Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

    Здравейте.Предстои покупка на кола и реших да се обърна към вас.Предимно колата ми трябва за лов и ЗА ГРАДА.Имам Нива и не е много за града но е перфектна за къра.Та колебая се м/у Daihatsu Terios 1.3i или Honda CR-V бензинки и години около 98-99 или 2000г. .Териоса е с малко коне и данъка няма да е голям докато при хондата не е така но това ми е ясно.Искам да ми кажете мненията си,коя е по добра,всичките им дефектни места и такива които раждясват най често.За териоса казват че бил здрав и вървял но и хондата ми се струва добра.Също кои са по чупливи и въобще плюсове и минуси.

  • #2
    От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

    За в града като размери Териоса е по компактен с дължината си от 3.80м. срещу 4.50м. за Хондата, ако визираш размерите. Но хондата е повече коне и предполагам ще ускорява по бързо.
    За лов аз бих използвал Териоса, но не заради че е по-високопроходим, а по-лесно бих го прежалил за в гората и храсталаците. Но пък хондата предлага повече вътрешно пространство и е по-комфортна. Иначе за хард терени по време на лов, май ще ти трябва нещо по сериозно.

    Коментар


    • #3
      От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

      Териоса няма сериозни провали в самия двигател и ходовата част. Развива проблеми с охладителната система, изисква честа смяна на ауспух , вътре е забележимо тесен, багажното отделение е миниатюрно, возенето е като в детско автомобилче без ресори. На груб терен се държи прилично, мисля че е и няколко сантиметра по-висок от от CRV, но двигателят е много слаб, в голяма кал може да се затрудни. На пътя може да ти докара по-малък разход на гориво от хондата и е по-маневрен от нея. Двигателят от октомври 2000г нататък е базиран на Тойота Ярис, което значи че е леко по-силен, леко по-икономичен и доста надежден, въпреки че е същия по обем като по-раншната версия. Хондата ще ти излезе повече пари, но вози значително по-добре, може да се товари повече, има доста повече мощност.

      Коментар


      • #4
        От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

        Благодаря за отговорите.Четох из темите че Териоса бил по-голям отвътре дори от нивата защото бил ,,изтумбен" но не знам за хондата какви са и възможностите в гората.Предимно не е много хард терен но зимата си е доста трудно.Гледал съм офроуд и с двата автомобила и ги бива.Интересува ме ако някой е по запознат с Териоса да каже за копчето до волана от което се включва 4х4 ? Предварително Благодаря

        Коментар


        • #5
          От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

          Като гледаш хонди, може да погледнеш и HRV модела, по компактен е. Предлага се само с 1.6 мотор 105к.с. и 125к.с.
          Задвижването е като при црв-то.

          За териоса тук някъде четох, но мисля беше за модела преди 2000г, че много зле с мазането и общо взето не е сполучлив.
          Та разрови да видиш. Задвижването мисля му е по добро от на хондата , въпреки че след като паднаха снеговете с харвито по неразчистени улици си караш без да усещаш.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

            Ами HR-V е трети вариант но повече съм се насочил към тези двата заради икономичносста на единия и горе долу проходимостта на другия.HR-V ми прилича доста на семейно комби не че неможе да върви но все пак...А също ако някой е запознат с Мазда Tribute да каже малко.

            Коментар


            • #7
              От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

              Понеже приказката се върти около разходи за гориво, и поддръжка ...
              Според тези:
              http://www.parkers.co.uk/cars/review...te-1997/13837/
              Териоса изминава с 1галон (английски) 32 мили, точно колкото и Хонда HR-V 5 врати, 1.6, 122 коня.
              CR-V 2.0, 147 коня минава 29 мили, т.е само 3 мили по-малко.

              Поддръжка - не познавам Териоса, но за рентабилността на Хонда съм чувал, а и не само аз.

              Качества - комфорта е ясен, проходимостта ... също (Хонда е по-скоро в долната част на класацията).

              Сега ... ти ще си прецениш, според това, дали колата ще е всекидневка + няколко ловни излета, или обратното. От какво си готов да се лишиш - от кефа да имаш, надежден, удобен, всекидневен автомобил, за сметка на кефа от ловния излет, или обратното?!

              А и проходимостта при ловен излет много зависи от това, къде са ловните полета, и от акъла на задкормилното устройство.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

                Ще се кара всеки ден от понеделник до петък и само събота и неделя на лов.Хондата става за всекидневието а и не мисля че Териоса е по-проходим от нея.Мисля че Териоса ще го бъде за къра но за града е малко дървен а хондата има и двете-комфорт и проходимост.Както казах по-нагоре няма да е нужен някакъв офроудър щом колегата с Honda Civik Shuttle се справя то няма как и CR-Vто да не може.

                Коментар


                • #9
                  От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

                  Да ти кажа - и Териоса и ЦРВ нямат бавни скорости. Докато Шатъла има първа бавна скорост. Която си е доста голям плюс извън пътя.

                  Иначе освен малкия габарит на Териоса, другото предимство е задвижването тип Фултайм. Прочети из форума за видовете 4х4 - т.е. що е Парттайм, Фултайм и On Demand задвижване.

                  От двете определено Хондата е доста по-комфортна и широка. Разбира се недостатък е по-високия разход и данък. Та седни във двете, огледай багажниците, прецени кое би ти паснало по-добре на твоя задник.

                  Карането за лов е доста относително понятие.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

                    Аз съм горд притежател на Териос от двайсетина дни.
                    Изплзвам го предимно за града и мога да кажа, че е много удобен в това отношение. Джипчето е малко, което може ида е и предимство, и недостатък, зависи от личните ти предпочитания, за мен определено е предимство. Разхода не е голям като за 4х4 - около 12 - 15 газ смесено. На магистрала не е от най пъргавите но все пак от 1,3 двигател не може да се искат чудеса.
                    4х4 е постоянно зацепено, а от копчето до волана се включва блокажа на междуосовия диференциал.
                    На сериозен Оффроуд не съм го пробвал пък и това ми е първото 4х4 така че нямам база за сравнения.
                    Между другото - защо не си оставиш нивата за лов? Поне няма да ти е жал да товариш кучетата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

                      Добре де, само мен ли ме впечатлява това, че една кола, тежаща 1 тон, с 1.3 двг., гори само около 1 л.бензин на 100 км, по-малко от моята тон и половина каруца, с 2.0 двг, и автоматична ск.кутия?!

                      И после ... както казах не познавам Териоса, затова ще приема пояснението на Mendi, че е с постоянно 4х4, с копче за "блокаж" на междуосевия диференциал. И ако осевите диференциали са "отворени" ... какво правим ... ми то другата ми каруца - Пинина е явно по-добра - има си бавни, и гори по-малко! А разликата от CR-V е, че карайки Териос аз решавам, кога да ми боксуват едно предно и едно задно колело с еднакво усилие, а карайки Хондата, тя сама решава, кога да ми боксуват едно предно, и едно задно с до 50% усилие.

                      п.п. Говоря за условието "ловен излет" ... наясно съм с предимствата на фул тайм пред ондеманд на внезапен "черен лед" на магистралата.
                      Последно редактирано от krasi-mir; 03-02-14, 17:14.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

                        карай си нивата за лов и си вземи едно ЦR-V с газово за града да се кефиш пък става и за лов аз ходя навсякаде за риба с цр-v то успех...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

                          споделям последното мнение на колегата преди мен , Териоса е малко симпатично джипче ,с много ограничено вътрешно пространство.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

                            Първоначално публикуван от П. Топалов Преглед на мнение
                            Ще се кара всеки ден от понеделник до петък и само събота и неделя на лов....
                            В твоя случай проблемът не е в проходимостта, а че с тая кола ще ходиш на лов. Смрадта от драйфали кучета, кръв и лайна ти е водещия фактор. За кърлежите - не'ам думи. Е, това нема миене... . От опит - няколко "бракувани" коли.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кажете мненията си за Daihatsu Terios и Honda CR-V

                              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                              Териоса няма сериозни провали в самия двигател и ходовата част.
                              Молим?????????? Приятел от Пловдив ме помоли да погледна един двигател в морга за Териос. Погледнах. Строшен разпределителен вал след първи цилиндър. Мотора на салата. По негови думи е прозвънил всички морги в страната и всички строшени мотори са с този проблем. Става въпрос за 1, 3л. Това ако не е сериозен провал, не знам кое е. Това че вашия е все още здрав, нищо не значи.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X