Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин читав цветен лазерен принтер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

    При захранванията/батериите за лаптопи поне има някакво основание за това. При тонерите няма никакво освен педерастлък.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      При захранванията/батериите за лаптопи поне има някакво основание за това. При тонерите няма никакво освен педерастлък.
      Тука бих могъл да поспоря

      1. От 10 години поне лаптопите си работят с батерии на които няма чипове, и е нямало проблеми. Като и заминат клетките почва да не държи, и си вземаш нова. Така, че не виждам смисъл от чип които да ми казва кога батерията ми е отишла. Още повече, че чипа се бара и батерията пак почва да работи "като нова"

      2. Производителите на принтери не разчитат толкова на надценката при продажба на принтера. Затова са склонни да продават почти без надценка, само и само да си докарат един нов редовен "консуматор" - които за в бъдеще ще купува техните консумативи... Затова принтера струва 150 лв, а оригиналните касетите вървят по 120 лв. Е тука при нас е малко трудно, но някъде по света има хора дето като им свърши касетата отиват и си купуват нова оригинална за 80$, следващия път пак. Още повече, че производителя е написал - "ползването на неоргинални консумативи, намалява живота на вашето устройство, и е възможно да загубите гаранцията си"... И вместо хората да си усложняват живота, си купуват всеки път оригинални касети за по 80$, вместо да им се развали устройството и да трябва да купуват ново за цели 99$
      Затова производителите имат сметка, да защитят устройствата си от "нерегламентирано" зареждане, по всеки възможен начин.... Иначе излиза, че като продават устройствата си със минимална надценка, губят...

      Коментар


      • #33
        От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

        Здравейте,
        Изправен съм пред подобна дилема както колегата, само че ще се печата още по рядко - най много 1000 копия на година предимно черно-бели, мног рядко цветни.
        Та въпроса ми е кой от по горе цитираните комбо машини е най безпроблемен откъм дълго неползване?
        Да речем ще се ползва 2 месеца по 5 копия на ден и после 2 месеца няма да се ползва.
        Може някой път и 5-6 месеца да не се ползва.
        Идеята за комбо машина за домашно позване е поради това че сега се разкарвам насам натам за едно копие или едно сканиране.
        А и ще се ползва във Варна - дали се зарежда и при нас?
        Поздрави
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #34
          От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Тука бих могъл да поспоря

          1. От 10 години поне лаптопите си работят с батерии на които няма чипове, и е нямало проблеми. Като и заминат клетките почва да не държи, и си вземаш нова. Така, че не виждам смисъл от чип които да ми казва кога батерията ми е отишла. Още повече, че чипа се бара и батерията пак почва да работи "като нова"
          Да поспориш за какво? Че е педерастия принтера да иска тонер, при положение че не е свършил?

          Основанието - дори все още се случва да гърмят батерии. След което следват мащабни обратни искупувания, подмени и т.н. От там и основанието, според мен. За разлика от това в свършилия тонер от касетата няма никаква драма - просто престава да печати.

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          2. Производителите на принтери не разчитат толкова на надценката при продажба на принтера. Затова са склонни да продават почти без надценка, само и само да си докарат един нов редовен "консуматор" - които за в бъдеще ще купува техните консумативи... Затова принтера струва 150 лв, а оригиналните касетите вървят по 120 лв. Е тука при нас е малко трудно, но някъде по света има хора дето като им свърши касетата отиват и си купуват нова оригинална за 80$, следващия път пак. Още повече, че производителя е написал - "ползването на неоргинални консумативи, намалява живота на вашето устройство, и е възможно да загубите гаранцията си"... И вместо хората да си усложняват живота, си купуват всеки път оригинални касети за по 80$, вместо да им се развали устройството и да трябва да купуват ново за цели 99$
          Затова производителите имат сметка, да защитят устройствата си от "нерегламентирано" зареждане, по всеки възможен начин.... Иначе излиза, че като продават устройствата си със минимална надценка, губят...
          То това не е велика тайна, ама това не прави въпросните сметчици по-малко педерастки - тонера може да е наполовина пълен, но щом чипа пише че е празен - празен е, и толкоз. Както се вижда - и сега губят от такива като нас. (всъщност аз до сега не съм пълнил касета през живота си ). Просто тяхната печалба отива в някой жичко, дето си е поиграл да разучи какво прави чипа или е докопал информацията за него.

          Предпочитам да си купя нящо като HP1200, дето да работи 20 години и дя няма чипове, без значение на каква цена. Ама няма кой да ми го продаде. Педерастията се състои точно в това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Здравейте,
            Изправен съм пред подобна дилема както колегата, само че ще се печата още по рядко - най много 1000 копия на година предимно черно-бели, мног рядко цветни.
            Та въпроса ми е кой от по горе цитираните комбо машини е най безпроблемен откъм дълго неползване?
            Да речем ще се ползва 2 месеца по 5 копия на ден и после 2 месеца няма да се ползва.
            Може някой път и 5-6 месеца да не се ползва.
            Идеята за комбо машина за домашно позване е поради това че сега се разкарвам насам натам за едно копие или едно сканиране.
            А и ще се ползва във Варна - дали се зарежда и при нас?
            Поздрави
            Днеска намерих време, разходих се по магазините и се сдобих с Brother DCP-7055W лазерно черно бяло мултифункционално у-во за 268 лв. Зарежда се тонера за 30 лв за 1500 страници - 2 ст. на страница което е добре. Само едно нещо не ми допадна. Досега съм ползвал само HP устройства. Този Brother е толкова шумен че бебето се буди през 2 стаи
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

              Шумен, но непотрошим! Правилен избор, няма да съжеляваш

              Коментар


              • #37
                От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                ...Зарежда се тонера за 30 лв за 1500 страници - 2 ст. на страница което е добре.
                На HP-то ми цената е около 50лв със все смяна на чипа. За 2200 страници. Почти същото, демек. Това ако иде реч за пълнене де. Ако нова касета, цената е x2.5. Ако се вземат "2-pack" отива надолу. Ако махна и ДДС-то - още по-надолу.

                ПП: В спецификациите на Brother-а чета 1000 страници, не 1500. Това за стандартния. Друг не се споменава, обаче.
                Последно редактирано от sparkybg; 14-02-14, 18:46.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  ..... Зарежда се тонера за 30 лв за 1500 страници - 2 ст. на страница което е добре....
                  във всяка възможна сметка може да бъдат допуснати всички възможни грешки...

                  В горната сметка със сигурност не си включил барабанния модул, който е с ресурс 12 000 страници и е с цена 130 -150 кинта..

                  Това, че е шумен.. е, шумен си е.... има си обяснение и за това - и се връщаме към еврейския лаф:

                  "Каквото и да си говорим, става въпрос за пари.."

                  мога да обяснявам в подробности, ама..

                  Честито за МФУ-то.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    На HP-то ми цената е около 50лв със все смяна на чипа. За 2200 страници. Почти същото, демек. Това ако иде реч за пълнене де. Ако нова касета, цената е x2.5. Ако се вземат "2-pack" отива надолу. Ако махна и ДДС-то - още по-надолу.

                    ПП: В спецификациите на Brother-а чета 1000 страници, не 1500. Това за стандартния. Друг не се споменава, обаче.
                    От фирмата която ми го продаде ( а те са най големите във Варна за зареждане на тонери ) ми казаха че можело да се сложи тонер за повече копия или можело да се напълни повече. Но дори и да не е така пак няма да ме събори цената
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                      Veni, я кажи, къде в София да ми направят читава профилактика на HP CP1515n. Пораженията са от пълзящи "домашни любимци". Работи си, печати си, но усещам че са лазили по места вътре, дето не е трябвало. Чат-пат ми дава че му е отворено чекмеджето за хартията без да е отворено, по-често се самопочиства и калибрира, понякога се случва да го направи 2 пъти последователно и прочие неща.

                      Бих го засилил направо към теб, ама с родните куриери не знам дали ще стигне и ще се върне цял, пък и не му пазя кашона. А и е тежка, гадината.

                      Може и на ЛС.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        във всяка възможна сметка може да бъдат допуснати всички възможни грешки...

                        В горната сметка със сигурност не си включил барабанния модул, който е с ресурс 12 000 страници и е с цена 130 -150 кинта..

                        Това, че е шумен.. е, шумен си е.... има си обяснение и за това - и се връщаме към еврейския лаф:

                        "Каквото и да си говорим, става въпрос за пари.."

                        мога да обяснявам в подробности, ама..

                        Честито за МФУ-то.
                        Мерси за пожеланието.
                        Тези 12000 копия са ми 30-40 години при сегашната употреба
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          От фирмата която ми го продаде ( а те са най големите във Варна за зареждане на тонери ) ми казаха че можело да се сложи тонер за повече копия или можело да се напълни повече. Но дори и да не е така пак няма да ме събори цената
                          А, има го това на машините без чипове, да.

                          Както и да е де. Да ти служи дълго и безаварийно. Мен сега също ме е малко яд че не взех мултифункционално като го купувах. Не че ми трябва през ден де, ама защо пък да го няма.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А, има го това на машините без чипове, да.
                            Да, да, ама ...
                            На съвременните измишльотини може да се поставят чипове с неограничен, или практически неограничен, или поне такъв ресурс, който позволява изчерпването на тонера в касетата до 150% - 180%.
                            оттам насетне...

                            влизаме във висшия пилотаж.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              във всяка възможна сметка може да бъдат допуснати всички възможни грешки...

                              В горната сметка със сигурност не си включил барабанния модул, който е с ресурс 12 000 страници и е с цена 130 -150 кинта..

                              Това, че е шумен.. е, шумен си е.... има си обяснение и за това - и се връщаме към еврейския лаф:

                              "Каквото и да си говорим, става въпрос за пари.."

                              мога да обяснявам в подробности, ама..

                              Честито за МФУ-то.
                              Барабанния модул може да е 130 -150 кинта. Обаче самия барабан е около 30-35 лв за 12000 копия.
                              За справка барабаните за HP - самсунг правят по около 6 000 копия(3 зареждания на касетата), и след това трябва нов...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Евтин читав цветен лазерен принтер?

                                Ми добре..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X