Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива дълга база-заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нива дълга база-заслужава ли си?

    Имам питане към собствениците на Нива.Появи се оферта за Нива дълга база,две годишна,на 15000км.,газифицирана професионално,домувала в гараж целогодишно,без никакви забележки по купе и мотор,офертна цена около 8-8.5 х.лв.Та заслужава ли си ,става ли за експедиционен автомобил,или парите са много за руско возило.
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara
    +34 642 91 4154

  • #2
    От: Нива дълга база-заслужава ли си?

    Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
    Имам питане към собствениците на Нива.Появи се оферта за Нива дълга база,две годишна,на 15000км.,газифицирана професионално,домувала в гараж целогодишно,без никакви забележки по купе и мотор,офертна цена около 8-8.5 х.лв.Та заслужава ли си ,става ли за експедиционен автомобил,или парите са много за руско возило.
    Колега, ще ти дам само един съвет - Да си останат затворени вратите на тоя гараж и да си стои там тоя кокал. За тези пари ще караш нещо истинско, надеждно и по-икономично от това жалко недоразумение на Руския автопром, заедно с другите му събратя излезнали от съветско. 3 ниви съм имал и по настоящем, още карам една съборетина и то го казвам от личен опит. Не ти трябва тоя боклук, даже и на снимка. Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Нива дълга база-заслужава ли си?

      Нива дълга база, всъщност е срязана през средата и понадена като в махленски гараж къса Нива. Нямам им доверие.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Нива дълга база-заслужава ли си?

        За тези пари си купи по-стар,обаче Истински експедиционен автомобил, на който ще имаш несравнимо повече доверие.
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #5
          От: Нива дълга база-заслужава ли си?

          Нямам нива,но мои приятел си купи чисто нова такава,кара я 2г.и я продаде,мнението му е няма такъв буклук,никога повече руски афтомобил.
          SUZUKI VITARA V6
          HONDA CBR 919RR
          MERCEDES ML
          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

          Коментар


          • #6
            От: Нива дълга база-заслужава ли си?

            Тъпото е,че всички Ниви-/без значение къса или дълга база/ след 2002-2003г. преминаха към пълно-инжекционна горивна с-ма.Практиката сочи,че тази с-ма и нещата свързани с нея създават ядове,често включващи и пълен отказ на автомобила да те заведе/върне накъдето си тръгнал!Плюсът на с-мата е,че със сигурност вече мотора не е 80к.с.,както се обявява по каталози!
            Ако ще е Нива да е карбураторна с газ-100 пъти по-надеждна-/за всеки случай хвърляш един комутатор и палец в жабката/ и си караш без притеснения.
            За ХАРД експерименти не става,но за кални/снежни разходки в гората и ходене по хижи си е чудесна.
            Пространството вътре-/багажно отделение и купе/ за 4х4 къса база от ниския клас си е без конкуренция!
            П.П.Нива,дълга база не съм карал,но ми се струва твърде "локумена"-/лично мнение/.
            Според мен под това дълго купе задължително трябва да има шаси!
            А и за тези пари,които посочи Радо категорично-НЕ!!!
            Последно редактирано от Янко Желязков; 22-01-14, 20:48.

            Коментар


            • #7
              От: Нива дълга база-заслужава ли си?

              Както се казва "С трици маймуни да ловиш" - това ми е мнението за Нива - дълга база. Грозна работа! Намалена проходимост! А бе, тъжен автобус... Задни врати по принцип са удобство, ако се возят отзад хора през по-голямата част от времето. Има и по-голям багажник, което е добре, но с това плюсовете се изчерпват. Едно от достойнствата на Нивата е, че вече близо 30 години формата на класическата къса база остава непреходна. Това за руско возило си е направо за медал! А те взели, че се изгаврили с модела, като му насадили на същата база и пропорции още две врати.
              А сега за това дали си струва, дали ще ти върши работа и дали е за теб - естествено само ти ще прецениш. Ние тук си даваме своето мнение.
              Ето какво мисля аз. Руската кола си е един вид съдба, не е много рационална работа. Дизайнът е "сделан", комфорт почти липсва. Хората, с които ще се срещаш непрекъснато ще те будалкат за нея. Пазарът вече предлага сериозна конкуренция - има доста варианти за коли 4х4. За проходимост - Нивата се е доказала отдавна и почти всички го признават, макар и през зъби. Разбира се, не я сравнявай изобщо с тежки джипове в трудни условия. Концепцията и не е за такива работи. Частите са евтини, можеш и сам да си я поправяш, стига да ти доставя удоволствие. Тогава подръжката и е смешно малка. Понеже е на 2 години, най-вероятно доста време няма да ти се налага да правиш нещо. Новата кола си има своите предимства! Всичко си е на мястото и е в началото на амортизацията си. Можеш спокойно да си я държиш на паркинга като втора кола и тя винаги ще е готова да тръгне и всичко да и е наред. С по-стари коли нещата не стоят така. Чудесна работа ще ти върши за вила, за ходене на язовири и като резервна кола. За основна - макар и на газ си харчи повечко от обикновен лек автомобил, не е много комфортна и понеже е постоянно 4х4, има доста ясен шум от раздатъчната кутия в купето, което натоварва за дълъг път. Скорости от 120 км. са възможни, но не повече и шумът в купето е малко въз! Особно при отворен прозорец лятото. Ако не си наясно, ще е добре някой на практика да ти обясни за какво служат малките лостчета до скоростния лост. Иначе паленето и карането са направени и за жени да се справят
              Успех

              Коментар


              • #8
                От: Нива дълга база-заслужава ли си?

                Твърдо НЕ,личен опит.Колегите,много точно са определили що за стока е Лада Нива!

                Коментар


                • #9
                  От: Нива дълга база-заслужава ли си?

                  Благодаря ви приятели за коментарите.Тези които ме познават знаят,че всяка година си организирам по една експедиция из европа/може да прочетете пътеписите ми/,та се поблазних да си направя една експедиционна машинка за у нас и за чужбина.Поблазни ме,че е нова и много запазена,и че мога сам или с малко помощ да я ремонтирам,а доколкото разбирам и частите са евтини.В конкретния случай май дългата ми Витара си е по-доброто решение.Още веднъж благодаря,с тези които идват на Ст.Загора ще се видим и ще почерпя.
                  Нека силата да бъде с нас!
                  Suzuki Grand Vitara
                  +34 642 91 4154

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нива дълга база-заслужава ли си?

                    Виж малко дълга Нива !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нива дълга база-заслужава ли си?

                      Погледни тук http://www.expeditionportal.com/foru...ur-2013-Part-I как се справя дълга Нива 4Х4 по време на експедиция в Карпатите. Нивата която ти предлагат е бюджетен вариант за нова машина и можеш да си я доработиш с времето, а плюса е голям да караш двугодишна машина на 15 000 км вместо стара на 215 000 км...
                      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нива дълга база-заслужава ли си?

                        Огромен плюс ще е, ако ..... не си хвърлиш парите на вятъра. Без да коментираме колко е джип Нивата, да огледаме само "комфорта":
                        1. Калпав (клонящ към ужасен) салон-чупещи се седалки, лостчета, врътки и всичко, което се движи;
                        2. Ужасна позиция на водача спрямо волана и скоростния лост - ако не си поне 1,90 ще трябва да се навеждаш напред за да превключваш. Ако си, няма да се събереш и да натискаш педалите нормално или ще трябва да седиш на задната седалка, ама това те връща в положение 1;
                        3. Постоянни "дребни" проблеми със спирачките - досега не съм видял Нива, дето да и ловят еднакво колелетата и да не се суче на мокър път;
                        4. Постоянен вой от трансмисията;
                        5. Като си пуснеш парното на макс се нуждаеш от тапи в ушите за да си чуеш мислите, а регулировката му е с пожелателен характер;
                        6. Фаровете и светят малко по-зле от китайско фенерче с 1 светодиод за 5 лв.;
                        7. Огледалата са само за украса и се разместват и от насрещен вятър, а като хлопнеш вратата .....
                        ....
                        106....
                        Та помисли дали няма да е добре за дълъг път да избереш автомобил, в който ще се чувстваш удобно най-малкото, а не да търсиш чекръкчия след всяко пътуване .....
                        Последно редактирано от kuzdov; 28-01-14, 23:21.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нива дълга база-заслужава ли си?

                          Kuzdov....kuzdov да ти се чуди човек как ги измисли тези неща!?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нива дълга база-заслужава ли си?

                            Тези длЪгите Нивя нали ги пуснаха преди 10ина години ? Да си виждал дълга нива в движение на около 10 лазарника? В допълнение на kuzdov - предавателните числа на тази кола не са смятани за дългата база - съответно ск.кутия и раздатката и кардана да под въпрос колко ще изкарат. Има и редица други. За къса .. как и да е .. има я от сума време и ако не друго све свикнали че .. бе може да се троши, ма нали е ефтина ... Тук ще се троши х 2.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нива дълга база-заслужава ли си?

                              Карах известно време (2-3 м )чисто нова Нива -дълга база. Карал съм и къса . Общо взето дългата база е същата като късата само купето където е надено . Вози по асфалта меко но на черно се гъне като макарон .Имах чувството че от усукване ще се скъса някъде купето . При 1 миене протече вътре от всякъде. На предното стъкло вкарах ме 2 туби силикон и работата се оправи . На 3 м предната лява врата увисна от пантите като на 10 г нива . Те впрочем се затваряха перфектно само дето котките можеха да влязат вътре. На 10 000 км смених ме съединител . Общо взето дългата база то и дори къса с 1.7 двигателя е проблемна машина

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X