Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервоар за бензин самоделка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Резервоар за бензин самоделка

    Здравейте колеги,
    Имам нужда от помощ в следното направление
    Отдавна съм на газ и искам да си направя нов резервоар за бензин с обем около 10-12 литра.
    Колебая се между два материала: неръждавейка и черна ламарина с последващо горещо поцинковане.
    Моля, подскажете ми
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Резервоар за бензин самоделка

    Аз съм твърдо за неръждаемата стомана.

    Коментар


    • #3
      От: Резервоар за бензин самоделка

      + 1 Неръждаем ! Тръба ф 154мм /60см=около 10,5 литра.
      0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

      Коментар


      • #4
        От: Резервоар за бензин самоделка

        За тая тръба все получавам повече от 35 литра обем при тези параметри. Може и да съм позабравил елементарната математика де. Иначе идеята е чудесна, защото ще се намалят нефабричните шевове.

        Коментар


        • #5
          От: Резервоар за бензин самоделка

          Имам един 25-30л от неръждавейка ако имаш имтерес пиши:
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...06#post2382106
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • #6
            От: Резервоар за бензин самоделка

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            За тая тръба все получавам повече от 35 литра обем при тези параметри. Може и да съм позабравил елементарната математика де. Иначе идеята е чудесна, защото ще се намалят нефабричните шевове.
            /V = π.r.r.h = π.r2.h/ ,а за нефабричните шевове не се притеснявай !
            0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

            Коментар


            • #7
              От: Резервоар за бензин самоделка

              А защо, колеги, не одобрявате черната ламарина с горещо поцинковане, Бензина в реакция ли влиза с цинка или по някакви други съпбражения

              Коментар


              • #8
                От: Резервоар за бензин самоделка

                Разходи се до някоя морга за камиони,бутилките за въздух са алуминиеви със обем 20литра,имат си щуцери и се монтират елементарно.Другият вариянт е бутилка от фреон,около 14 литра,вътре е обработена със антикорозионно покритие и не създава проблеми,машината от аватара е със такъв,пробиваш,и запояваш необходимите изводи.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Резервоар за бензин самоделка

                  Първоначално публикуван от hooligan_star Преглед на мнение
                  А защо, колеги, не одобрявате черната ламарина с горещо поцинковане, Бензина в реакция ли влиза с цинка или по някакви други съпбражения
                  Всъщност оригиналните резервоари на колите (преди да почнат да ги правят от пластмаси) бяха от черна ламарина даже без поцинковане. Цинкът нищо не прави с бензина, само донякъде пречи на корозията когато има вода. Просто неръждавейката е по-добра, ако ще правиш един резервоар за себе си.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Резервоар за бензин самоделка

                    Благодаря ви колеги, за споделените мнения и съвети.
                    Ще огледам и за някоя подходяща бутилка

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X