да го вържеш към рутер например. Ако Wifi - още по-добре, просто последното е някоя и друга кинта отгоре.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Ниските класове на Xerox от доста време са чист Samsung.

                            И на мен ми предстои да отпечатам около 1000 страници, като на поне 700 от тях има текст + цветни картинки (не са големи).

                            Та взех да се замислям дали да не си взема някаква много евтина цветна машина. Общо взето целта е да се отпечатат тези страници и после да си стои в къщи, като ще се полза от дъжд на вятър. Но все пак ще остане нещо, вместо да да парите само за разпечатване и след това да не остане нищо.

                            Разглеждам най-евтините предложения на цена под 300 лв.
                            - HP LaserJet CP1025 Color Printer - цена 220 лв (оригинална цветна касета за 1000 копия - 105 лв, черно бяла за 1200 копия - 97 лв)
                            - Canon i-SENSYS LBP7018C - цена 282 лв (оригинална цветна касета за 1000 копия - 103 лв, черно бяла за 1200 копия - 92 лв)
                            - Цветен LED принтер Xerox Phaser 6000 - (оригинална цветна касета за 1000 копия - 75 лв, черно бяла за 1000 копия - 117 лв)

                            За тези лазерните, мисля да презареждам касетите. Стига да е възможно и да има чипове. На Ксерокса ми харесва идеята, че продължава да работи на черно-бяло, дори и да свършат цветните касети.

                            Имам и една еретична идея:
                            - мастилено-струйно 3в1 Brother DCP-J100 - 220 лв. Като цяло ми харесва, че е 3в1. Има отделни мастилници за четирите цвята. Като оригиналните струват по около 16 лв/бр. Дават им 2400 страници за черната и по 1300 за цветните мастилници , което си е доста. Няма да се занимавам с презареждане, а ще ползвам само оригинални консумативи. Ще мога да си копирам, когато се налага. Лошото е че е мастилка и ще дойде момент в който ще запече и ще го изхвърля.

                            Като цяло знам че за толкова пари няма нищо качествено. Но така или иначе тези пари ще ги дам за разпечатване. Колкото изкара след това - все е кяр. Не ме интересуват мрежови и безжични интерфейси.
                            Ако обмисляш мастилено струен Брадър, защо не помислиш и в/у AiO HP OfficeJet 6830? Черното мастило за 1000 страници е 45-46 лв!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #59
                              От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Xerox, вероятно. Ако се абстрахираш от неща като общодостъпни драйвери, цени на консумативи и прочее битовизми.
                              xerox пък кога станаха японци. Нещо съм пропуснал.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                                Върпосният Ксерокс за мене е краен вариянт. На работата имаме 20-тина черно-бели Phaser 3010 - по същата лазерна технология. Въобще не стават. Всичките след два пакета хартия започнаха леко да повтарят изображението. На някои от тях започна да засяда хартия, която се вади много трудно, без да разглобяваш целия принтер. Това поради факта, че не е с нормална тонер касета, ами е с една кутийка. Хартията засяда на изходящите ролки, като набива целия лист. Самия принтер се разглобява трудно, защото всички капаци са на гадни щипки

                                За барабана намерих следният цитат:

                                Барабана е вграден в машината. Ако стигнеш до смяна - сменяш принтера - това е политиката на Xerox при този модел. Барабана го дават за уж 30'000 копия и се смята че в домашни условия, за кавито е предназначен този принтер като клас, ще ги стигне за 10-тина години и нагоре ...
                                Неоригинален барабан, само барабан не се предлага като част.
                                По-скоро колебанието ми е между НР-то и мастиленоструйния брадър. Просто Брадъра избива рибата с цената на мастилото къмто броя отпечатани страници.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X