Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Т 25

    Изключва реверса. Ако не стане работата с регулировка на блокиращия механизъм, има вероятност за разхлабена вилка на реверса.

    Коментар


    • От: Т 25

      Колеги, забелязах, че от време на време от ауспуха на трактора излизат искри. През деня не се забелязват, но се наложи да го използвам вечерта и се изненадах. Обмислям проверка и реглаж на клапаните. На прав път ли съм?

      Коментар


      • От: Т 25

        Карай смело, всичко е ОК.

        Коментар


        • От: Т 25

          Съвсем нормална работа на дизелов мотор със къс кюнец,ако упорстваш по някой баир натоварен,освен искрите ще видиш и огнен език.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Т 25

            Искрите са сажди които са се откъснали от вътрешността на ауспуха, и са се запалили.
            Така запалихме един склад във Фикосота(без последствия, бързо го угасихме), та сменихме кюнците на мотокарите.
            Ако няма какво да запалиш-карай смело, те дизеляците са така.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Т 25

              Не, няма какво да запаля. Все ми се струва, че другите Т-25 работят по-тихо от моя, а то какво било. Явно и аз трябва да сменя ауспуха.
              Благодаря!

              Коментар


              • От: Т 25

                Какви са предимствата на ГНП от Болгар, вместо от Владимирец? Говорих с двама души, които са направили тази интервенция по подмяната и са доволни от резултата, но не можаха да обяснят защо са го направили, нито от какво толкова са доволни. Дори обясниха, че ГНП от МТЗ не става. Само от Болгар. А аз си мислех, че тракторите са идентични.
                Аз така и така имам проблем с помпата (освен, че пали от 3-4-5ти път, щом загрее трудно пали, пък и оборотите играят), та вместо смяна на елементи и стенд на моята, не е ли по-добре да си купя стара, неработеща от Болгар и на нея да се сменят елементите и после стенд? Може ли да се сменят половината елементи -на 1-3 или 2-4? при положение, че едната двойка така или иначе ще се затапи?

                Коментар


                • От: Т 25

                  Роторните ГНП са по-проблемни, но на нашия трактор сменихме елемента в началото, като нов и от тогава няма проблем, вече 6000м.ч. Редовите имат славата на по-безпроблемни, но дали си заслужава.

                  Коментар


                  • От: Т 25

                    Първоначално публикуван от X-pert Преглед на мнение
                    Какви са предимствата на ГНП от Болгар, вместо от Владимирец? Говорих с двама души, които са направили тази интервенция по подмяната и са доволни от резултата, но не можаха да обяснят защо са го направили, нито от какво толкова са доволни. Дори обясниха, че ГНП от МТЗ не става. Само от Болгар. А аз си мислех, че тракторите са идентични.
                    МТЗ-80 и Болгар са едно и също нещо,виж новите МТЗ-Беларус са със съвсем различна гнп.Най-вероятно са ти споменали за МТЗ-5ЛС,първообраза на ЮМЗ-то.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Т 25

                      Има да се продава редова помпа за Т16/25, Цената и преди 5-6 години беше 380лв. Тогава си купих само елемент и отремонтирах моята. Миналата година търсих за друго шаси помпа или елемент. Казаха ми че от редовата нямат налична и при доставка не знаели каква ще е цената. Елемента беше се качил на 180лв, а аз като го купувах беше 75лв. Занесох помпата на стенд и да си търси каквото му трябва, проблема се оказа че бил в клапана за излишно гориво в помпата.
                      Моето шаси работи добре и си има мощност, но на много ниски обороти не мога да го оставя да работи. А чувам други как на празен ход едвам се чуват. Може и от заглушителя да е.
                      Последно редактирано от dimich87; 25-04-16, 06:54.

                      Коментар


                      • От: Т 25

                        Колеги, предстои ми покупка на дясна полуоска. Можете ли да ме насочите от къде/кого да купя качествена такава? Всъщност ще ми трябват и лагери, семеринги и спирачни ленти - тях от къде? Доколкото видях темата на колегата с Болгар, ми те китайците бълват части и за руски трактори..... А на мен много ми тежи една и съща работа да я върша два пъти, затова искам да си купя качествени части.
                        И още нещо - дясната полуоска ли е с дългите шлици?

                        Коментар


                        • От: Т 25

                          Оказа се, че лявата полуоска е с дългите шлици. Оказа се също, че имам дясна, което ми спести едни 110-120 лева. Сега обаче остана да намеря лесен начин за монтаж на левия ръкав, полуоската и редуктора. Имам трудности с муфата на блокажа - пропада и не мога да уцеля шлиците. Приемам всякакви съвети

                          Коментар


                          • От: Т 25

                            Аз при камионите включвам блокажа и така вадя полуоската, след това лесно се монтира и нямам ядове. Научих го по трудния начин. Хубаво е че като ми се наложи за първи път да вадя полуоска, беше заради строшен диференциал. Още при самото изваждането се чу как хлопна муфата. Тази тънкост ми я каза един познат.

                            Коментар


                            • От: Т 25

                              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                              Да имам я на български.Ако проявяваш интерес пиши.
                              Може ли и на мен да ми пратиш книгата, предварително ти благодаря! :-)
                              sasho_cross@abv.bg

                              Коментар


                              • От: Т 25

                                Да изтупам темата от прахта:
                                Стартерът ми сдаде багажа. Въртеше много слабо, но вече само цъка. Махнах кожухчето на четките и видях, че една от дебелите намотки се държи на 5-6 жички. Не знам, дали може да се ремонтира и дали е икономически оправдано. Явно трябва да си купя нов, този предполагам е оригиналния.
                                Има ли значение каква марка редукторен ще си купя или е на късмет? В интернет намерих литовски, полски, чешки. Имат разлика около 30-тина лева един от друг. Какъв да избера? И тъй като предполагам, че пазарът е залят и от ментета - от къде да го купя?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X