Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на стъклата от дебел лед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистене на стъклата от дебел лед

    Не знам дали темата е за тук,ако трябва я местете.
    След обилния дъжд и ниски температури много дебел лед има по стъклата на колите ни.С годините съм пробвал доста методи но може да има начин с който бързо да се премахне.Идея за темата дойде след като скоростно трябваше да тръгна днес.
    Пробвал съм,със сол с вода и какво ли не,давайте съвети.

  • #2
    От: Чистене на стъклата от дебел лед

    Слагаш найлон(чаршаф) на предното стъкло,защипваш го с вратите и сутринта само го махаш и тръгваш,без да стържеш като луд 1-2 см лед.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Чистене на стъклата от дебел лед

      Ползвам от години едни спрейове на Нигрин и се справят добре до около -20.

      Коментар


      • #4
        От: Чистене на стъклата от дебел лед

        Решението е вебасто с дистанционно. Като се събудя, натискам копчето (паркингът ми е на около 600 м, като има училище между него и балкона), измивам с, обличам се и като стигна до колата, паля, пускам чистачките и тръгвам под звуците на всички стържещи и на затоплен салон...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Чистене на стъклата от дебел лед

          Цък

          Коментар


          • #6
            От: Чистене на стъклата от дебел лед

            И аз съм с Вебасто, ама йок дистанционно..,та го програмирам от вечерта да запали двайсетина минути преди да тръгна...духа като откачено и размразява всичко !
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Чистене на стъклата от дебел лед

              Напълни си един пулверизатор със спирт за горене или друг спирт..
              И му гледай сеира на леда.

              Коментар


              • #8
                От: Чистене на стъклата от дебел лед

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Напълни си един пулверизатор със спирт за горене или друг спирт..
                И му гледай сеира на леда.
                Е това вече е приказка.

                Коментар


                • #9
                  От: Чистене на стъклата от дебел лед

                  Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                  Е това вече е приказка.
                  Просто 30-годишна практика.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чистене на стъклата от дебел лед

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Просто 30-годишна практика.
                    Тя и моята почти на там отива,но не може да се знае всичко.По-добре да се пита.
                    А може и да помогнем на някой друг.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чистене на стъклата от дебел лед

                      Като караш подходящата кола!
                      Имам 124-ка.
                      Паля. пускам парно.вентилатор.подгряване на задно стъкло!
                      Обикалям два пъти колата да измета снега.вземам стъргалката и всичко е долу.Даже цигарата ми е до половината!
                      Няма спрейове.няма клипове.няма климатици и вебасто!1988 година
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чистене на стъклата от дебел лед

                        При все цялото ми уважение към марката, ако 124-ката ти беше дизелова, щеше да я обиколиш не два, а двадесет и два пъти, и не цигарата, ами една Кохиба 3/4" нямаше да ти стигне, докато се размрази.

                        Ако трябва да говоря в твоя дух - паля, пускам си отоплението на седалките, вадя бенца от гаража, и докато заключа гаража... дори цигара не паля...

                        Ама колегата пита за друго..

                        Нейсе

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чистене на стъклата от дебел лед

                          Днес във Варна леда беше около от 5-6 до 10 мм. особено по предното стъкло. Сутринта счупих 2 стъргала. Никаква пръскана химия не го топи. Но духалото на стъклото на макс и хамалско стържене - разбиване... и се отвори една амбразура. Когато затопли леко стъклото се отделя на по големи плочки леда. Преди това пълен провал. Е за такова обледяване ако някой има лек - да казва. Не превантивна мярка. Ако знаех, че ще стегне до -5 след дъжда и аз щях да се застраховам с нещо на стъклото защото знаех, че ще пътувам. Иначе сутрешния тънък, матов ледец го поливам с топла вода и нямам грижи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чистене на стъклата от дебел лед

                            Първоначално публикуван от simeon40 Преглед на мнение
                            А аз винаги съм си мечтал да мога да се бръсна с лекотата на реклама на Жилет.

                            Искам и така жизнерадостно да мога да съборя леда от предния си джам, но днес - не би. След доста перипетии, успях да отворя едната врата, жертвайки уплътнението, запалих и надух парното. И така - час. Държа да отбележа - парно на витара кабрио е змей, змей и половина. Наблюдавах как се вдига пара, как под дебелия лед долния слой се топи първо долуНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2071f.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:5557972, после и по цялата повърхност на стъклото, но самия лед не мръдна. И взех инструмента от Чукотка... Тъй като под леда е кухо - от затопления джам, леда се напука след ударите и изключително културно си се свлече на земята. Дебелината на леда беше между 8 и 12мм в различните участъци, капсуловайки цялата предница.

                            Държа да подчертая, че не споделям ноу хау. Просто имам подозрението, че колегата е пуснал тема за "Чистене на стъклата от дебел лед" и само Lupus се е сборил с такъв днес, като мен.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2072f.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5557974 ...дори и гумите бяха целите от стъкло.
                            Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                            www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чистене на стъклата от дебел лед

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Напълни си един пулверизатор със спирт за горене или друг спирт..
                              И му гледай сеира на леда.
                              Eй,друже ти си бил и акъллиия бре.За предното стъкло не го ползвам,щото е с реотань,ама за вратите и ключалките е супер.Отключвам,паля,включвам скарата,паля един тутунь,дърпам два пъти и потеглям...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X