Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Т 25

    Здравейте!
    Отварям тема, която да бъде само за Т 25 Владимирец/Владимировец. Веднага първото въпросче - максимално колко литра може да бъде прикачената вентилаторна пръскачка с която да работи безпроблемно? За навесна вентилаторна разбрах да не е повече от 400л обаче за прикачена...

  • #2
    От: Т 25

    При положение,че пръскачката е едно осна то товара трябва да бъде така разпределен върху оста на пръскачката,че да не нахвърля 400кг./1л.вода=1кг./ на навесната система на трактора/теглича/.

    Коментар


    • #3
      От: Т 25

      Здравейте колеги,и аз имам един въпрос относно Владимиреца.Как се включва блокажа му,ръчката накъде ли не я въртях не мърда на никъде,пробвах и със натиснат съединител и пак не помръдва.

      Коментар


      • #4
        От: Т 25

        Блокажа на задните колела,се включва в движение,при нужда,като натиснеш с крак малкия кръгъл педал надолу,като гледаш да не завиваш много докато си с натиснат блокаж.По някой път,остава натиснат,след като си отпуснеш крака от него,при такъв случей,или ще освободи при завой или аз го ритна два три пъти надолу докато не освободи.Общо взето е това,ако имаш други въпроси питай.
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #5
          От: Т 25

          Благодаря за отговора колега,обаче кой е тоя малък кръгъл педал аз нямам такова нещо?

          Коментар


          • #6
            От: Т 25

            Може и без блокаж да се излезе от ситуация, но е необходимо да са разделени спирачните педали. Колелото, което буксува му се натиска леко спирачката и така се осигурява по-голям момент към другото колело и се излиза от ситуация. Веднъж ми се налага да излизам от една нива и с блокажа трактора не помръдваше, а се окопаваха и двете колела. Със спирачките накарах да буксува едното колело и да му подложа, после другото и след подлагането излязох. В следващия момент където усетих да буксува излязох с натискане на съответната спирачка.

            Коментар


            • #7
              От: Т 25

              Когато включвате блокажа в движение,двигателните колелета трябва да са с еднаква периферна скорост (праволинейно без боксуване).
              Един от начините за "изключване" на блокажа е промяната на посоката на движение (напред-назад). Случва се и неправилно заварена планка на педала на блокажа (фабрична неточност).

              Коментар


              • #8
                От: Т 25

                Първоначално публикуван от matevone Преглед на мнение
                Благодаря за отговора колега,обаче кой е тоя малък кръгъл педал аз нямам такова нещо?
                Педала се намира точно под седалката,малко по в дясно.Иначе,колегата е прав,че и със спирачка може да се излезе,даже някой път по-ефективно отколкото да натиснеш блокажа.Поздрави!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #9
                  От: Т 25

                  Благодаря ви колеги мн ми помогнахте.По принцип питам за блокажа,защото когато ора мисля да го включвам или не е мн добра идея.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Т 25

                    Не мисля че е необходимо да се включва блокажа докато се оре. Има си достатъчно сцепление. По-скоро идва слабичък двигателя за оран с по-голям плуг. Ние орем с 2х30 и понякога тормози двигателя. На 3-та или 4-та ора. На по-ниска предавка е твърде бавно и не може да обръща брезната. Но това може да се дължи и на самата форма на дъската.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Т 25

                      Първоначално публикуван от matevone Преглед на мнение
                      Благодаря ви колеги мн ми помогнахте.По принцип питам за блокажа,защото когато ора мисля да го включвам или не е мн добра идея.
                      -Смело ,натискай педала и включвай блокажа( щом изправиш волана) преди да пуснеш плуга.Държиш десния крак върху педала до края на браздата ,завой и пак...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Т 25

                        Колеги имам един проблем с предницата на трактора,много взе да ме дърпа на ляво.Как мога да си я регулирам по някакъв начин.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Т 25

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Ние орем с 2х30 и понякога тормози двигателя. На 3-та или 4-та ора. На по-ниска предавка е твърде бавно и не може да обръща брезната.

                          Колега верно ли ореш с 2х30 на 3-4 ?? Аз съм с 2х25 и едвам кретам на 2ра и сега се чудя да мина на 3х20 .
                          То всъщност какъв плуг му дават заводско ?
                          gsm - 0899388807

                          Коментар


                          • #14
                            От: Т 25

                            Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                            Колега верно ли ореш с 2х30 на 3-4 ?? Аз съм с 2х25 и едвам кретам на 2ра и сега се чудя да мина на 3х20 .
                            То всъщност какъв плуг му дават заводско ?
                            Аз имам самоходно шаси със самоделна навесна система. Плуга ми е 2х30 и оре сравнително добре. Проблемите са при потеглянето. Трактора е с нов двигател на няколко години. Не знам колко моточаса сме му направили но за 5-6 години обработка на 6 декара разказаха играта на съединителя. До такава степен беше изгладен и замазан че по наклон с един тон товар от 3-та потегляше едвам, а на 4-та само буксува съединителя. Сега смених съединителя и сложих тахометъра. Направил съм му от както сложих тахометъра 3 моточаса само на транспорт, но вече обработваемата площ е само 4 декара, от които 2 оранжерии, които не се орат.
                            Недостатък на шасито е дължината му сравнение с владимировеца, но пък предимство е че товаря и си возя неща с него без ремарке.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Т 25

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              но пък предимство е че товаря и си возя неща с него без ремарке.
                              и никой не може да ти открадне нещо от него защото винаги е пред очите ти .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X