Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Събирам мнения за ТЛК 120 дизел.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Събирам мнения за ТЛК 120 дизел.

    Здравейте,колеги.
    В последните три години бях собственик на Хюндай Теракан.http://www.offroad-bulgaria.com/show...ползвах го за риболов,дърпане на каравана и всекидневен автомобил.
    През тези години разбрах какво е да имаш горивна система Делфи.Смяна на горивна помпа-веднъж, смяна на 4 дюзи с нови от ИНД комерс с нови-веднъж и рециклиране на новите-веднъж.Хубавото,ако има хубаво в цялата история е,че при проблем с горивната ситема още от самото начало той се установява лесно.При рязко подаване на газ и натоварване на колата премигва Чек енжина.В последствие колата започва да пали по-трудно и идва момента,когато спира.За Тойотата съм чувал,че може неусетно да се стигне до фатално счупване на блока на двигателя.
    Пиша всичко това,защото имам намерение и голямо желание за Тойота Ланд Круизер 120.Много ми са големи притесненията за горивната система Денсо.Какво да очаквам все пак?
    При оглед на кола в автокъща има ли някакви признаци по които да съдя за съсстоянието на горивната система?На автомобили след 2006-2007 година,дали има подобрения на ситуацията?

  • #2
    От: Събирам мнения за ТЛК 120 дизел.

    Аз също го проучвах този въпрос преди известно време та ще ти спестя малко ровене.

    Значи има два проблема точно с горивната система при дизела на 120-ката. Единия са уплътненията край дюзите. Сменени са след първите няколко години на производство. Евтини са и не се сменят много трудно така че да кажем ако попаднеш на екземпляр със старите ще решиш проблема лесно. Втория и по сериозен проблем са самите дюзи. В периода 2003-2007 са променяни 4 пъти (единия вариант е в производство само 3 месеца!) заради многобройни оплаквания и гаранционни ремонти. Проблема финално е решен с въвеждането на DLC инжекторите от началото на 2008-ма. НО, новите DLC дюзи не могат да се слагат на колите произведени преди 2008-ма. Компютрите са различни и не могат да ги управляват. Съответно всеки от моделите произведен преди 2008-ма си работи само с вида дюзи които са му инсталирани фабрично. Развалят ли се слагаш пак същите и каращ фокато се развалят пак. А те се развалят. Струват най-малко $400 едната (поне аз за по малко не открих). Горе долу това излезе положението от моето ровене по форуми.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X