Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да представя и аз моя Галопер!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да представя и аз моя Галопер!

    Вземи мерки за охлаждането, защото дизелът не обича прегряване... моят никога по никакъв повод не е стигал до края на скалата, а не е като да не съм го настъпвал... пък беше и дълга база...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Да представя и аз моя Галопер!

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      Май е за смяна виско муфата.

      [ATTACH=CONFIG]673508[/ATTACH]

      Някой май иска да сменя глава ...

      Този двигател не обича продължителна работа на високи обороти.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Да представя и аз моя Галопер!

        Това едва ли е само от виско муфата . Внимавай с прегряването, Галоперите никак не издържат, моят ще се окаже с пукната глава, чак не ми се занимава да го оправям. Относно скоците, ако искаш да го имаш по-дълго време не са за препоръчване

        Коментар


        • #19
          От: Да представя и аз моя Галопер!

          Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
          ... Относно скоците, ако искаш да го имаш по-дълго време не са за препоръчване
          Снимката със скока бях я пропуснал. Това е добър начин да се счупи колата ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            Аз,ако видя мойта стрелка там ще вдигна кръвно 200 на 300 !

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Снимката със скока бях я пропуснал. Това е добър начин да се счупи колата ...
            Смени си аватара тогава , че даваш лош пример !
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-01-14, 11:20.

            Коментар


            • #21
              От: Да представя и аз моя Галопер!

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              ... Смени си аватара тогава , че даваш лош пример !
              Аватарът ми пасти да яде. Галоперът е рипнал по-високо. Ама от такива скокове после боли ...

              П.П. То и от по-малки може да боли с тези агресивни гуми. Като изреже газта на някое баирче и предницата подскочи, па после тупне на земята и гумата захапе преди да е пуснал педала ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                Скока е преди агресивните гуми. Те са последната придобивка, част от зарибяването

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Някой май иска да сменя глава ...

                Този двигател не обича продължителна работа на високи обороти.
                Виско муфата е поръчана и скоро ще бъде сменена.

                Първоначално публикуван от dinto0o0 Преглед на мнение
                Честито,за колко пари взе гумите.
                1060 лв. с ДДС 31/10,5/ 15
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-01-14, 16:50.
                TOYOTA Land Cruiser LJ70
                Fiat Croma II 1.9 JTD

                Коментар


                • #23
                  От: Да представя и аз моя Галопер!

                  Първоначално публикуван от nikodim13 Преглед на мнение
                  Скока е преди агресивните гуми. Те са последната придобивка, част от зарибяването
                  ...
                  Виско муфата е поръчана и скоро ще бъде сменена.
                  ...
                  Всички скокове могат да направят големи бели и без гумите да са агресивни. Колкото по-високи скокове - толкова по-големи бели могат да станат. Като почнеш да рипаш с неподготвена за такива изпълнения машина и започват да се чупят разни неща ...

                  Виско муфата е едно на ръка. Независимо от това, че ще е изправна, просто си имай предвид, че малките дизели от типа на този, който е на Галопер-а, не обичат продължително каране с високи обороти. Не само по черно, но и на асфалта гледай да не задържаш много над 3500. Дори и охладителната система да е съвсем изправна.

                  Като гледам, твоят Галопер май е внос от Западна Европа. Имай предвид, че за там най-вероятно е с по-тънък радиатор, отколкото се слага за по-южни страни (дебелина на питата от порядъка на около 25 мм срещу около 40), който охлажда по-зле при по-екстремно натоварване. Затова - внимателно с десния крак и едното оченце да е стрелката на температурата. Нормално трябва да стои между двете точки. Мръдне ли нагоре - внимавай, а в червеното изобщо няма работа!
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-01-14, 20:58.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да представя и аз моя Галопер!

                    То да се стигне до смяна на виското първо се минава през капачката на радиатора, самия радиатор, термостата и водната помпа. Всичко това задължително се сменя още след покупката на "нов внос". Иначе боли главата и то много, изпробвано не веднъж! А като гледам тук май ще боли...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да представя и аз моя Галопер!

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Всички скокове могат да направят големи бели и без гумите да са агресивни. Колкото по-високи скокове - толкова по-големи бели могат да станат. Като почнеш да рипаш с неподготвена за такива изпълнения машина и започват да се чупят разни неща ...

                      Виско муфата е едно на ръка. Независимо от това, че ще е изправна, просто си имай предвид, че малките дизели от типа на този, който е на Галопер-а, не обичат продължително каране с високи обороти. Не само по черно, но и на асфалта гледай да не задържаш много над 3500. Дори и охладителната система да е съвсем изправна.

                      Като гледам, твоят Галопер май е внос от Западна Европа. Имай предвид, че за там най-вероятно е с по-тънък радиатор, отколкото се слага за по-южни страни (дебелина на питата от порядъка на около 25 мм срещу около 40), който охлажда по-зле при по-екстремно натоварване. Затова - внимателно с десния крак и едното оченце да е стрелката на температурата. Нормално трябва да стои между двете точки. Мръдне ли нагоре - внимавай, а в червеното изобщо няма работа!
                      Уж я гледам пустата му стрелка, при работещо парно нямам проблем. Едва ли ще скача Галопера скоро, това бяха тестове и се справи отлично! Галопера е внос от Италия и питата е дебела.
                      TOYOTA Land Cruiser LJ70
                      Fiat Croma II 1.9 JTD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да представя и аз моя Галопер!

                        Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
                        То да се стигне до смяна на виското първо се минава през капачката на радиатора, самия радиатор, термостата и водната помпа. Всичко това задължително се сменя още след покупката на "нов внос".
                        Защо ли да не смени направо и мотора , а още по-добре направо колата с такава от магазина !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да представя и аз моя Галопер!

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          Защо ли да не смени направо и мотора , а още по-добре направо колата с такава от магазина !
                          Споко, както е тръгнал дотам ще се стигне. Очакваме обява за продажба на пИрфектен Галопер нов внос Иначе нещата, които съм посочил за смяна са консумативи, не виждам за кво е драмата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да представя и аз моя Галопер!

                            Едвали скоро ще е на обява, но да не се заричам.
                            TOYOTA Land Cruiser LJ70
                            Fiat Croma II 1.9 JTD

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да представя и аз моя Галопер!

                              капачката не е скъпа и е хубаво да се смени, а също антифриза... Да се провери термостата... Лошото е, че стрелката показва малко със закъснение, а и може да не я видиш веднага... На моя /беше почти нов 78000км реални от първи собственик-милионер-ловджия/ стрелката не мърдаше над средата на скалата, дори след София-Пловдив със постоянно 120-130, което си е почти до червеното на оборотомера...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да представя и аз моя Галопер!

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                капачката не е скъпа и е хубаво да се смени, а също антифриза... Да се провери термостата... Лошото е, че стрелката показва малко със закъснение, а и може да не я видиш веднага... На моя /беше почти нов 78000км реални от първи собственик-милионер-ловджия/ стрелката не мърдаше над средата на скалата, дори след София-Пловдив със постоянно 120-130, което си е почти до червеното на оборотомера...
                                Всичко е сменено още при покупката, виското само не е. Все си мисля че агресивните гуми доста допринесоха за това загряване. Като загря включих климатика и за 15-20 секунди се нормализира температурата. И на мен по магистралата никога не ми е загрявал.
                                TOYOTA Land Cruiser LJ70
                                Fiat Croma II 1.9 JTD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X